Здоровя і фітнес

Людей, що займаються в Москві фізкультурою і спортом, налічується близько 2 мільйонів чоловік. У місті функціонують майже 6 тисяч спортивних об'єктів, будуються нові спортсооруженія, працюють десятки тисяч тренерів, організаторів, інструкторів, педагогів і інших фахівців.

Щорічно в Столиці проводиться до 5 тисяч змагань, в яких беруть участь понад 4 млн. чоловік.

Фахівці вважають, що локомотивом спортивного руху покликана стати могутня клубна індустрія, причому повинно йтися про створення фізкультурно-оздоровчих клубів і спортивних клубів всіх форм власності (суспільних, муніципальних, приватних і т.д. ). У найближчі два-три роки очікується бум на ринку фитнес-послуг. У Москві обороти фитнес-індустрії складають не меншого $200 млн. в рік. Російським ринком фитнес-послуг зацікавився крупний бізнес. Це може привести до істотного зниження розцінок московських фитнес-клубів. Наприклад, в США дві третини обороту фитнес-індустрії контролюють чотири компанії з оборотами в мільярди доларів.
Робота в такому форматі дозволяє істотно понизити ціни на вартість послуг, що надаються ними, - місячний абонемент в США часто коштує 50 доларів, що у декілька разів менше ніж в Росії.

.

За даними агентства маркетингових досліджень MAGRAM Market Research (MMR), московський ринок фитнес-послуг далекий об насичення. Кількість фитнес-центрів в крупних містах США в рази більше, ніж в Москві, не говорячи вже про всю Росію.

Для розширення бізнесу необхідно йти в нові ринкові сегменти - простіші клуби з доступними цінами. Відкрити недорогий клуб варто близько мільйона доларів, але повноцінний спортивний центр з басейном і дорогими тренажерами обійдеться у декілька разів дорожче. Останнім часом Москві зараз істотно знизилася прибутковість цього бізнесу із-за зростання орендних платежів, комунальних тарифів і т.д. Зараз близько 80% московської фитнес-індустрії «тримають» дві фірми - «Планета Фітнес» і World Class, а інші 20% - це дрібні незалежні оператори.
Швидше за все, російська індустрія швидше за все розвиватиметься по західному шляху. Зараз близько 70% фитнес-ринку в США контролюють чотири компанії: Bally Total Fitness, 24 Hour Fitness, Crunch Fitness і Holmes Place Health Clubs. Оборот 24 Hour Fitness, наприклад, перевищує мільярд доларів, а компанія, крім США, працює ще і в Європі і Азії. Ці компанії обслуговують численний американський середній клас, який платить за відвідини залу в середньому близько 50 доларів.
Що стосується місцевої еліти, то для неї працюють невеликі фитнес-центри, де займається дуже мало клієнтів (для порівняння: число клієнтів добре розкрученого дорогого центру в Москві досягає 2-3 тисяч чоловік), які платять по декілька сотень доларів за годину.

.

Одним з перших проектів в середній ціновій категорії в Москві став спортивний клуб "Дінамо-фітнес" (вартість клубної карти - 365 доларів в рік). "Ми ризикнули встановити таку ціну, - розповідають в компанії - ми добре уявляємо, як будувати економічні фитнес-центри, за рахунок чого можна понизити витрати: у економічному фитнес-центрі не буде венеціанської штукатурки, перегородок в душових, а гелі і рушники клієнти братимуть з собою з будинку". За словами менеджерів "Дінамо-фітнес", все це дозволяє понизити витрати на створення клубу на 30-40%.
Таким чином, можна говорити про те, що сьогоднішня стратегія більшості мереж, присутніх на ринку, зводиться до того, щоб зробити свою клубну систему доступнішої. Фахівці вважають, що в найближчі два-три роки конкуренція на цьому ринку буде слабкою і у фитнес-компаній поки що є час для інтенсивного розвитку і активного розширення своєї присутності на ринку.

.

Медичні проблеми спортивно-оздоровчих установ

Великий недолік деяких фітнесс-клубов полягає в тому, що в одній групі можуть займатися люди з різним рівнем фізичної підготовки. В результаті виходить так, що інтенсивність заняття, яку пропонує інструктор, підходить тільки деякій частині тих, що займаються, а для інших, чий рівень небагато вищий або нижчий, тренування проходитиме з меншою ефективністю. Причому ефективність заняття тим менше, чим більше різниця між необхідною інтенсивністю і
тій, яку пропонує інструктор. Після деякого часу малоефективних тренувань у більшості пропадає інтерес до занять (оскільки результат в даному випадку буде дуже незначний).

Зараз в Москві налагоджується державний контроль за якістю фізкультурно-оздоровчих і спортивних послуг, ефективністю і цільовим використанням спортивних об'єктів, кваліфікацією інструкторів, тренерів і т.д. Проведені співробітниками Моськомспорта перевірки виявили велику кількість порушень.
Особливої уваги заслуговує відсутність на фізкультурно-оздоровчих і спортивних об'єктах медичних кабінетів, профілактичних медичних оглядів, фахівців, здатних надати кваліфіковану медичну допомогу, а також інструкторів, здатних дати рекомендації по індивідуальних методиках занять фізичною культурою і спортом залежно від фізичного стану відвідувачів.

.

Моськомспорт вважає, що особливу увагу необхідно приділити розробці і впровадженню спеціальних наукових досліджень, ефективних форм і методів раціонального використання ресурсів охорони здоров'я на фізкультурно-оздоровчих і спортивних об'єктів - основними центрами зміцнення здоров'я населення, що є. Перераховані вище обставини показують, як важливо для фитнес-центру мати професійного спортивного лікаря, який дає допуск до занять і зможе надати допомогу у разі травми. На сьогоднішній день московські клуби злочинно мало приділяють уваги даному питанню.
А тим часом при всій гнучкості фитнес-програм, свідчень для відмови клієнтові в заняттях достатньо багато: серйозні серцеві захворювання, вагітність (у клубах немає спеціальних програм для вагітних), три перші місяці після пологів, деякі хронічні захворювання.

.

Тільки система комплексного медичного супроводу фізкультурно-оздоровчої і спортивної діяльності може дати позитивний результат. Для вирішення поставлених завдань передбачається створити міжвідомчу робочу групу по виробленню «Правил надання фізкультурно-оздоровчих і спортивних послуг» (зокрема в частині медичного контролю).

Джерело: all-fitness.ru

Інші статті


0 Відгуків на “Здоровя і фітнес”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук