Агні йога

Н.К. Реріх у статуї Гуго Чохана, Кулу

Е.И. Реріх.

Ведуча. Н.К. Реріх

Агні Йога - це живе джерело, що б'є для угамовування спраги нової людини шостої раси, що народжується на планеті Земля. Нова епоха водолія несе очищення нашої свідомості від користі і самозвеличання егоїзму зі всіма супутніми цьому гріху недоліками. Оновлена свідомість вступає в нове століття Майтрейі, яке дає нам знання на порозі стрибка в невідоме. Цивілізація зберігає плоди культури для майбутнього людського зростання, але сама вона йде і іноді руйнується вщент, майже не залишаючи слідів. У переломний момент розвитку планети дано учення Агні Йоги з висот духовного досвіду.

Катаклізми турбують Землю. При переході в нове століття знання Земля зустрічає потік нових енергій Вогню, про що було провіщено ученням Агні Йоги, або Живої Етики. Свідомість сучасних людей вимагає лікування. Напуття Живої Етики може допомогти подолати негатив в людській свідомості, який, скупчуючись, створює задуху і провокує планетні катаклізми. Загрозлива планеті катастрофа турбує розуми землян. Невже не варто задуматися про місце людини у Всесвіту? Агні Йога прямо указує на причину проблем, що встали перед людством. І головним чинником, сприяючим порушенню клімату земної кори, учення називає масова свідомість людства.

Жива Етика піклується про зростання нашої свідомості і одухотворення нашого буття, коли Хатха йога піклується про тлінне тіло. Відкритий горизонт науки - ось область пізнань агні йога. Весь масштаб нових знань доступний тому, хто доторкнувся до цього учення. Нові дослідження охоплюють не тільки науки, близькі землі, але і космічні області, і все це завдяки крупному плану, що розгортається ученням Майтрейі. Дане в долині Брамапутри, воно сходить в долини, як гірські річки течуть і насищають океан. Братерство Грааля стало тим джерелом, яке надихнуло Олену Іванівну Реріх, що записала багато безцінних сторінок Учення.

Про що говорить учення Агні Йоги? З перших же рядків воно напучуватиме на подвиг. В дні Армагеддона мужність і подвиг особливо потрібні. Розвиваючи теми спіралеобразно, воно зводить і розширює свідомість від перших ступенів до Самадхи. Пройшовши весь шлях від початку до кінця, Матерь Агні Йоги в співпраці з своїм гімалайським вчителем Махатмою М. заклала основу для будівництва общини Майтрейі, яка повинна стати основою нового світу. Суспільство тільки починає звільнятися від пут рабства. Два століття, що пройшли з часу падіння кріпосних застінків і вік будівництва соціалізму, ще не можуть вичерпати весь хід історії.
Комунізм - світла ідея, яка не може бути заплямована недомислом громадян. Агні Йога дає основи побудови трудової общини. Учення бореться з недоліками і звичками, звільняючи людину для нового досвіду. Кожна людина здатна стати довершеним втіленням розуму, для цього нові общинники повинні потрудитися над своїм удосконаленням.

.

Методи Агні Йоги - це дисципліна духу, яка починається з самоприборкання і викорінювання своїх недоліків. Агні Йога не упирає на методи фізичного розвитку такі, наприклад, як асани, але, проте, вона піклується про здоров'я і рекомендує щоденну уранішню гімнастику. Ступінь Пранаями проходиться опосередковано. Перші ступені цієї йоги рекомендують строгу дисципліну внутрішніх і зовнішніх дій, що відповідає ступеням класичної йоги Яма і Ніяма. В процесі розвитку, з переходом на вищі ступені освоюється концентрація і медитація, яка завершується переходом в Самадхи.

Агні Йога складається з п'ятнадцяти томів, безліч коментарів і робіт учнів і послідовників цього учення не вичерпують всього основного матеріалу, даного в цих книгах. Учення це, справді, світове, воно може порівнятися по значенню з рухом Християнства або інших таких же крупних світових течій біля витоків свого розвитку. Початок записів першої книги учення почався 24 березня 1920 року в Лондоні. Цей день тепер святкується послідовниками учення як день єднання в дусі, як початок нового року досягнень і як день приношення Вчителеві своїх кращих починів.
Історія розвитку руху Агні Йоги починається з Нью-Йорка, де Реріхи заснували декілька просвітницьких організацій в 20-30-х роках XX століття. Після, завдяки невпинній роботі самої Олени Іванівни і її чоловіка Миколи Костянтиновича звістка нового Учення розповсюдилася і в Західній Європі, і в Південній Америці, і в Прибалтиці, в Китаї і, звичайно, в Росії і в Індії, де вони жили після центральноазіатської експедиції 1925-1928 рр.

.

За роботу над Ученням з ентузіазмом узялися всі члени сім'ї Реріхов, не тільки Олена і Микола, але і два їх сина Юрій і Святослав. Проведення в життя заповітів Учення і розповсюдження його в світі стало сенсом їх життя. Темам Агні Йоги присвячені безліч картин самого Миколи Костянтиновича, художника неповторно багатого і витонченого духовно, що, звичайно ж, відбивалося в його палітрі і образах полотен. Оленою Іванівною було написано безліч листів своїм кореспондентам по всьому світу з метою роз'яснити моменти учення.
У долині Кулу, де довгий час жила сім'я, був установлений Інститут Гімалайських Досліджень Урусваті, де проводилися новітні дослідження в області цілого ряду наук і куди приїжджали і приходили учені зі всього світу, щоб підтримати незвичайну по масштабах роботу інституту.

.

Старший син великих батьків - Юрій героїчно виконав свою місію. Будучи глибоким і вдумливим сходознавцем і знаючи багато мов досконало, він повернувся до Росії - тоді в Радянський Союз - щоб прийняти посаду в Інституті Сходознавства в Москві і принести звістку нового світу і Вогонь нового Учення на батьківщину, до Росії. Це був заповіт, даний йому його батьками, який він виконав, пішовши з життя, на жаль, рано - в 57 років.

Молодший син - Святослав був також пройнятий ідеєю Учення і багато допомагав старшим. Святослав - художник, як і його батько. Картины С.Н. Реріха зберегли зовнішності його батьків. Це правдиві розповіді про великих людей нашої епохи, вони колоритні і наповнені любов'ю до моделей.

Агні Йога - це не просто учення, але це ціле світобачення. Що знайшов витоки мудрості немає чого занурюватися в хвилі примарних прагнень. Мета агні йога - досягти берега світла в боротьбі і життєвих випробуваннях. Агні, або Вогонь, це те, що веде йога по життю. Без Вогню людина не може прожити і одного дня. Вогненний імпульс присутній в кожній миті творчості як невагома субстанція. Психічна енергія, або Вогонь духотворчества, це дар знання старших братів людства новій людині, що народжується.

Основними пунктами Агні Йоги є: єдність матерії і духу, повсюдність життя і розуму, монада (духовна іскра), трійкова і семерічность миру і людини, психічна енергія, як основна енергія всесвіту, і ієрархічність космосу, подразумевающая наявність ведучого почала.

Картина «Ведуча» присвячена Миколою Костянтиновичем своїй дружині Олені Іванівні, яку він називав «другиня, супутниця і натхненник». Багато картин Миколи Реріха було написано по снах своєї дружини. Вони трудилися як одна згуртована батарея. Олена Іванівна саме була такою, що веде, натхненником свого чоловіка. Агні Йога - це вогонь духу, пронесений нею крізь усе життя. І не дарма «Ведуча» зводить подорожнього до вершине - це символ духовних висот. Жінка в білому, як німфа, легкою ходою спрямовується до вершине, а за нею, слідуючи по п'ятах, йде шукач Істини, прагнучи не випустити з вигляду цей рятівний шлейф божественного створення.
Адже в горах без провідника просування небезпечне. Куди веде вона його? - До зірок, до невідомого і безбережного космічного простору. Довірившись провідникові, хлопець прагне до цієї неземної чистоти і горнему величі. І лише легкий світанок, що видніється, говорить про наступаючий день.

.

Джерело: darshana.ru

Інші статті


0 Відгуків на “Агні йога”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук