Як почати заняття фітнесом

Люди приходять у фізкультурно-оздоровчі центри або починають займатися самостійно, ставлячи перед собою різні завдання: хтось хоче укріпити здоров'я, комусь необхідно скинути зайву вагу, а для когось основною метою занять є напрацювання м'язової маси. Так або інакше, для досягнення будь-якою з цих цілей необхідно дотримувати певний ряд умов, невиконання яких значно загальмує шлях до поставленої мети або взагалі зробить неможливим досягнення бажаних результатів.
Простим прикладом невиконання правил занять є стан людини, коли пропадає інтерес до тренувань і відвідини залів ставати все рідше і рідше. Причиною цього може бути як проста перевтома організму від неправильно дозованої роботи, так і відсутність видимих результатів унаслідок безграмотно побудованих тренувальних занять.

Щоб уникнути всіх неприємних наслідків від занять фізичною культурою, необхідно обдумано підходити до кожного заняття і по можливості дотримувати необхідні умови тренувань. На жаль, практично неможливо описати всі вимоги, що пред'являються до тренувань, їх дуже багато, це і спосіб життя і умови живлення і облік індивідуальних особливостей організму. Але існують певні вимоги, які є загальними для всіх і на які в першу чергу необхідно звертати увагу.

Отже, починаючи тренування, необхідно:

1. чітко сформулювати мету занять

Цілком зрозуміло, що залежно від поставленої мети будуватиметься певний план тренувальних занять. Причому, відмінність цих планів може бути вельми істотно. Тому постановка завдання є першою і одним з найбільш важливих етапів тренування.

2. визначити початковий рівень свого фізичного стану

Одними з основних параметрів тренування є інтенсивність і об'єм заняття. Для успішного досягнення поставленої мети тренувань необхідно строго дозувати інтенсивність і тривалість навантаження. Причому інтенсивність і тривалість занять безпосередньо пов'язані з рівнем фізичної підготовки.

3. виходячи з свого рівня підготовки, побудувати індивідуальний план тренувань

Великий недолік деяких фітнесс-клубов полягає в тому, що в одній групі можуть займатися люди з різним рівнем фізичної підготовки. В результаті виходить так, що інтенсивність заняття, яку пропонує інструктор, підходить тільки деякій частині тих, що займаються, а для інших, чий рівень небагато вищий або нижчий, тренування проходитиме з меншою ефективністю. Причому ефективність заняття тим менше, чим більше різниця між необхідною інтенсивністю для Вас і
тій, яку пропонує інструктор. Після деякого часу малоефективних тренувань у більшості пропадає інтерес до занять (оскільки результат в даному випадку буде дуже незначний).

4. через певний проміжок часу контролювати свої результати

Навіть якщо Ви тренуєтеся правильно (самостійно або під керівництвом інструктора), помітний результат своєї роботи можна побачити тільки через достатньо тривалий час. А як бути упевненим в тому, що Ви всі робите правильно, або як, наприклад, через місяць тренувань визначити чи є у Вас який-небудь результат, як зрозуміти, що Ви вийшли на вищий рівень і Вам пора збільшити навантаження?

На жаль не завжди можна об'єктивно оцінити свій стан, спираючись тільки на власні відчуття. У даній ситуації допомогти може використання спеціальних тестів, які в числах покажуть Ваш стан на певний проміжок часу. Грунтуючись на результатах тестів можна проаналізувати ефективність своїх тренувань і ухвалити рішення про необхідність зниження або збільшення навантаження.

Джерело: zdorove.ru

Інші статті


0 Відгуків на “Як почати заняття фітнесом”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук