Танці і фітнес розставляємо пріоритети

Танці і фітнес . Не то щоб закляті вороги, але явно конкуренти. Ці два гіганти активно змагаються в боротьбі за наші пристрасті. iDance цікавиться у танцюристів, викладачів і учнів, в чому плюси і мінуси цих фізичних дисциплін і як вони пов'язані один з одним. Читаємо і на вус мотаємо.

Світлана Абрамцoва, професіонал в області хореографії, фітнеса, йоги і стрип-пластики, вважає, що не можна порівнювати танці і фітнес в плані «що краще - що гірше»: у кожного своя специфіка, свої особливості. Для занять танцями у нас склалася система обмежень за віком і фізичним можливостям, а до фітнесу звертаються всі охочі, незалежно від віку і здібностей.

Світлана завжди ефективно суміщала у викладанні фітнес і танцювальне мистецтво. Зараз вона викладає стрип-пластику і йогу. Заслуживши міжнародний сертифікат по фитнес-програмі і багато років пропрацювавши персональним інструктором у фитнес-клубі, вона все-таки віддає перевагу танцям. Чому? Тому що у фітнесе все одноманітно і утилітарно. Іноді на своїх заняттях вона поправляє: «Розслабтеся, чого ви такі затиснуті! Спасибі фітнесу!» Фітнес зовсім не позбавляє від зажатості: тягая гантелі, ми не допомагаємо тілу розкріпачитися. А в танці ти розкриваєшся, включаєш уяву і імпровізуєш.
Світлана особливо підкреслює роль танцювальної терапії, яка допомагає душі і тілу знайти обопільну гармонію. Мабуть, тому і фітнес звернувся до танцю: зараз з'являється все більше фитнес-методик, що містять танцювальні елементи (наприклад, активно практикується поєднання фитнес-тренування з класичною технікою танцю живота, кардіостріптіз як синтез танцювальної аеробіки і стріп-денса і так далі).

.

З Світланою неможливо не погодитися: одного разу випробувавши на собі дію танцювальних ендорфінов і прегарне відчуття повного ексайта від власних викрутасів, незалежно від ступеня їх успішності, вже ніколи не примусиш себе ритмічно і чітко вдихати носом - видихати ротом в унісон з Сидні Кроуфорд, методично закидаючи ноги за вуха. Отже прислухаємося до свого тіла. Навряд чи воно волає до бездумної інквізиції.

Ось реальне тому підтвердження. У школі танців дівчина ділиться з нами: «Всякі там вправи - не для мене. Спочатку пробувала тренажерку, а недавно сестра за мене узялася, удома примушує робити аеробіку. Після пари таких занять я їй прямо заявила: не-е-ет, це не по мені. Я вперше прийшла на танці. Подивитися, як тут, чи сдюжу. Тут всі по ходу вже давно займаються, боюся виявитися такою, що самою відстає».

Relax, take it easy. Ніщо не заважає тобі через енну кількість занять з легкістю перевтілитися з того, що відстає в того, що досягає успіху. Фітнес зробить тебе витривало і взагалі здоровіше, але чи розвине пластику і координацію рухів? Навряд чи.

В доказ - одкровення молодої людини, що вирішила пройти курс R’N’B: «Можу заявити, що фітнес мене зробив. Здається, по мені помітно. Але це не особливо допомагає мені в клубі, наприклад. На танцполе поки що не змагаються у вичавлюванні ваги, так що танцюю я, самі розумієте. Заняття ніби як допомагають. Аренбішную музику відчувати я вже навчився, але все одно рухаюся поки, як ведмідь з реклами “Скиттлз”».

Кого не ваблять клубні тусовки! Ні з чим не порівнянне відчуття - відриватися всю ніч, не замислюючись про те, скільки підходів і на яку групу мищц необхідно виконати за цей відрізок часу, а просто рухатися на хвилі відмінного настрою і відмінної музики. Позбавитися від ведмедячої грації і в найкоротші терміни освоїти основні рухи різних модних танцювальних стилів допоможуть тобі спеціальні курси, що існують зараз практично у всіх танц-студіях. А фітнес, як це не сумно, в клубі якось не танцуєтся.

Ось і третя думка учениці школи танців: «Для мене танці - це фітнес. Я прийшла не для того, щоб навчитися танцювати, а щоб схуднути. Два місяці тому у мене був 46 розмір штанів, зараз - 42. Я в захваті і продовжуватиму в тому ж дусі, щоб закріпити результат».

Прислухаємося до думки професіоналів. Марія Кузнецова, танцівниця і викладач белліденса в московських фитнес-клубах, викладач і презентер компанії «FITNESS-EXPRESS» вважає, що будь-які танці - це однотипне навантаження. Ми не можемо задіювати в танцях всі групи м'язів, необхідні для збалансованого, гармонійного навантаження на весь організм, - в цьому, на її думку, мінус танців. Фігуру сформувати тільки за допомогою танців неможливо. Залежно від виду танцю окремі групи м'язів не навантажуються в достатній мірі - у результаті решту м'язів треба підкачувати, інакше це може привести до дисгармонії у фігурі.

Її точка зору схожа з думкою Вікторії Блінникової, інструктора мережі фитнес-клубів «Планета Фітнес», викладача і презентера стріп-латіни в Model-357 : «Фітнес все одно нікуди не подінеться. Це різні напрями. Фітнес перш за все направлений на роботу з своїм тілом, безпосередньо з м'язами. За рахунок фітнеса ми можемо коректувати своє тіло: десь щось зменшувати в об'ємі, десь щось додавати, підкачувати. Силове навантаження потрібне обов'язково. Танці у фітнесе вважаються кардіонагрузкой. Година занять танцями можна прирівняти до години перегони на доріжці.
Як і при будь-якій кардіонагрузке, задіяні серцево-судинна система і всі м'язи, але окремі групи м'язів не навантажуються в такому об'ємі, щоб їх натренувати. Для жінки важливі області преса, сідниць - якщо їх додатково не гойдати, нічого не буде.

.

Звичайно, танці - це задоволення: відчуваєш багато позитивних емоцій. Якщо займатися своїм тілом, то особисто я займаюся як танцями, так і обов'язково силовими навантаженнями. Тобто одне без іншого не може. Дивлячись, які цілі переслідують люди: якщо вони хочуть просто навчитися танцювати, рухатися - тоді це тільки танці. Якщо хочуть бути у формі, якісь рельєфи, підкочене тіло - тоді це заняття силовими навантаженнями, тренажерні зали».

Схоже, ми знайшли консенсус. Але тут важливо не забувати, що те, що добре для професіонала, погано для любителя. І навпаки. Навіть самому маніакальному танцюристові не слід забувати об фізкультмінутке розтяжки. Наприклад, Світлана Абрамцова може визначити на око, які м'язи у танцюриста затиснуті і як їх реабілітовувати. Розтяжка допомагає уникнути безглуздих травм, коли обкресливши голову кидаєшся в танець. Отже будь до себе уважний. Танці - не просто дриганіє, а особлива культура управління своїм тілом.

Сергій Лоськутников, професійний танцюрист і викладач клубних танців, вважає, що танці і фітнес порівнювати безглуздо хоч би тому, що зараз стирається межа між цими фізичними практиками: фітнес фактично все запозичує з танцювальних дисциплін. «Мені тільки одне не зрозуміле: коли тренер по аеробіці йде викладати танці. Здається, викладати танці повинна людина, яка в цьому розуміє».

Безперечно. Прихильний фітнесу гуру прояснить тебе відносно танців не так, як тобі хотілося б. Це, звичайно, не означає, що, займаючись танцями, варто наплювати на хрестоматійні основи фізпідготовки. Але тільки професіонал в танцях зможе реально вас «запалити», мотивувати, заразити. Швидше за все, це буде невиліковно. Якщо виберете танці, приготуйтеся і до такого повороту подій.

Ось що говорить Анастасія Собольова, інструктор «Планети Фітнес» (С-пб), презентер і викладач New Style і House в Model-357 : «Зараз фітнес розвивається досить прогресивно і танці стають у фітнесе танцями, тобто йде розділення на аеробіку і на танці. Хтось ще викладає фитнес-аеробіку, але я від цього вже пішла, мені нецікавий, і тому я даю те, що хочу, те, що мені подобається самою. Люди, які теж хочуть танцювати, - вони ходять. А кому важко - нехай займаються аеробікою. Головне - завзяття. Якщо людина хоче, він може навчитися всьому, до чого прагне. Я однозначний пріоритет віддаю танцям. Фітнес - це так, зароблення грошей».

Багато знаменитостей і зірки шоу-бізнесу стверджують, що терпіти не можуть спортзали і ніколи їх не відвідують, а на питання, як їм вдається підтримувати себе в ідеальній формі, відповідають, що знайшли відмінну альтернативу - із задоволенням займаються танцями. Хіба вони не мають рацію? Танцює вся Європа, танцюють всі США - і про танці, а не про фітнесе круті режисери знімають фільми типу «Stomp the Yard» і «You Got Served» - хіба не круто в них танцюють? Ні-ні, а прослизне у деяких оговорочка: «спортом взагалі не займаюся, віддаю перевагу танцям». Та хіба танці - це не спорт? Ще який спорт, причому наїкрасивейший і наїпріятнейший! Ради спортивного інтересу спробуйте - переконаєтеся в цьому самі.
Танцює вся Росія!

.

Джерело: fitnes-krasota.org.ua

Інші статті


0 Відгуків на “Танці і фітнес розставляємо пріоритети”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук