Йога

Йога

Букви, на які Ви зараз дивитеся, знаходяться в невеликому замішанні... Тому що покладена на них місія, - розповісти і показати що ж з себе представляє йога, в рамках невеликого текстового матеріалу, - здається їм нездійсненною.
Інформації на цю тему зараз велика кількість. Знайомлячись з нею, кожен самовизначається і вирішує для себе, що йога - це здоров'я, або, що йога - це розкриття творчого потенціалу, або... - це духовне самоудосконалення, або... - це реалізований стан гармонії з собою і зовнішнім світом, або... - це стан душі, філософія життя... і багато що інше...
Загальний відсоток інформованості в наше століття сучасних технологій, Інтернету і т.п. зараз дуже високий. Всі ми про багато що читали, багато що бачили, про багато що чули, багато що пробували. . . Здивувати нас чимось складно. На жаль для всіх, "інформованість" кардинально відрізняється від "знання". І відмінність ця полягає всього лише в практичному використанні отриманої інформації, розвитку навиків і умінь. . . Відмінність - в практиці. . . У можливості відкритися тим змінам, які вона несе.
Чи готові Ви до цього? Чи пожертвуєте звичним лежанням в зручній виїмці улюбленого дивана, або телевізійним серіалом, або годинною телефонною бесідою з подружкою, або дружнім пивцем "За жість", або. . . - щоб зробити крок назустріч змінам і відкрити для них двері? Пізно ніколи не буває! Якщо Ви ще живі, втілені в цьому світі, то це позначає тільки одне - ще не пізно! Відсталість - подружка Смерті. І не важливо в чому вона виражається - в тілі, думках, свідомості, дусі. . . Відсутність гнучкості, розвитку, еволюції приводить до цілком передбаченого результату. . . зміні тіла, зовнішніх умов. . .
І нова, молода, гнучка особа, що базується на досвіді попередніх, продовжить свій розвиток. . . Але не факт, що все складеться так вдало, як в цьому житті, і Ви отримаєте дорогоцінне людське втілення (відповідно до Закону Карми), хороші умови і можливість для практики (не важливо, що це - Йога, Буддизм, Християнство, Іудаїзм, Мусульманство, Індуїзм і ін. ). Всі ці учення говорять про одне і те ж - як змінитися, наповнитися світлом, чистотою, енергією, радістю, щастям, любов'ю і співчуттям. . . І, почавши з себе, потім привнести це в світ, зробивши його краще, чистіше, добріше.
Йогичеській килимок сам по собі не є вирішенням всіх накопичених Вами проблем. Можна придбати 100 килимків і скласти їх в своїй спальні... Від цього нічого не зміниться. Можна прочитати 100 розумних книжок по йогі і залишитися там же, де і знаходився до цього... А можна розстелити йогамат, встати на нього, почати свою Велику Роботу - Практику, і виявити в нім двері до нового здорового життя, в світ, наповнений світлом, оптимізмом, щастям, гармонією, самореалізацією, розумінням, мудрістю, радістю...
Все, як завжди, знаходиться поряд... Усередині нас...

Ввідне заняття

Дивитеся ви зараз на назву цього розділу і "думу ворожите" - чи є сенс відвідувати ввідне заняття, витративши якусь кількість свого не безрозмірного часу на цей захід?.. Адже і так ніби все зрозуміло... займатися йогою - це справа потрібна, корисна в усіх відношеннях... Час і місце занять відомі... Скоро, напевно, піду і буду багато і самовіддано займатися.. Ось тільки... закінчу, дороблю, здам, відпочину, наберуся сил, все-все-все довідаюся на цю тему, куплю спеціальний одяг для занять, йогичеській килимок... І ось тоді
Знайома ситуація? Для того, щоб обійти ситуацію "хотів(а), як краще, а вийшло, як завжди!" і придумані ввідні заняття. На них викладач по йогі ділиться з початківцями в першу чергу не знаннями, інформацією і практикою, а жаром своєї душі, натхненням, яке він отримує від занять йогою, фіксацією Точки Збірки (у термінології послідовників К.Кастанеды). І заряд, отриманий початківцем на ввідному занятті, дозволяє йому поступово ввести йогу в своє життя і почати практику... Без відкладання в длінний-предлінний ящик (зазвичай до 2-х метрів ).
Так само на занятті викладач оцінює рівень, з яким ви прийшли, дає первинні рекомендації, ради... Визначається група, в яку природним чином вливається початківець, призначається час і місце...
Кожна неділя в 17.15 - Ввідне заняття для початківців. Безкоштовно.


10-ть рад для початківців займатися йогою:

Декілька основних принципів, про які ми говоримо всім початківцям:
Є така чудова якість, розвинути яке нікому не перешкодить - радісна старанність. Ми вважаємо, що в кожній людині потенційно закладені всі якості - як негативні, так і позитивні. Одні проявлені більше, інші менше, але вся палітра або гамма є в наявності. І лише від нас повністю залежить те, що ми виберемо: яка якість життя, настрій, спосіб сприйняття реальності, відносини між нами і миром. Відчуття (відчуття або якість) радісної старанності можна навчитися "включати" простіше, ніж клацнути пальцями. Ви подумали про цю якість - і воно включилося.
Ви можете навіть зараз спробувати: закрийте очі, сядьте з рівною спиною, подумайте про цю чудову властивість сприйняття - з радісною старанністю. І цей настрій, відношення заповнить поступово всю вашу істоту, простір тіла і розуму. Якщо раптом "так просто" не виходить, можна спробувати наступне: сидячи з рівною спиною, закривши очі, розтягніть куточки губ трохи в сторони і вгору. І спостерігайте внутрішні відчуття. І ваше тіло обов'язково відгукнеться: і тоді замість натягнутої, штучної усмішки виявиться ваш дійсний стан розуму - радість. Це дуже проста вправа на перший погляд може показатися дуже вже простим, щоб його спробувати.
Так часто трапляється, що ми перестаємо помічати і цінувати те, що знаходиться завжди поряд з нами або усередині нас. Внутрішня усмішка і радісна старанність завжди присутні усередині нас, стоїть про це тільки пригадати. .
Або подумайте про яку-небудь рутинну роботу, яку кожному з нас так чи інакше (частіше або рідше, але) доводиться виконувати. Для когось що такою повторюється день за днем або обридлою роботою може бути навіть миття тіла в душі, або уборка-стірка-глажка, або "перекладання" паперів на робочому столі. Загалом, у кожного щось своє, але є. Робота, яку ви часто виконуєте, зціпивши зуби або з кислим виразом обличчя, тому що "треба". Ви все одно повинні виконати ті або інші рухи тіла, дії. І вибір завжди за вами - зробити це "як завжди" або ж з свіжим сприйняттям і відчуттям радісної старанності. Спробуйте - працює безвідмовно.
І кількості добра в світі збільшилося, "і настрій покращав"!

.

Другий принцип: під час практики йоги (будь то асани (положення тіла в просторі), або дихальна техніка, або внутрішня робота з органами сприйняття) пам'ятаєте про принцип "Зусилля без насильства". Це дуже важливо. Не варто втискувати бідне тільце, що чинить опір, "прокрустово ложе" складної асани. Варто пригадати про те, що на заняття йогою ми приходимо, щоб співробітничати з тілом. Не боротися, не конкурувати, не мучити тіло; ми хочемо встановити з ним контакт, навчитися відчувати його, управляти на все тонших рівнях. Спочатку прийміть своє тіло таким, яке воно є.
Це не означає, що тоді відпаде необхідність його тренувати і оздоровлювати - адже досконалості немає межі. Ухвалення свого тіла зі всіма його недоліками, обмеженнями, як воно є. Адже насправді часто ми прив'язані до тіла більше, ніж до чого або кому б то не було. У момент смерті саме розставання з тілом створює найбільш сильний відбиток в думці із-за неймовірно сильної до нього прихильності. Подумайте про своє тіло з добротою, що любить, - це дорогоцінна судина, в якій ваша дійсна суть тимчасово знайшла притулок. Більш того, тіло є унікальним інструментом для роботи з свідомістю (сприйняттям, розумом, увагою, підсвідомістю і т.п. ).
Цінуєте цю коштовність, якою ви володієте, бо втратити або зіпсувати її вельми легко, а знайти або відновити набагато складніше або взагалі неможливо.
Отже, будь-яке зусилля повинне бути без насильства - на рівні тіла або розуму. Якщо ми вже маємо згубну звичку працювати з-під палиці (своєю ж власною або чиїйсь), штовхаючи, примушуючи себе (т.е. насилуючи себе) - швидше за все ми вже практикуємо той же підхід відносно інших людей, тобто "насилуємо" їх. Щонайшвидше позбавляйтеся від цього! То, як ми відносимося до себе, відбивається в наших відносинах з навколишнім світом. Якщо ми відноситимемося до себе з радістю, добротою, що любить, і співчуттям, то цей вид відносин може бути згодом спроектований і на інших людей (як близьких, так і далеких)

..дали буде::
- як вибирати інструкторів
- 5 заповідей
- очисні процедури
- відношення до залу, інструктора і інших студентів
- необхідність самостійною практик

Джерело: kievyogastudio.com

Статті по темі


0 Відгуків на “Йога”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук