Раджа йога

Раджа йога , так само відома як йога Патанджалі , є системою контролю мозку, виділена їм в знаменитою "Йога сутре". Визначення слову "йога" він дає в своїй головній, другій сутре, найбільш важливій у всій його роботі.

Раджа йога у визначенні Патанджалі починається з очищення розуму (яма) і духу (ніяма), а після переходить до тіла через асани (пози тіла) і пранаями (даханіє). Ражда - одна з шести шкіл Індуської філософії. Іноді її також відносять до Йоги Восьми кінцівок (визначають) унаслідок наявності восьми видів (аспектів) шляху, який необхідно пройти. Раджа йога нерозривно пов'язаний з розвитком розуму і думки через медитацію (дхяна), сприяючи знайомству з дійсністю і зрештою звільненню того, що практикує.

Ражда йога отримала свою назву у зв'язку з прямим відношенням до розуму. Розум традиційно був задуманий як "король" психофізичної структури, яка віддає свої команди (незалежно від волі людини). Через зв'язок між розумом і тілом, тіло спочатку повинне бути "усмирене" шляхом самодисципліни і очищення. Досягнення нормального рівня загального здоров'я і психологічної цілісності - обов'язкова умова для переходу до глибших аспектів йоги.

Людина є носієм всіх видів пороків і усіляких маній, а це безпосередньо перешкоджає досягненню медитативного стану. Через стриманість (яма), таке як безшлюбність, відмова від наркотиків і алкоголю, а також пильна увага до свого тіла, мови і думок, людина стає "придатною" для медитації і наближається до цієї практики. Цей вантаж, який людина бере на себе і є іншим значенням слова йога.

Сенс Раджа йоги полягає в контролі всіх розумових хвиль, розумовій і духовній зміні людини. На відміну від Хатха йоги, що починає свої духовну практику з асан і пранаям, Ражда йог починає з думки і невеликої кількості асан і пранаям для підготовки до медитації і концентрації (концентрації).

Джерело: darshana.ru

Інші статті


0 Відгуків на “Раджа йога”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук