Йога для початківців

Займатися йогою може кожен. Вік, підлога і навіть стан здоров'я людини не мають значення. Виключення складають лише деякі асани і пранаями, протипоказані людям, страждаючим окремими хворобами. Йога також доступна вагітним, жінкам після пологів і під час менструацій. Само собою, в кожному з цих випадків передбачена окрема програма занять, що проводиться під спостереженням досвідченого інструктора.

Починати знайомство йогою слід почати з не дуже утомливих занять, тривалістю від півгодини до години.

Існує також окремий комплекс вправ для початківців.

 1. найперше і важливе: повне йоговськоє дихання
  Черевне, реброве і ключичне. Виконується послідовно, гранично розширюючи всі зони. Мета: відстежити відчуття в цих зонах.
 2. Пашимоттанасана.
  Виконується з лежачого положення - на спині. Руки підняті за головою, тіло натягнуте. Видихаючи, підняти корпус, не міняючи положення рук, поволі опускати голову до колін, при цьому натягуючи м'язи спини. Затриматися в положенні - голова на колінах, підборіддя - прагне вперед.

  Виходити слід в тій же послідовності, ще подавши вперед підборіддя, прогнувшись шиєю, потім грудьми і поволі лягти на спину, прийнявши вихідну позицію. Мета: відстежити відчуття в подовжніх м'язах спини при вході і виході.
 3. Поза кобри.
  Лежачи обличчям вниз, упертися в підлогу підборіддям. Долоня небагато попереду голови, ноги разом, шкарпетки натягнуті, починаємо поволі прогинатися назад, напружуючи верхню частину тулуба. Затримуємося в асане. М'язи спини напружені.

  Вихід - в зворотному порядку. Важливо: при піднятті тулуба не пережимайте шию. Вхід робиться на вдиху, вихід - на видиху, як і в попередній вправі.
 4. Берізка.
  Добре відома поза. Бажаний кут - 90 градусів, може змінюватися залежно від стану хребта і шиї що практикує до 60. Тулуб підтримується руками, вихід плавний, передуючий позі риби.
 5. Поза риби.
  Необхідна після ухвалення будь-яких вертикальних поз. Вимагає перебування в ній від половини до аналогічного періоду часу, як і в переверненій позі.
  З сидячого з схрещеними ногами положення поволі опускаємося на ліктях назад. Упираємося головою в підлогу, натягуючи при цьому передню половину тулуба, і утворюємо прогинання. Вихід - стандартний: у зворотному порядку.
 6. Знову повне йоговськоє дихання.
 7. Можлива медитація (актуальною для того, що практикує ступені складності).
 8. Поза трупа.
  Виконується лежачи. Мета: глибоке розслаблення всього організму.

Не існує єдиної системи йоги для початківців. Як і викладання йоги варіюється по своїх смислових ухилах. У наш час вічно популярна йога підноситься і як вчення про прагнення до Абсолюту, і як фізкультура і навіть як релігія. Як не потрапити туди, куди ми не прагнемо? Спершу - вирішити, що саме ми вкладаємо в поняття йоги.

Джерело: darshana.ru

Інші статті


0 Відгуків на “Йога для початківців”


 1. Немає коментарів

Залишити відгук