Фітнес йога

Або спортивна йога - це та сама, "доступна", "не серйозна" або "йога для всіх", що викладається в основному в елітних спортивних і оздоровчих клубах. Не слід відноситися до фітнес йоги із зневагою. Фітнес йога - це зовсім не просто і часто вона вимагає не менше завзятості і увага, чим який-небудь інший вид йоги. Вдосконалення тіла - ось основне завдання фітнес йоги, прагнення наблизити свою зовнішню оболонку до ідеалу. Спортивна йога - це всесторонній курс йоги, доступний навіть в домашніх умовах за умови занять з інструктором і ентузіазму з боку учня.

В основному - це комбінація дихальних вправ і фізичних поз, що не включає глибоку медитацію. Популярність такої йоги особливо велика на Заході. Більшість західних учбових програм мають дуже мало або нічого спільного з Індуїзмом або духовністю, зате є відмінним способом підтримки фізичної форми і здоров'я. У цьому і є відмінність від традиційного східного бачення йоги.

Вперше йога була представлена американському суспільству в кінці 19-го століття, при тому носила характер духовного зцілення людей, пов'язаних матеріалізмом капіталістичного суспільства, для підтримки деякої рівноваги людини в сучасності, балансу матеріального і духовного. Який же був успіх йоги!

Сьогодні йога - це прибутковий бізнес, що росте. Підраховано, що американці щорічно витрачають близько 3 мільярдів доларів на заняття йогою і судячи по її популярності, це ще не межа.

Глобалізація - ось найбільш відповідне слово, але вона має і іншу сторону. У цій популярності йога стала втрачати своє первинне призначення - закликати до ідеалів гармонії, здоров'я і балансу, духовна філософія потрапила в маси і перетворилася. У яку сторону - питання спірне, тому мирне співіснування різних видів йоги - єдине правильне рішення сьогодні. Головне, мабуть, заперечення зайвої комерціалізації будь-якого з видів, будь то духовна або фізична практика

Джерело: darshana.ru

Статті по темі


0 Відгуків на “Фітнес йога”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук