Йога і хребет

Ніщо так не впливає на здоров'ї всього організму, як стан хребта. Адже саме він є головною опорною структурою нашого тіла. Будь-яке, навіть самий незначний зсув або викривлення може спричинити за собою серйозні захворювання.
Довге сидіння за комп'ютером або надмірні фізичні навантаження - обидві ці крайнощі, дуже характерні для нашого повсякденного життя, здатні погубити будь-який хребет. Так, за статистикою, на сьогоднішній день від остеохондрозу страждає 85 відсотків населення земної кулі, тобто практично у кожної людини в свідомому віці періодично прихоплює спину.
Чому так відбувається? Все просто. Працюючи за комп'ютером, ви в основному сидите в тому положенні, яке вам диктує ваше робоче місце, що далеко не завжди «влаштовує» ваш хребет. Тривале знаходження в одній і тій же позі приводить до постійного навантаження на одні групи м'язів і до постійної відсутності її ж на інші. Гіподинамія м'язів спини приводить до їх деградації. У результаті починається поступове руйнування міжхребцевих дисків - той самий остеохондроз.
Якнайдавніше мистецтво йоги - один з наймогутніших засобів, що дозволяють на довгі роки зберегти хребет молодим і здоровим. Яким чином? Пригадаємо анатомію: рухливість хребців і всього хребетного стовпа більшою мірою визначають сильні м'язи спини, шиї, плечей, рук і ніг. Всі ці м'язи гармонійно взаємодіють між собою, забезпечуючи тонку регуляцію рухів в хребті. Якщо м'язовий корсет слабкий, все навантаження лягає безпосередньо на сам хребет, що може викликати зміну руховій функції нашого центрального стовпа і як наслідок - больові відчуття в спині, відчуття втоми.
Пози йоги, зібрані в приведеному нижче комплексі, націлені на те, щоб зняти напругу з хребта і рівномірно передати навантаження на кінцівці, примусити працювати наші ноги і руки. Щоденне якісне виконання даних поз дає швидкий лікувальний ефект: розслабляється нервова система, розтягується і омолоджується задня частина хребетного стовпа, йдуть болі в спині, втома. Вже через декілька занять ви відчуєте, як відновлюються сили, повертається енергія, відчуєте внутрішній спокій і емоційну стабільність.
Комплекс поз для хребта абсолютно безпечний - всі вправи можуть виконуватися удома без нагляду інструктора. Проте, якщо ви страждаєте на серйозніші захворювання хребта, краще пройти курс йога-лікування під спостереженням фахівця. Сьогодні за допомогою йога-практики можуть вирішуватися такі проблеми «осі здоров'я», як хребетні грижі і навіть випадання дисків.

Джерело: fit-life.com.ua

Статті по темі


0 Відгуків на “Йога і хребет”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук