Технологічний прогрес останніх 40 років радикально змінив наш стиль життя і наше тіло. У пошуках шляхів економії часу і енергії, в бажанні робити все швидше, ефективніше, комфортніше ми втратили дещо цінний - фізичний рух. У нашому користуванні тепер більше автомобілів, комп'ютерів, телевізорів, телефонів, ніж будь-коли раніше. Сучасна техніка замінила повсякденну активність, яка у минулому дозволяла нам бути в хорошій формі. Ми менш рухомі, ніж раніше, тому що з'явилися наступні зручності:
- автомобіль
- факс, комп'ютер/електрона пошта
- стільниковий телефон, телевізор, відео
- ресторани, де можна поїсти, не виходячи з машини
- рухомі доріжки, маршрутні таксі, підйомники, ескалатори
- машини для миття автомобілів, газонокосарки і т.д.
Оскільки ми втратили навіть елементарну активність, що примушує більше навантажувати руки, ноги, спину, серце, легені, наше тіло стало млявим, огрядним і слабким. Така бездіяльність загрожує нашому здоров'ю. Ми усвідомили сенс слів: «Користуйся тим, що маєш, або втратиш це».

Не навантажуючи своє тіло, ми втрачаємо здатність володіти їм. Ця жорстока правда описана доктором К. Купером в його книзі «Аеробіка»: «ТІЛО, ЯКИМ НЕ КОРИСТУЮТЬСЯ, РУЙНУЄТЬСЯ. Легені не справляються з навантаженням, серце слабіє, кровоносні судини втрачають гнучкість, падає тонус м'язів - все тіло слабшає, стаючи уразливим для цілого набору захворювань. Вся система доставки кисню майже в буквальному розумінні усихає». Остаточний висновок такий: ми просто зобов'язані вести активний спосіб життя - від цього залежить наше здоров'я! Якщо дієш тілом, воно процвітає, якщо ж ні - воно животіє.