Фітнес як вид спорту

Слово "фітнес" (похідне від англійського "fit") має вельми широке тлумачення і служить як іноземний аналог для таких визначень, як "придатний", "бадьорий", "пристосований", "здоровий". Найближче по смисловому значенню в російській мові йому відповідало б слово "підготовлений".
Загальний фітнес, згідно мові фахівців і учених, можна визначити як ступінь збалансованості фізичного, психічного, соціального станів без зайвої фізичної і психічної напруги в стані гармонії з навколишнім середовищем. Звучить небагато дивно і незвично, правда? Простіше кажучи, це набір принципів, єдина концепція життя, яке дає людям сили і упевненість в собі, укріплює не тільки тіло, але і душу.
Ще раз скористаємося науковим визначенням, тепер уже Для фітнеса фізичного. Отже, дане поняття характеризує Рівень фізичних можливостей, що забезпечують рухову активність без зайвої функціональної напруги організму і мають в своєму розпорядженні для цього необхідні фізіологічні резерви. На загальнодоступній російській мові це означає лише рівень фізичної підготовки людини, яка при бажанні можна частково зміряти, наприклад, кількістю підтягань на щаблині, віджимань і присідань, пройденими кілометрами і гнучкістю тіла. Для об'єктивної оцінки даного рівня в світовій практиці розроблені спеціальні тести, що фактично мають міжнародний статус.
Так вже закладено природою, що більшість людей, навіть ті, хто не втомлюється "радувати" здоров'я своїми шкідливими звичками, все ж таки прагне його зберегти. Підтримати добросовісних осіб в їх починах і продовженнях - основне завдання будь-якої оздоровчої програми, до якого б напряму фітнеса вона не відносилася. Більш того, в багатьох європейських країнах фітнес на даний момент є справді глобальною течією, направленою на зміцнення здоров'я нації.
Варто відзначити, що в російській мові слово "фітнес" придбало декілька значень. Безумовно, в першу чергу під цим терміном подразумеваєтся сукупність заходів, що забезпечують різносторонній фізичний розвиток людини, зміцнення або ж підтримку його здоров'я. Тут необхідно згадати про певний "фитнес-комплекс", який включає:

 • силові тренування (як правило, з тими, що обтяжили, направлені на зміцнення і збільшення м'язової маси);
 • аероби або кардіотреніровки (покращують діяльність серцево-судинної і дихальної систем);
 • тренування гнучкості (з цією метою в аеробіці разработа на спеціальна програма - стретчинг);
 • повноцінне здорове живлення і ведення здорового про разу життя.
 • Фітнес існує також і як вид спорту, що з'явився відносно недавно в рамках змагання бодібілдінга. Головну роль в зародженні спортивного фітнеса зіграли збільшення прихильників фізично розвинених жінок, з одного боку, і стрімкий занепад популярного жіночого бодібілдінга, з іншою. Природно, не залишилася в стороні від нового вигляду спорту і сильна половина людства. В даний час чималим успіхом користуються різні змагання по фітнесу, де оцінюються не тільки пропорції тіла учасників, але і уміння володіти їм, яке кожен спортсмен може продемонструвати в так званій довільній програмі

  Джерело: jive.org.ua

  Статті по темі


  0 Відгуків на “Фітнес як вид спорту”


  1. Немає коментарів

  Залишити відгук