Вода і фітнес


Сьогодні бути здоровим став не менш престижний, чим мати високу кваліфікацію, дорогий автомобіль і рахунок в банці. З'являється все більше і більше спортивних центрів і фітнесс-клубов, розширюються можливості активного дозвілля. Вести здоровий спосіб життя стало модно, легко і цікаво!
Фітнес - це відмінне самопочуття і піднесений настрій, струнка фігура, легка хода. Формула успіху у фітнесі проста: тренировки+питание+отдых. Що ж це означає на практиці? Для того, щоб завжди залишатися в прекрасній формі, тілу необхідна регулярна фізична активність. Тренування під керівництвом досвідченого інструктора 3-4 рази в тиждень цілком достатні для того, щоб підтримувати тонус, бадьорість і прекрасну фігуру. Але для того, щоб тренуватися ефективно, організму потрібний повноцінний відпочинок.
Тривалість і якість відпочинку не менш важливий, чим самі заняття, немислимі одне без іншого! Розслабляючі ванни, сауна, масаж, солярій, здоровий сон 8-9 годин - запорука успіху у фітнесс-треніровках. Проте, навіть найдорожчий спортклуб з кращими інструкторами, відновлення і відпочинок не дадуть результат без третьої ланки в ланцюжку: живлення.
Про правильне харчування написані цілі томи. Виходять періодичні видання, присвячені цьому питанню. У кожному спортивному центрі обов'язково є свій дієтолог, який допоможе скласти раціон, виходячи з індивідуальних потреб організму. Розроблена безліч систем живлення, складені мільйони різних дієт, способів схуднення, підтримки м'язів в тонусі. «Я те, що я їм», - говорять сучасні фахівці з живлення. При цьому, забуваючи згадати найважливіший елемент раціону - воду.
А тим часом, жоден обмінний процес нашого тіла не проходить без участі цього найважливішого продукту живлення! Органічне життя без води неможливе! Людські тканини перебувають на 65-70% з води. Мозок - на 75%, м'язова тканина - на 80%, а кров - на 92%! Якщо ви відчуваєте втому, з'явилося запаморочення, порушення координації, сухість шкіри, лущення, причина може бути несподівано проста: неправильне вживання води. Займаючись живленням, ми не надаємо значення тому, як ми п'ємо. Але виявляється, пити теж потрібно уміти!
Для тих, хто веде активний спосіб життя і регулярно відвідує фітнес центри, потрібно особливо уважно відноситися до такого простого і звичного елементу раціону, як чиста питна вода.
Вода під час тренування необхідна спортсменові для терморегуляції і нормального протікання процесів обміну.
За одне тренування в різних видах спорту організм втрачає від 1л до 2-3л води! Ця кількість залежить від інтенсивності навантаження, розмірів тіла і температури навколишнього середовища. Велика частина йде з потім, менша при активному диханні. Під час тренінгу всі тканини організму напружено працюють, при такій роботі виділяється велика кількість тепла. М'язи і мозок спортсмена у величезних кількостях споживають кисень, запаси глікогену, головного джерела енергії при фізичному навантаженні. Транспорт активних речовин до органів і тканин і відведення відпрацьованих речовин, токсинів і продуктів розпаду посилюється багато разів.
Для того, щоб цей процес протікав вільно, необхідно підтримувати водний баланс в організмі.
Під час заняття, в першу чергу, від втрати води згущується кров, підвищується її в'язкість. Але при цьому м'язова тканина і мозок продовжують гостро потребувати кисню і живильних речовин. Для того, щоб доставити необхідне їх кількість, серцю доводиться працювати з потрійним навантаженням, прокачувавши кров, що загусла. Підвищується частота серцевих ударів, багато разів збільшується навантаження на серці, зростає температура тіла. За цим неминуче слідує втрата витривалості, координації, може виникнути кисневе голодування, запаморочення. Ефективність тренування в таких умовах стрімко падає, а зайві навантаження на серці зводять нанівець результати.
Для того, щоб не допустити обезвоженності, необхідне своєчасне споживання чистої води. На жаль, створити запас до тренування неможливо. Проте, 200-400 мл води за годину-півтора до занять забезпечить правильне «розігрівання» організму і плавний вхід в активну фазу. Потрібно пам'ятати, що відчуття спраги - це симптом дегідратації, гострого браку води, коли обмінні процеси вже порушені, тому прийом води під час тренування повинен бути правильно розрахований. Зразкова кількість води, необхідне на 1,5-2 години занять складає 0,5-1л і залежить від типу і інтенсивності тренування, а також температури навколишнього середовища.
Цю кількість розділяють на декілька прийомів, воду п'ють маленькими глотками, помалу, кожні 10-15 хвилин. Температура води рекомендується нижче кімнатною, близько 12 градусів. Таким чином, водний баланс організму знаходиться в рівновазі, відбувається природна терморегуляція організму.
В кожному крупному фітнесс-центре для цих цілей обов'язково розміщується безліч систем з чистою питною водою. І в недорогих спорт клубах перед тренуванням вам теж обов'язково запропонують пляшку чистої води!
Не дивлячись на те, що вплив обезводнення на організм, необхідність поповнювати водні резерви, особливо, для людини, ведучого активний спосіб життя, вже давно досліджені і визнані сучасною медициною, все ж таки продовжують існувати послідовники старої школи, що забороняють вживання води під час тренування. На жаль, часто це приводить до сумних наслідків. Класичним прикладом старої школи є контрольне зважування і обміри тіла до, і після тренування. За рахунок втрати води організмом, показники вагів і мірної стрічки помітно зменшуються. Ці результати видаються за показник ефективності занять, спалювання жирової тканини, казкове швидке поліпшення фігури.
Такий дієвий прийом легко викрити. Достатньо знову зробити контрольне зважування, через декілька годинників після тренування. Організм прагне підтримувати всі системи в рівновазі і при щонайменшій нагоді поповнить водні резерви, вага і об'єми повернуться до колишніх показників! Обіцяного дива не відбулося, і не могло відбутися.
Тим, хто все ще попадає під вплив прихильників старої школи, необхідно пам'ятати, що жоден обмінний процес не може пройти без участі води. І вже при перших ознаках її недоліку, організм працює над силу, не результативно. Якими б не були ваші цілі у фітнесі, який би вид спорту ви не віддавали перевазі, бути здоровим і досягти результату неможливо без грамотного і своєчасного вживання води.
В сучасних спортивних клубах проводяться регулярні тестування організму, перевіряються стан серцевої системи, координації, витривалості і співвідношення жіровової, мишечной, кістковою тканин, а також, - обов'язково, - процентного вмісту води в тілі. Цей показник вважається одним з найважливіших і регулярно відстежується і коректується відповідними системами живлення і тренувань.
В дні відпочинку, між відвідинами фітнес клубу, вживання води не менш важливого. Чай, каву, соки і газовані напої не заповнюють потреби людини в достатній мірі. У нетренувальні дні потрібно не забувати пити чисту воду невеликими порціями. Тільки чиста вода здатна відразу пройти всмоктування травним трактом і потрапити в кров, забезпечити вільний транспорт активних і відпрацьованих речовин, допомогти організму позбавитися від токсинів і зашлакованності!
Але окрім питання про кількість, існує питання про якість питної води.
На заняттях у фітнес клубі, разом з потім людина втрачає не тільки воду, але і мікроелементи, зокрема натрій, хлор, магній, кальцій, калій, мінеральні солі. У зв'язку з цим, деякі тренери вважають за можливе рекомендувати споживання не чистою питною, а мінеральної води. Проте мінеральна вода не призначена для безконтрольного, безсистемного застосування. Розчини мінеральних речовин і активних елементів настільки складні і насищени, що можуть легко порушити обмін речовин!
Фактично, на 99% піт складається з води, і частину, що лише залишилася, складають втрати активних речовин, електролітів, який і потрібно заповнювати. Існує так званий баланс електролітів, електрохімічний баланс організму. Для людей, що регулярно займаються фізичними навантаженнями, він особливо важливий, оскільки відповідає за нейрохимічеськіє зв'язки в тканинах. Дисбаланс електролітів викликає стомлюваність і зниження швидкості реакції, оскільки міняє потенціали нейронів і м'язових тканин, тим самим утрудняючи провідність нервових імпульсів. У нормі здоровий організм сам встановлює баланс електролітів.
Він «враховує» кількість і склад втрачених з потім речовин, і виводить з організму інші, підтримуючи рівновагу.
Мінеральні води повинні прийматися за свідченнями і під контролем лікаря. Багато хто з них відноситься до категорії лечебних, оскільки розчини солей в них у декілька разів перевищують потреби здорової людини!
До речі, в США заборонено рекламувати мінеральну воду, як еліксир здоров'я.
Потреби спортсмена в живильних речовинах, мікро- і макроелементах значно збільшені, в порівнянні із звичайною людиною. Але покривати їх слід раціональним різноманітним харчуванням, регулярним прийомом чистої води без домішок. Всі необхідні речовини можна отримати в достатній мірі, вживаючи овочі, фрукти, зернові і молочні продукти, рибу і м'ясо. Тим паче, що, по деяких дослідженнях, речовини, що містяться в мінеральній воді, засвоюються організмом гірше, ніж із звичайної їжі.
Для людини, ведучого активний спосіб життя, якнайкращим варіантом є вживання звичайної чистої питної води, звільненої від шкідливих домішок і бактерій. У побутових умовах смачну і по-справжньому корисну воду дозволяють отримати системи очищення води методом зворотного осмосу.
В результаті застосування систем зворотного осмосу можна із звичайної водопровідної води отримати воду, якість якої близько до талої води льодовиків. Така вода практично не містить домішок. Її можна спокійно вживати в їжу, не побоюючись порушити рівновагу систем організму. Саме обратноосмотічеськую воду найчастіше розливають у великі пластикові бутлі, які стоять у фітнес клубах і спортивних центрах.
Тепер, із застосуванням систем очищення на основі зворотного осмосу, всі виняткові властивості чистісінької води доступні вам удома, щодня.
Пийте і будьте у формі!

Джерело: ecofilter.ru

Статті по темі


0 Відгуків на “Вода і фітнес”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук