Сахаджа йога

Сахаджа йога - це вид медитації, створена Нірмалой Срівастава, так само відомою як Шрі Матаджі Нірмала Деві. "Мати", як її називають послідовники, народилася в християнській сім'ї 21 березня 1923 року в Індії і заснувала Сахаджа Йогу в 1970 році.

Нірмала заявила, що можливість всього людства знайти духовну самосвідомість була реалізована 5-го травня 1970 року. Вона назвала це "історичним процесом самореалізації і внутрішньої трансформації". Послідовники Деві вважають її інкарнацією Аді Шакті, відвічною Божественною силою. Заснована нею Інтернаціональна Організація Сахджа Йоги і практика розрослися з Індії і розповсюдилися центрами медитації по всьому світу.

Сахаджа йога говорить про існування 7 головних енергетичних крапок, чакр, на тілі людини, які можуть бути збалансовані пробудженням Кундаліні, нормальній енергії, що дрімає, існує в кожній людині. Медитація Сахаджа йогів здійснюється з метою концентрації уваги на підвищенні Кундаліні. Полоскання ступень в солоній воді або ходіння в морській воді - одна з техніки, що використовує природу в з'єднанні з Сахаджа методами, вживана для урівноваження і заспокоєння того, що медитує.

В традиціях Сахаджа йоги "самореалізація - це перша зустріч з реальністю". Коли самореалізація досягнута, людина відчуває прохолоду в області верхівки. А коли тіло не досягло цього балансу, відчуття - тепло або жар. Сахаджа Йога пропонує забезпечити легший (внутрішній) спосіб досягнення цього стану, чим інші традиційні системи, такі як Хатха Йога, яка покладається на фізичні пози і дихальні вправи. Сахаджа Йога відрізняється від інших видів йоги тим, що починає з самореалізації замість того, щоб перетворювати її на далеку нездійсненну мрію.

Самореалізація це ключ, який відкриває невидимий бар'єр, блокуючий життєву силу Кундаліні. З Книги Ведення в Сахаджа Йогу: "З маленького-маленького зернятка зростає велике дерево. Навесні з'являється цвітіння, а Літом квітки перетворюються на фрукти. Наше власне духовне переродження - простій і природний процес. Усередині нас все - зерно, природне знання себе - Кундаліні.

Коли дихання божественної любові дає зерну життя, ми перероджуємося духом, ми відкриваємо для себе дерево життя, яке знаходиться в нас, ми відчуваємо божественне дихання, як всеосяжну проникаючу вібрацію. Як квіти, ми відчуваємо наш власний аромат. Ми зріємо, як фрукти, в цілісності".

Джерело: darshana.ru

Інші статті


0 Відгуків на “Сахаджа йога”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук