Кросовки для фітнеса

Які ж кросовки підходять саме для фітнеса? Перш за все слід сказати про тих, що точно не підійдуть, наприклад повсякденні моделі для міста. Їх основні достоїнства - надійність і зносостійкість при спокійному пересуванні по будь-яких дорожніх покриттях - абсолютно не потрібні в залі; з іншого боку, "вуличні" кросовки не здатні забезпечити головної вимоги для занять фітнесом - оптимального захисту ноги при дуже високому рівні фізичної активності.
Явно не годяться моделі для бігу і ходьби - в них можна відносно швидко і легко переміщатися по достатньо рівній і прямій трасі, відмірюючи кілометри в зручному темпі, але знову-таки для занять фітнесом в залі це жодним чином не потрібно.
Так які ж вимоги пред'являються у фітнесе до "рідних" кросовок?

Цілком зрозуміла вимога - легкість, адже тоді і займатися буде легке. Забезпечується це досить просто для зального взуття, яке не призначене для подолання калюж, сніжних занесень і бездоріжжя.

Навряд чи потрібно говорити, що для занять фінесом ногам необхідні зручність і комфорт, але все таки нагадаємо про це, щоб відразу ж відпала приваблива думка заощадити, роблячи покупку головного предмету екіпіровки в неналежних для солідної торгівлі місцях. Придбання підробки обійдеться натиранням мозолів, збиттям ніг і іншими серйознішими неприємностями.

За умовчанням подразумеваєтся, що у фітнесе доведеться робити складні і навіть заплутані рухи, а значить, необхідно добре стабілізувати стопу, оберегти її від небезпечної бічної рухливості, - простіше кажучи, уберегти від підкоміра голеностопа. Це досягається збільшеною висотою і жорсткістю кросовок в районі щиколотки.

Іншою зрозумілою вимогою буде наявність особливої нековзної підошви з правильним малюнком протектора. Знову-таки цей малюнок повинен мати менш акцентований і плоскіший рельєф, ніж для вуличних "усюдиходів".

Важлива в кросовках і зона шнурування. Із цього приводу є багато різних (і часто взаємовиключних) думок. Хтось стверджує, що круглі шнурки легко самостійно розв'язуються, а комусь липучка здається недостатньо ненадійною... Хороший "дутий" язичок захистить ногу, але все таки шнуруватися треба, не допускаючи зайвого стягання.

Подаруй, до найфундаментальніших властивостей кросовок можна віднести їх здібність до амортизації, тобто до пом'якшення могутніх ( що у декілька разів перевершують власну вагу атлета) ударів по "скелету" і заразом всім внутрішнім органам спортсменів, що виникають у момент приземлення і постановки стопи на опорну поверхню. Над поліпшенням амортизаційних властивостей давно б'ються учені і конструктори, але до остаточного рішення проблеми цій ще далеко.
Всі амортизатори (і ресори транспортних засобів) мають певну жорсткість, і вся біда в тому, що вона не міняється при зміні характеру вправ - чи йдете ви просто спокійним кроком по рівній поверхні або стрибаєте з висоти декількох метрів, тримаючи в руках гантелі.
Сьогодні в кроссовкостроєнії застосовуються дуже легені, міцні, технологічні і практичні штучні матеріали. Але вони, звичайно, мають і недоліки. Зокрема, недовговічність. Особливо це зачіпає амортизаційні і підтримуючі властивості кросовок - після певного терміну служби (залежно від ступеня навантаження при використанні) вони різко падають. Висновок простий, але не особливо приємний - таке взуття слідує негайно і безжально викинути, хай вона ще зовні виглядає цілком придатною. Тільки таким радикальним чином можна зберегти свої ступні, суглоби і хребет.

Джерело: all-fitness.ru

Інші статті


0 Відгуків на “Кросовки для фітнеса”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук