Лікувальна йога

Популяризація медичного аспекту йоги на Заході пов'язана з Школою Йоги Сарасваті. Велика частина занять по йогі включає комбінацію фізичних і дихальних вправ і медитацію. Ці характеристики роблять йогу особливо корисною для людей з певним станом здоров'я, наприклад, гіпертонією, серцево-судинними захворюваннями, астмою і проблемами спини.

Людям із захворюваннями серця йога показана незалежно від віку. Вона благотворно впливає на здоров'ї серця шляхом нормалізації кров'яного тиску і покращуючи опірність до психологічних стресів. Йога також допомагає підтримувати гарний зовнішній вигляд і загальне самопочуття.

Дослідження показали, що йога фізично допомагає і людям із захворюваннями спини, особливо по частині зміцнення, гнучкості і витривалості, навчає способам розслаблення шляхом дихальних вправ і медитації, що позитивно позначається на стані що практикує при хронічних болях в спині.

Йога - це цілюща система теорії і практики, використовувана більше 5000 років. Вона заспокоює нервову систему і врівноважує тіло, розум і дух людини. Що практикують йогу, вірять в її можливості в області запобігання деяким хворобам і розладам за допомогою підтримки енергетичних меридіанів відкритими, а життєвій енергії (Прана) - що ллється. Йога зазвичай викладається уроками, що проводяться як мінімум один раз в тиждень, тривалістю не меншого 45 хвилин.

Йога використовується для пониження кров'яного тиску, позбавлення від стресу, підвищення координації, гнучкості, уважності, поліпшення сну і засвоюваності пищи. Її також використовують як додаткову терапію при таких різних захворюваннях, як рак, діабет, астма і СНІД.

В 2006 році учені Техаського Університету провели експеримент на 61-му пацієнтові з діагнозом "рак грудей". Вони вибрали 30 з них і "пропустили" їх через шеститижневу програму по йогі. Після закінчення 6-и тижнів було відмічено, що у пацієнтів, що пройшли програму йоги, значно зменшилася стомлюваність, і покращав настрій.

Існує безліч досліджень, підтверджуючих успіхи пацієнтів, що займаються йогою хоч би двічі в тиждень в період проходження інтенсивного лікування. Йога не тільки знижує кількість токсинів і стрес, але і забезпечує повне функціонування організму. Дозволяючи пацієнтам розвивати мускулатуру без підтягань, стимулюючи і регулюючи роботу внутрішніх органів за допомогою асан і відкриваючи вікна розуму шляхом медитацій, йога цілком може вважатися одним з кращих способів навчання людини позитивним методам боротьби з напастю

Джерело: darshana.ru

Статті по темі


0 Відгуків на “Лікувальна йога”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук