Живлення після тренування

Е сть треба відразу після тренування, бажано, в перші 20 хвилин. Якщо утримуватися від їжі протягом 2 годин після закінчення тренування, то тренування втрачає всякий сенс - в результаті нічого не тренується, небагато спалиться жир, і все, але приросту в силі, щільності м'язів, стрункості і швидкості обміну речовин не буде.

В перші 20 хвилин після тренування в організмі відкрито так зване послетреніровочноє (анаболічеськоє) вікно для споживання білків і вуглеводів (але не жирів). Все, що буде з'їдене в цей період, піде на відновлення м'язів і приріст м'язової маси, жодній калорії з їжі не піде на жир. Це дуже важливо.

Вуглеводи після тренування краще споживати в рідкому вигляді з простих, високоглікемічеськіх джерел. Вам потрібно добитися різкого стрибка рівня інсуліну, з його анаболічеськімі і антикатаболічними (допомагають наростити чисту м'язову тканину) властивостями. Найкращими вважаються журавлинний і виноградний сік, тому що в них високе співвідношення глюкози до фруктози.
Споживайте приблизно 1 г вуглеводів з соку на кожен кілограм ідеальної ваги. Стакан виноградного соку містить 38 г вуглеводів (155 ккал), а стакан журавлинного - 31 г вуглеводів (115 ккал). Також можна є будь-яку вуглеводну їжу, що не містить жир (хліб, вариво, цукор, картопля, рис, макарони, фрукти, овочі і т. д.).

Крім того, відразу після тренування, потрібно завантажитися білками. Краще всього у формі білкового напою з порошку. У такий спосіб, синтез білка в м'язах після тренування збільшиться в 3 рази (в порівнянні з голодуванням). Отже беріть з собою пляшку з коктейлем з білкового порошку і соку, якщо ви тренуєтеся зовні удома, і випийте все відразу, як тільки припините тренування.
Кількість білка з порошку повинна бути 0,55 г на кожен кілограм ідеальної ваги. Якщо ви не можете пити білкові коктейлі з якихось причин, покладайтеся на білки яєць. Якщо є можливість поїсти протягом години після тренування, то вибирайте будь-яку білкову пишу, просто розрахуйте потрібну кількість білка. Свою дозу білкової їжі можна визначити дуже просто: вона повинна уміщатися на вашій долоні.

Оскільки у живлення після тренування є тільки одна важлива мета - максимально швидко і ефективно сприяти приросту м'язової маси, - те жир в цій їді не повинно міститися взагалі. Жир уповільнить надходження вуглеводів і білків з шлунку в кров.

Білкова їжа повинна бути нежирною, тобто якщо курка - те грудоньки, а не ніжки. Якщо яйця, то тільки білки. Яловичини і свинини слід уникати, оскільки вони завжди дуже жирні, віддавайте перевагу телятині. Також треба бути обережними з сиром, молоком, йогуртами і сиром як правило, вони містять в собі не меншого 5% жиру. Виключенням є тільки жирна риба (не смажена!). Її можна і потрібно є якомога частіше.

Після тренування, протягом двох годинників, бажано виключити все, що містить кофеїн: кава, чай, какао і все шоколадне (навіть білкова пороша із смаком шоколаду). Річ у тому, що кофеїн втручається в роботу інсуліну і таким чином заважає вашому тілу перезавантажити глікоген в м'язи і печінку і скористатися білком для ремонту м'язів. Отже якщо ви третируєтеся вранці, терпите 2 години, а вже потім пийте справжню міцну каву. Чашка кави, випита перед тренуванням, повинна допомогти вам залишатися бадьорими і енергійними. Якщо зовсім не можете відмовитися від кави або чаю, вибирайте їх декафінізірованниє аналоги.

Джерело: fit-life.com.ua

Статті по темі


1 Відгук на “Живлення після тренування”


  1. 1 БіАтлоністка

    ціКАВА СТАТТЯ

Залишити відгук