Заняття шейпінгом аеробікою і фітнесом

Всім відомо, що для того, щоб схуднути , необхідна рухова активність. Зараз, в наш прогресивний час, достатньо винайдено різних методик і систем тренінгу для схуднення . Для тих, хто вперше встав на нелегкий шлях самоудосконалення і боротьби із зайвою вагою, деколи буває важко вибрати відповідне для себе фізичне навантаження. Не дивлячись на схожість фітнеса, що здається, шейпінгу і аеробіки, відмінності цих видів фізичної активності вельми ощутіми. Вони відрізняються не тільки системою тренінгу, але і підходом до живлення і вироблюваним ефектом.

ШЕЙПІНГ

Шейпінг є виключно російським винаходом - заявка на визнання шейпінгу винаходом була подана в СРСР, в грудні 1988 року. Спочатку система тренінгу з назвою “шейпінг” була створена для підвищення фізичної привабливості жінки. У поняття “Жіноча привабливість” в шейпінгу входить не тільки досконалість фігури, але і доглянута зовнішність, зачіска, макіяж, одяг і ін.

Через це прийнято вважати, що шейпінг є комплексною системою, яка об'єднує не тільки фізичні вправи і принципи живлення, але і мистецтво (шейпінг-хореографію), моду (шейпінг-стиль), концепцію шейпінг-ухоженності зовнішності.

Тренування в шейпінгу є комплексом вправ, що послідовно впливають на різні м'язи тіла. Тренувальний ефект досягається шляхом багатократного повторення циклічної вправи. Повторення виконуються в помірному темпі на велику кількість разів (до 300 і більш) до повного стомлення (досягнення індивідуального максимуму). Іноді на окремо взяту м'язову групу виконують декілька вправ.

Низько інтенсивне послідовне опрацьовування всіх м'язових груп дозволяє без істотного навантаження на серце і суглоби досягти ефекту втрати організмом енергії.

Із-за специфічності шейпінг-подхода до живлення, на відміну від тренінгу аероба, де жирові запаси організму витрачаються в основному в процесі тренування, в шейпінгу їх мобілізація найбільшою мірою охоплює відновний період.

АЕРОБІКА

Аеробіка була створена американським лікарем Кенет Купер і призначалася для боротьби з такими чинникам розвитку серцево-судинних захворювань, як гіподинамія, нервове перенапруження, надмірне живлення і ін. За допомогою вправ, що виконуються в режимі аероба, і живлення з низьким змістом тваринних жирів в організмі людини активно руйнується надмірний холестерин - головний ворог судин. Фізичні навантаження усувають гіподинамію, а емоційність при проведенні занять покращує настрій.

Регулярний, відносно повільний біг на очах оздоровлював серце в будь-якому віці і успішно допомагав схудненню. Довгий час тренінг аероба так і розуміли - біг підтюпцем. Потім американська актриса Джейн Фонда придумала танцювальну аеробіку. Своєю емоційністю вона довелася багатьом на смак і про нудний біг поступово забули.

З часом в арсенал тренінгу аероба увійшли і численні тренажери, що імітують різні види навантаження аероба - їзду на велосипеді, біг, ходьбу, ковзани і лижі. Пізніше з'явилися “наїзники” - абсолютно особливі тренажери.

Окрім тренування серцево-судинної системи, аеробіка стимулюють секрецію ензимів, що перепалюють жир, прискорює зростання мікроскопічних внутріклітинних структур - мітохондрій, які служать свого роду топками для спалювання жиру.

ФІТНЕС

Система фитнес-тренінгу також має американське коріння і включає систему “будівництва” тіла (тобто бодібілдінг), тренінг аероба і раціональне харчування. Що стосується “силового компоненту” фитнес-тренінгу, то вже на початку 70-х років стало здійснене очевидно, що бодібілдінг (культуризм) справляється з рішенням задач по будівництву м'язистого тіла швидше і ефективніше, ніж яка б то не було система фізичних вправ, що існувала до нього.

Засобами для досягнення красивого, в міру м'язистого тіла служать фізичні вправи, що виконуються з тими, що обтяжили (зокрема на тренажерах), і відносно високобілковий раціон живлення.

Ну а без аеробіки, точніше, вправ аеробів, із зайвим жиром деколи не справитися. Крім того, аеробіка необхідна для цілеспрямованого тренінгу серця.

Збалансоване харчування - одна з головних умов успіху. Тренувальний план сам по собі тільки половина справи. Дотримання принципів збалансованого харчування, дозволяє контролювати надходження всіх необхідних організму живильних речовин в достатньому об'ємі, щоб не спровокувати які-небудь небажані явища, а також не піддати організм ризику захворювань. Не дотримуючи принципи збалансованого харчування неможливо збільшити суху масу тіла при зменшенні жирового прошарку і вирішити проблему зменшення або збільшення ваги тіла.

Все це дозволяє зробити наступні висновки:

1. Шейпінг орієнтований на підвищення фізичної привабливості жінки і у меншій мірі на поліпшення функціональних можливостей її організму.
2. Заняття аеробікою усувають гіподинамію і частково впливають на формування сбалансировнно красивого тіла, а емоційність при проведенні занять покращує настрій, ліквідовуючи негативний вплив стресів.
3. Фитнес-тренінг призначений для досягнення збалансованого стану: оптимального розвитку фізичної сили і серцево-судинних можливостей організму, гнучкості, контролю за вагою тіла, корекції фігури, позитивного настрою.

Джерело: fitnes-krasota.org.ua

Статті по темі


0 Відгуків на “Заняття шейпінгом аеробікою і фітнесом”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук