Займемося фітнесом

Чи можна знайти у всьому цивілізованому світі людину, яка б хоч раз в житті не чув слово «фітнес»? Навряд чи. Фітнесом активно займаються, на фітнесе роблять великі гроші, справі фітнеса навіть присвячують своє життя. Звичайно, немало і людей, які достатньо скептично відносяться до цього напряму в спорті. І дуже дарма.
Фрази типу «сьогодні увечері я йду на фітнес», «займайтеся фітнесом», «оздоровите свій організм за допомогою фітнеса» сьогодні ми чуємо з усіх боків. Так що ж він таке, цей всемогутній фітнес, яке його визначення?
І ось тут - парадокс. Річ у тому, що до цих пір немає ні виразного визначення поняття «фітнес», ні хоч би чіткій класифікації занять, які включає фітнес.
Виходить нехитре визначення: фітнес - поняття дуже широке. А все-таки давайте спробуємо розібратися з цим широким поняттям і розглянути його з усіх боків.
Спершу звернемося по допомогу до англо-російського словника. Корінь слова фітнес «фіт», в перекладі з англійського позначає поняття «здоровий». Отже легко можна зробити висновок про те, що заняття фітнесом направлені на підтримку або поліпшення, зміцнення здоров'я. З цим ніяк не посперечаєшся. Отже, одну, найголовнішу характеристику фітнесу ми вже дали: фітнес - це комплекс фізичних вправ, направлений на зміцнення всіх систем організму.
Фитнес-програм існує велика кількість, вони, як правило, безпечні і складені так, щоб витягнути максимум користі для людського організму. Основною метою абсолютно всіх є не просто досягнення яких-небудь спортивних результатів, а привчання людей до фізичної активності, до ведення здорового способу життя.
Програми спеціально розроблені досвідченими тренерами, лікарями, спортсменами, дієтологами і іншими професіоналами в даному питанні, які могли допомогти в складанні якнайкращого комплексного підходу до оздоровлення організму.
Тобто фітнес - це результат напрацьованого за багато років досвіду фахівців на спортивному терені. Ось ми і отримали ще одне визначення.
Фітнес пропонує не тільки заняття фізичною культурою, але і свою власну філософію способу життя, певну систему цінностей. Для того, щоб бути здоровим, необхідно виробляти позитивне відношення і до світу, і до себе. Гармонія душевна безпосередньо пов'язана з гармонією зовнішньої.
Ось це завдання, в числі інших, і вирішує фітнес. Філософія фітнеса учить жити повноцінним життям, радіти собі і навколишньому світу, щодня відкривати для себе нові стимули, цілеспрямовано йти до поставленої мети.
Кожна окремо взята людина - це мікрокосмос, він унікальний, неповторюваний. Двадцяте століття практично зробило з особи людини культ, звів її на п'єдестал.
Збалансована гармонія миру внутрішнього з світом зовнішньому стоїть на першому місці, є першорядним завданням, в рішенні якої людині допомагає фітнес. Усвідомити свою унікальність, індивідуальність, розвинути в собі свої кращі якості, як фізичні, так і духовні, - ось що таке займатися фітнесом, а зовсім не бездумно виконувати комплекс вправ.
Відкрити для себе мир фітнеса - значить, зробити перший крок до дослідження власної особи, почати прагнути до єдності душі, розуму, тіла. Прийняти себе, почати позитивно, без ворожості відноситися до навколишнього світу - значить, пройти підлогу дорогі на шляху до успіху, до досягнення мети.
Фітнес - це не хобі і не захоплення, це - ціла філософія життя.
Заняття фітнесом такі гармонійні і естетичні, що це створює відчуття свята. Людина сама по собі прекрасна від природи, і фітнес це зайвий раз підкреслює.
Перетворите себе - і перетвориться навколишній вас світ, ви зможете розрізняти його тих фарбах, тонах і півтонах, яких ніколи раніше не бачили, а, можливо, просто не помічали.
Та все ж повернемо хід думки з філософських мандрів на вихідну позицію, і постараємося дати відповідь на питання, поставлене на самому початку статті: що ж вдає із себе фітнес?
Отже, фітнес - це:
• активний спосіб життя;
• багаторічний досвід фахівців, втілений в спеціально розроблених програмах фитнес-занять, абсолютно безпечних, складених спеціально для підтримки і зміцнення здоров'я людини;
• система тренувань і особливий спосіб життя, який забезпечує хороше самопочуття і позитивний погляд на світ;
• ціла життєва філософія, яка допомагає людині пізнати себе, свою особу, добитися гармонії внутрішнього світу, і навчитися позитивно відноситися до світу зовнішньому;
• відмінний спосіб продовження молодості.
Але це далеко не все поняття, які включає фітнес. Кожен знаходить у фітнесе щось своє, чим може продовжити приведений список. Так, фітнес дійсно охоплює широкий спектр понять. Фітнес - це явище, для якого обов'язково треба знайти місце в своєму житті, адже це - не просто спорт, це - здоровий спосіб життя.

Джерело: fittoday.ru

Статті по темі


0 Відгуків на “Займемося фітнесом”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук