Індійська йога

Індійська Йога - мистецтво настільки прекрасне і корисне, наскільки складне. Про її чудодійну силу чули, напевно, все. Хтось цікавиться йогою, хтось прагне освоїти глибини майстерності, більшість же відштовхує невідомість, незрозумілість. Адже Йога - частина чужою нам екзотичної культури, і враження невідомості посилюється величезною кількістю незнайомих слів-термінів, які важко вимовляти і читати. А якщо перейти на "нашу" мову? Що таке Йога і йога, як пояснити, як зрозуміти?
Отже, Йога - частина філософії однієї з якнайдавніших культур історії. Вона входила в мережу доповнюючих один одного філософських систем, таких, як, наприклад, Веданта і Мімансу, метою яких було збагнення таємниць буття... Але, тсс, постараємося не використовувати індійські слова і заглиблюватися у Веди. Наше завдання не в цьому. Вирвана з складу своїх "колег" стародавніх дисциплін, значною мірою відірвана від своєї філософської суті, в Європі Йога із стародавнього учення перетворилася на йогу - в практичну майстерність володіння собою, своїми тілом і розумом, в загальнодоступну практику оздоровлення.
І, не дивлячись на те, що і в дев'ятнадцятому столітті, коли йога вперше набула широкого поширення на Заході, і в наші дні були і є європейці, вірні стародавнім ученням і принципам, стародавньому Мистецтву і Знанню, майже для кожної сучасної людини в суєті, гармидеру міста необхідне не розкриття Кунадліні, а елементарна допомога утомленому тілу і душі.
Європейська йога зберігає в собі всі принципи Йоги східної. Вони чітко розділені, систематизовані і рівнозначні. Пройняті духом європейського утилітаризму, позбавлені своїх метафізичних основ, вони цілеспрямовано впливають на людину, що їх дотримується, і при належній увазі і терпінні закладають основи гармонійного, повноцінного життя, яке позбавлене від хвороб і невідповідних страждань.
У числі цих принципів духовні, або етичні: "заборонна" яма, в яку входять неспричинення шкоди, толерантність по відношенню до однієї людини або групи людей, непривласнення чужого, некористолюбство, контроль свого бажання. Ніяма, що "творить", містить в собі: недопущення негативних емоцій (злість, гордовитість, заздрість і т.д.), очищення розуму від поганих думок і намірів (наклеп, обман і т. д.), скромність і несуєтність, підтримка в собі хорошого емоційного стану.

Джерело: yoga-kharkov.com.ua

Статті по темі


0 Відгуків на “Індійська йога”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук