З чого ж починати заняття йогою

З чого ж починати заняття йогою? З простого і чудового комплексу вправ під назвою "Сурья Намаськар", що в перекладі означає "Здрастуйте, сонце!" Його часто називають попереднім, таким, що зігріває і використовують для підготовки до виконання складніших асан.
Можна сказати, що "Сурья Намаськар", збагачений декількома основними асанамі, має і самостійне значення. Особливо для людей середнього віку.

Цей комплекс хороший для профілактики і лікування початкових стадій остеохондрозу всіх відділів хребта і неврозів, сприяє нормалізації роботи кишечника, укріплює м'язи, робить їх еластичнішими, тренує вестибулярний апарат, допомагає боротися з надмірною масою тіла...
Не подумайте, що йога обмежується тільки фізичними вправами. Очисні процедури специфічні методи психорегуляциі, живлення, гартування, режим дня і багато що інше - складові частини цієї системи. З простими з них ви познайомитеся на сторінках нашого сайту.
Приведемо декілька вправ йогою для початківців.
Заняття 1
Після пробудження вранці спокійно встаньте, обполосніть рот водою з-під крана, почистите зуби, зніміть з мови наліт, що утворився на нім за ніч. Для цього проведіть ручкою зубної щітки кілька разів по поверхні мови зсередини кнаружі. Потім випийте стакан теплої кип'яченої води, спорожніть сечовий міхур і кишечник, прополощіть ніс трохи підсоленою водою кімнатної температури (половина чайної ложки соли на стакан). Воду можна втягнути носом з долоні або закапати піпеткою. Провітріть кімнату і обов'язково прийміть душ приємної для вас температури, яку протягом року поступово знижуйте до ледве теплою.
А зараз почнемо освоювати так зване ніжнєє, або черевне, дихання.
Встаньте прямо (голова, шия і спина - на одній лінії), ноги разом, стопи паралельні, руки вільно опущені, сконцентруйте погляд на якій-небудь крапці на стіні (це може бути спеціально намальований або приклеєний кружок червоного або чорного кольору).
Зробіть видих животом: при цьому він повинен втягнутися всередину (діафрагма підніметься вгору). Потім поволі вдихніть через ніс, випнувши живіт (діафрагма опуститься вниз). Під час вдиху і видиху грудна клітка і плечі нерухомі, "Працює" тільки живіт. Щоб швидше освоїти цей тип дихання, покладіть на живіт долоні і допомагайте йому рухатися при вдиху і видиху.

Повторите весь цикл 7 разів. І переходите до вправ.

КОМПЛЕКС "ЗДРАСТУЙТЕ, СОНЦЕ!"
1. Встаньте прямо, складіть руки перед грудьми, лікті опущені, ноги разом.
2. Роблячи вдих, піднімайте руки перед собою і прогинайтеся в поясниці назад (руки йдуть за спину).
3. Роблячи видих, нахиляйтеся вперед, поки долоні не ляжуть на підлогу збоку від стоп, а лоб не торкнеться колін. У багатьох цей рух відразу не вийде, тому перший час кладіть долоні на підлогу, трохи зігнувши коліна. Роблячи вдих, відставте праву ногу на шкарпетку якнайдалі назад. Ліву ногу і долоні утримуйте притиснутими до підлоги. Підніміть голову. Затримавши дихання, поставте ліву ногу на шкарпетку поряд з правою (тулуб і ноги складають одну пряму лінію). Роблячи видих, плавно зігніть руки і опустіться на розстелене на підлозі простирадло так, щоб стопи, коліна, долоні, грудна клітка і лоб лежали на підлозі. Ніс не стосується підлоги, таз і живіт злегка підведені.
Роблячи вдих і випрямляючи руки, підніміть голову, потім груди, прогніться. Продовжуючи вдих підніміть таз так, щоб ваше тіло прийняло форму трикутника. Затримавши дихання, зробіть правою ногою крок попереду поставте праву стопу між руками. Коліно лівої ноги упирається в підлогу. Дивитеся вперед вгору.
4. Роблячи видих, зробіть крок вперед лівою ногою, випряміть ноги і торкніться головою колін, долоні лежать на полуcу стоп. Кому важко - не розгинайте повністю ніг. Роблячи вдих, підніміть руки, розігніться і прогніться назад.
5. Роблячи видих, опустите руки перед собою і складете долоні перед грудьми.
6. Розучуючи комплекс, можете не звертати уваги на дихання. Хай воно буде вільним і невимушеним. Але після того, як ви освоїте вправи, ваше дихання повинне бути синхронне з рухами.
Йоги виконують цей комплекс особою на схід і концентрують увагу на висхідному сонці. І ви теж уявіть собі, що сонце посилає вам свою життєдайну енергію. Навіть у похмурий день.
Звертаю Вашу увагу, що на малюнку 7 долоні повинні бути ближче до тазу і кут між долонею і руками повинен бути гострий. ! При такому положенні рук, хребет витягується і поясниця не згинається. На малюнку це не відображено.

Джерело: 100let.net

Статті по темі


0 Відгуків на “З чого ж починати заняття йогою”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук