Йога Айенгара

Деякі системи йоги приходять до нас з глибин століть від невідомих мудреців, а деякі, подібно до Агні йогі формуються на наших очах. Така і йога Айенгара. Айенгар - це прізвище відомого індійського вчителя йоги, що більше шістдесяти років викладав і поступово сформував власну унікальну переосмислену систему навчання.

Говорять, що Айенгар з дитинства був хворий. У нього були і малярія і туберкульоз. Лікарі передрікали хлопчикові, що він вряд-лі дотягне до 20 років, тому в 16 він почав займатися йогою. Судячи з усього, це його і врятувало і забезпечило довге і плідне життя. Айенгар писав: "Йога - це золотий ключик, що відкриває двері, за якими приховані миролюбність, спокій і радість".

Йога Айенгара, як і деякі інші терапевтичні оздоровчі системи приділяє увага не тільки фізичному, але і психо-емоциональному здоров'ю учня. Як і Хатха-йога, Аєйнгара може допомогти людям, страждаючим від алкоголізму або наркотичної залежності.

Йога Айенгара досить демократична, вона не вимагає від учнів неухильного дотримання вегетаріанської дієти. Набагато важливіше прислухатися до свого організму і його потреб, робота над власною свідомістю і самосвідомістю. І, звичайно ж, регулярні практики. Неретельна, ледача робота над собою не схвалюється жодною школою йоги. Йога Айенгара не виключення.

Йога Айенгара вважається найбільш відомою в світі йогою. Крім іншого це великий, такий, що приносить значні гроші бізнес. Хоча, поза сумнівом, і те, що сам Айенгар був дійсно видатним вчителем йоги і заслуговуючим пошани фахівцем з цього предмету. Хоча багато з асан описаних їм піддаються критики, але зрештою, кожен вибирає методику близьку йому.

Джерело: darshana.ru

Інші статті


0 Відгуків на “Йога Айенгара”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук