Підводні камені фітнеса

Чи знаєш ти, що заняття деякими видами спорту можуть стати справжнім пусковим механізмом для серйозних захворювань? Відміняти тренування не варто, а ось дотримувати техніку безпеки ти зобов'язана! Жіночий журнал JustLady про існуючі небезпеки фітнеса. Консультант - Ірина Шумахер, фитнес-тренер
Все навколо тільки і говорять про користь фізичних вправ. Але мало хто згадує про важливість запобіжних засобів при заняттях фітнесом. Прийнято вважати, що спорт за визначенням не може нашкодити.
Адже далеко не кожен тренер навіть у фитнес-клубі, що добре зарекомендував себе, розповідає своїм підопічним про тонкощі техніки виконання складних вправ. Не говорячи вже про те, що будь-яке, навіть найхитріша вправа, якщо його регулярно виконувати неправильно, не тільки виявиться даремною, але може спровокувати травми і навіть серйозні проблеми із здоров'ям!
Бережи спину!
Рідко хто з поклонників фітнеса приділяє належну увагу зміцненню м'язів спини, в результаті хребет перетворюється на своєрідну ахиллесову п'яту. І хоча це не привід відмовлятися від спорту, неправильно виконуючи, наприклад, ті ж підйоми ніг з положення лежачи (для зміцнення ніжнего преса), можна запросто травмувати поясницю!
Річ у тому, що у більшості жінок м'яза спини слабо розвинені і не в змозі тримати поясницю притиснутою до підлоги - як того вимагає техніка виконання цієї вправи. В результаті поясниця випробовує могутнє навантаження і, відповідно, можливі травми і розтягування.
Вихід: укріплювати м'язи спини і робити рівна та кількість вправ і з такою амплітудою, при якій ти в змозі утримувати поясницю притиснутою до підлоги. «Докачивать» прес слід за допомогою інших, менш травматічних вправ.
Заробити травму спини можна, займаючись степ-аеробікою: якщо прогинатися в поясниці, особливо при підйомах ніг.
Інтенсивні заняття танцем живота також чреваті травмами хребта.
Велике навантаження хребет випробовує при регулярних тривалих заняттях бігом - він немов просідає. Тому корисно чергувати біг, наприклад, з їздою на велосипеді.
Суглоби: навчися себе відчувати
При заняттях такими популярними видами спорту, як біг, теніс, тайбо. їзда на велосипеді, степ-аеробіка і ін. (зв'язані з високоінтенсивним ударним навантаженням) суглоби першими випробовують напругу. Тому тим, у кого слабкі суглоби, потрібно особливо ретельно підходити до вибору виду фізичної активності і обов'язково дотримувати техніку безпеки.
Наприклад, якщо це біг, то не варто відразу захоплюватися дальніми дистанціями - почни з відстані, яку можеш пробігти без задишки, потім поступово збільшуй тривалість занять. Так твої суглоби поступово звикнуть до навантажень і не потурбують тебе. Також при дуже інтенсивних заняттях бігом і іншими вида¬ми аеробіки можуть виникнути проблеми з серцево-судинною системою. Тому не варто в перші ж дні занять намагатися побити всі олімпійські рекорди.
Особливо легко травмувати суглоби і спину при заняттях тайбо. Перш ніж приступите до тренувань, тренер повинен детально розповісти і обов'язково практично показати, як виконується те або інша вправа. Слухай своє тіло: відчуваєш дискомфорт - припини займатися і звернися до лікаря.
Врахуй, що при одних видах фізичного навантаження (наприклад, їзда на велосипеді, степ-аеробіка і т. д.) ти можеш переживати неприємні відчуття в суглобах, а при інших - ні. Вибирай те, що не викликає дискомфорту.
Теніс не для ледачих
Якщо ти вирішила серйозно зайнятися цим видом спорту, врахуй, що тобі обов'язково доведеться приділяти час загальній фізичній підготовці. Річ у тому, що при грі в теніс в основному все навантаження доводиться на одну сторону - ведучу. В результаті при регулярних інтенсивних тренуваннях (3-5 разів в тиждень) можливі диспропорції у фізичному розвитку. Щоб цього не відбулося, потрібно виконувати вправи, які гармонізують фізичний розвиток всього тіла.
Підстрибувати повинні тільки м'ячики
Під таким гаслом рекламувала спортивну білизну знаменита тенісистка Ганна Курникова. І вона має рацію! Недавно англійські учені провели своєрідний експеримент, в якому брали участь 56 жінок.
Виявляється, жіночі «м'ячики» під час бігу не просто відважно «стрибають», але і описують в повітрі щось ніби вісімки: вгору, вниз і ще з одного боку в інший. Учені встановили, що за той час, коли ноги жінки пробігають милю, її груди, не обмежені ліфчиком, «пропригиваєт» у вільному польоті близько 135 метрів (при кожному кроці середньостатистичні груди переміщаються по відношенню до тіла приблизно на 9 см).
Враховуючи, що середня вага одного «м'ячика» складає 200-300 грам, навантаження на зв'язки і шкіру грудей (вона теж виконує підтримуючу функцію) дійсно досить високе. І чим більше груди, тим більше амплітуда її рухів. Більш того, у деяких жінок з об'ємними формами таке навантаження може приводити до болю, відчуттю дискомфорту в області грудей після бігу і інших фізичних вправ.
Проте це не так страшно, чого не скажеш про розтягування куперових зв'язок, що відповідають за красиву «підведену» форму грудей: вони не відновлюються. Коли ж учасниці експерименту наділи звичайні бюстгальтери, коливання грудей скоротилися на 38 %, а в спеціальних спортивних ліфчиках - на 78 %. Як ти розумієш, коментарі зайві, тому вперед в магазин за спортивним бюстгальтером! Головне, підбери його за розміром.
Мрії про плоский живіт
Всі представниці слабкої статі мріють про плоский живіт і тонку талію. Ради цієї великої мети багато хто з нас до нестями гойдає м'язи преса і сидять на строгих дієтах. Але нерідко всі ці, здавалося б, вірні дії не приводять до довгожданого результату.
Річ у тому, що надмірне «закачування» преса закріпачує м'язи, унаслідок чого вони знаходяться в постійному тонусі і тиснуть на внутрішні органи, зокрема, на кишечник.
В результаті такого «пресингу» останній просто не в змозі повноцінно виконувати свої функції, із-за чого можуть виникати замки і інші розлади травлення. Масла у вогонь підливають і неправильно підібрані дієти, адже багато жінок скорочують свій раціон не за рахунок калорій, а за рахунок кількості пищи, що негативно впливає на процеси травлення. В результаті ти відчуваєш себе утомленою, розбитою, погіршується стан волосся, нігтів, шкіри, можуть навіть з'явитися прищі.
Вихід: помірні вправи для преса у поєднанні з розтягуючою і розслабляючою технікою (стретчинг, йога).
Плавання - для всіх!
На сьогоднішній день плавання - найбезпечніший вид спорту з максимальним оздоровчим ефектом. Чого не можна сказати про аквафітнесе. Річ у тому, що під водою дуже важко, особливо новачкам, контролювати своє тіло. Тому перш ніж приступати до занять у воді, потрібно навчитися правильно виконувати вправи на суші.
Прикрий мінус занять в басейні - хлорована вода, яка несприятливо впливає на шкіру. Вихід: знайди басейн, де використовують більш довершену техніку очищення води - озонування. Інакше після відвідин басейну обов'язково прийми душ і змасти шкіру молочком для тіла.
Небезпечне жадання
Потіння - головний механізм підтримки нормальної температури тіла при фізичних навантаженнях. Якщо вчасно не поповнювати запаси рідини в організмі, можна заробити обезводнення, яке чревате появою сильної втоми, судом і навіть розвитком теплового удару.
Але всього цього можна уникнути, якщо в час і після занять спортом пити негазовану мінеральну воду. Проте не варто вживати відразу дуже багато води - це може травмувати стінки шлунку. Під час тренування досить пити кожні 15-20 хвилин по 100-150 мл.
Вода повинна бути досить прохолодною (примерно15-20°С). При тривалих фізичних нафузках необхідні енергетичні напої, помірно підсолоджені цукром, а краще - медом (наприклад, настій шипшини). До речі, пити потрібно як в жару, так і в холодну пору року.
Річ у тому, що обезводнення організму відбувається не тільки за допомогою потіння. Взимку на холоді організм вимушений зігрівати і зволожувати вдихаємий повітря. Тому якщо ти вчасно не поповниш водний баланс - замерзнеш.

Джерело: fit-life.com.ua

Інші статті


0 Відгуків на “Підводні камені фітнеса”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук