Історія фітнеса

Сучасний і модний в даний час фітнес вже існував і процвітав сотні років назад, проте тоді називався по-іншому, точніше, не називався ніяк взагалі. Йдеться про античну версію виникнення подібного способу життя, яке, на думку більшості фахівців, не підлягає сумніву. Ще в V столітті до н.е. стародавні греки, по суті, створили "доісторичні фітнес", присвятивши себе заняттям спортом і перетворивши це на своєрідне мистецтво. Головною метою для перших спортсменів-любителів була внутрішня гармонія і зовнішня краса.
Більш того, щоденні багатогодинні тренування зробили атлетику професією - античні спортсмени витрачали весь свій час на тренування, щоб перемагати на Олімпійських іграх. Трохи пізніше, мистецтво атлетизму досягло Риму, і стародавні спортивні змагання стали там улюбленим народним видовищем. У результаті зародився знайомий багатьом фітнес - нове слово із старим сенсом. Варто пригадати і про існування терм - перших давньоримських фитнес-клубів, які служили не тільки для санітарно-гігієнічних процедур, але також для фізичних вправ і культурних розваг. Завдяки цьому терми стали з часом місцем зустрічей для суспільства. Пізніше подібні заклади виникли в багатьох європейських країнах.
Проте, на відміну від античних терм, навіть в найрозкішніших з них не було нічого, що призначалося для фізичних вправ. Тільки на рубежі тисячоліть у всьому світі з'явилися комплекси, що поєднують в собі гімнастичні зали, салони краси і сауни - сучасні фитнес-клуби. Як і в Стародавній Греції багато років тому, фітнес для одних став професією, а для інших - способом досягнення фізичної досконалості і духовної гармонії.

Друга версія виникнення фітнеса (яку, втім, краще назвати другим етапом його розвитку) - американська, Офіційно даний термін народився в США близько 30 років тому, хоча перші тренувальні програми сформувалися ще в час Другої світової війни. Щоб не втрачати час дарма, американські солдати займалися з тими, що обтяжили, укріплювали м'язи преса, підтягалися на щаблині. Через роки прості вправи стали класикою, а професіонали у сфері фітнеса постійно удосконалюють їх.

В 70-і роки XX століття тести фізичного стану різних груп населення виявили масу проблем із здоров'ям багатьох американців. І ці проблеми збільшувалися пропорційно поліпшенню якості життя. При президентові США була створена Рада з фітнесу, до якої увійшли 20 найбільш авторитетних професіоналів в даній області, а також політики з різних штатів. Головним завданням цієї ради була популяризація спортивно-оздоровчих вправ. У 1983 році американець Марк Мастров створив систему "24 години фітнеса", ідеологічною основою якої була доступність у всіх сенсах цього слова: від цінової політики залів до режиму їх роботи.
Втім, повністю утілити подібну систему в життя так і не вдалося. Проте, робота Мастрова позитивно впливала на розуми американців, довівши необхідність постійно займатися своїм тілом, а фітнес нарешті знайшов велику популярність як серед процвітаючих бізнесменів, так і простих робочих.

.

До кінця 80-х років минулого століття фітнес нарешті подарував в СРСР, тим самим начертав в історії черговий, радянський, етап свого розвитку, за яким послідував т.з. слов'янський, або ж пострадянський етап. До початку історичних змін в 80-і роки в колишньому Радянському Союзі поняття фітнеса не було зовсім, існували тільки спорт і фізична культура. Абсолютна доступність занять і послужила фундаментом для успіхів радянського спорту. Можливість безкоштовно займатися в численних секціях при школах, будинках культури, спортивних комплексах була у кожної людини будь-якого віку. Здатні діти і підлітки могли розраховувати на подальші заняття спортом вищих досягнень.
Інші могли займатися скільки завгодно - для власного задоволення і підтримки хорошої фізичної форми.

.

Саме фізична культура і є прообразом сучасного фітнеса. Але, починаючи з 80-х років минулого століття, спорт в нашій країні припинив свій розвиток. З кожним роком стадіони і спортивні комплекси морально застарівали, нове устаткування не розроблялося, дослідницька робота в області фізкультури і спорту практично не велася. Лише після отримання Росією статусу незалежної держави в країні почали з'являтися перші фитнес-центри.

Джерело: jive.org.ua

Статті по темі


0 Відгуків на “Історія фітнеса”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук