Кундаліні йога

Практика кундаліні йоги складається з безлічі асан, експресивних рухів і вимовлення слів, характерних обробок, дихальних прикладів і рівнів концентрації. Жодна з цих поз або рухів не повинна сприйматися як звичайна гімнастична вправа або вправа на розтяжку.

Техніка кундаліні має наступні особливості:

  • поза схрещених ніг,
  • положення хребта (в основному пряме),
  • різні способи контролю дихання,
  • використання мантр (священних гимнов/молитв/заклинаний),
  • закриті очі,
  • уявна концентрація (часто на звуках дихання).

Як і інші форми йоги, Кундаліні сполучає руху диханням. Основна її відмінність в особливій увазі до руху енергії через систему чакр, стимуляція енергії в нижчих чакрах і напрям її у вищі. Чакра в буквальному розумінні означає "круг" або "колесо" і є енергетичними центрами (7 в цілому), тобто крапки, в яких концентрується психічна енергія людини. Чакри в організмі людини розташовані від основи хребта до верхівки голови. Кундаліні йога виділяє і восьму чакру - електромагнітне поле, зване "аурою". Цю ауру підсилює саме практика Кундаліні йоги.
Кундаліні йога будить енергію, що існує в хребті шляхом активації нервових каналів, що переплітаються там.

.

Кундаліні йога - порівняльне нове явище, "завезене" в Сполучені Штати 39-ти літнім емігрантом Йогом Бхажаном з Індії, так само відомим як Харбхажан. Бхажан, широко відомий, як майстер Кундаліні Йога, навчав тисячі людей з метою подальшого розповсюдження ними Кундаліні, кажучи при цьому, що "прийшов не для того щоб збирати навколо себе учнів, а для того, щоб створювати вчителів".

Був так само духовним лідером і засновником 3НО руху. ЗНО - Здоровий, Щасливий, Святий - Healthy, Happy, Holy Organization - це неприбуткова "організація три Н", заснована Бхажаном в 1969 році. Під його керівництвом в особі Директора Духовного Утворення 3НО розрослася як гриби по всьому світу, в 300 центрах 35-и країн. У 1994 році 3НО стала членом Об'єднаних Націй, як неурядова організація, що займається правами людини і забезпеченням освіти в області нетрадиційної медицини.

Бхажан так само був успішним підприємцем, що заснував 17 підприємств, включаючи йога-центри, підприємства по роботі з нерухомістю, компанію здорового живлення "Золотий Храм" і багато що інше.

Метою 3НО є "розповсюдження життєвого стилю, практики йоги і медитації Кундаліні", що підноситься її прихильниками, як найсильнішою формою йоги. Цей стиль включає йогу, медитацію, дієту, і філософію, що допомагає людям жити здоровим, щасливим і праведним життям. 3НО також позиціонує себе як духовне співтовариство, терпиме до всіх релігій і способів життя.

Джерело: darshana.ru

Інші статті


0 Відгуків на “Кундаліні йога”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук