Заняття йогою і сексом

Як трансформувати вже зібрану всередині енергію насінної рідини, в якому місці тіла зберігати сексуальну енергію, як краще обмінюватися нею з жінкою, як збагатити збережене сім'я? Існують стародавні даоські практики в прості, але ефективні методи, які можуть бути легко освоєні людиною.Біблія
тантрічеського
сексу

Нік Дуглас
Пенні Слінгер
Вдосконалення
чоловічою
сексуальній енергії

Мантек Чиа
Майкл Вінн

Сексуальна невідповідність чоловіка і жінки є очевидною. Жінка може сексуально сприймати свого чоловіка так довго, скільки це їй приємно, і тому даоси говорять, що її суть Інь є майже невичерпною. Здатність чоловіка займатися любов'ю обмежена кількістю енергії, яку він може використовувати для підтримки ерекції. Його суть Ян легше стомлюється. Жінка сексуально є сильнішою, ніж чоловік, тому що в цьому є біологічна потреба. Її відтворюючі органи повинні витримати напругу фізичного виношування дитини і його вигодовування.
Вплив на чоловіка цієї основної біологічної нерівності є величезним, породжує ланцюг його реакцій, які проникають в його мислення і відчуття на всіх рівнях, включаючи брак, роботу, вибирані нами культурні ролі, які ми хочемо грати в суспільстві, і вибирані нами духовні моделі для нашого внутрішнього зростання.

.

В душі більшість чоловіків так само жахаються жіночими нескінченними сексуальними здібностями, як і захоплюються ними. Основна дія цього на чоловіків полягає в тому, що вони не відчувають себе в сексуальній безпеці, що викликає їх прагнення компенсувати це за допомогою чогось іншого. Сексуальна невпевненість в собі може бути основною причиною, по якій чоловік добивається фізичної, політичної, фінансової, інтелектуальної і релігійної переваги по відношенню до жінки.
Виправлення цієї сексуальної нерівності могло б мати величезні побічні вигоди, пов'язані зі встановленням гармонійнішого суспільства, хоча основною метою даоського вчення про вдосконалення сексуальної енергії було персональне здоров'я і духовна досконалість людини.

.

Пошуки сексуально довершеної любові з релігійними відтінками були зроблені тими, хто був дуже ліберальний або дуже науково утворений, щоб вірити в традиційну версію Бога. Сила, яка стоїть за цією вірою в романтичну любов, в нескінченну відданість одній людині, є силою сексуального переживання. Вона пропонує до розділення щось матеріальне, таїнство, яке є особовим і таким, що реально існує.

Згасання релігії Заходу може початися тоді, коли переживання сексу стане сильнішим, ніж духовні переживання, пропоновані релігією в молитві або у відчутті товариства. Як ні іронічно це звучить, але відродження релігії на Заході може бути частково обумовлене тим сексуальним виснаженням, яке йде услід за сексуальною революцією. Секс стає наркотиком, заспокійливим засобом для незадоволених. Загальна сексуальна свобода не дає тієї стабільності, якої більше всього потребують люди. Сьогодні люди знову звертаються до браку або до релігії в своїх пошуках відчуття абсолютного.

Даоси не пропонують як рішення проблеми стабільності ні релігію, ні брак, якщо тільки це не є браком тонких енергій, які вони називають Інь і Ян . Вони просто заохочують кожну особу удосконалювати свою природну внутрішню життєву силу, або ци . Саме у цьому контексті стародавні китайці розробили надзвичайно витончені методи збільшення сексуальної життєвості для самотнього і для одруженого чоловіка. Є два основні способи, якими можуть бути використані ці методи вдосконалення енергії, і, відповідно до цього, ця книга приверне два різні типи учнів.

Даоська практика вдосконалення енергії ци фокусує свою увагу на інтеграції божественних, або тонких енергій в тілі людини, маючи як кінцеву мету досягнення динамічної рівноваги протилежних енергій, званих Інь і Ян . Дао є невимовною сумою і абсолютним джерелом цих енергій, які проявляють себе в багатій різноманітності форм. Даоси, будучи людьми практичними, пропонують, щоб людина починала з найбільш доступної енергії, що знаходиться під рукою, а саме, з сексуального ваблення між чоловіком і жінкою, і використовував його як трамплін для досягнення тонших сфер.

Даоська езотерична йога не є ні релігією, ні шляхом до порятунку. Її проникнення в суть явищ є вельми глибоким - вона учить, що прояснення і фізичне безсмертя є тільки стадіями в процесі просування до цілісності людини. Вона залишається також вельми практичною і близькою людині. Сировина, необхідна для цієї еволюції, може бути знайдена в будь-який даний момент в межах життя будь-якої людської істоти.

Даоське вчення про фізичне безсмертя не пропонує людям більше не вмирати. Воно має на увазі, що, перш ніж вони помруть, вони мають можливість удосконалювати "щільне", або речовинне духовне тіло, відоме також як безсмертне тіло, сонячне тіло, кристалічне тіло і під іншими іменами. На Заході найближчою паралеллю даоському Безсмертному є, мабуть, ангел. Це відрізняється від учень тих шкіл, які учать, як стати святою людиною шляхом розчинення індивідуального его в блаженстві космічної єдності.
Даоси наполягають на тому, щоб кожен їх адепт зберігав свою індивідуальну природу усередині свого тіла (фізичного або духовного), щоб він міг спостерігати зростання своєї душі до остаточного її об'єднання з Уцзі , з порожнечею, з якої виникає єдність Дао. Це "перебування в своєму власному тілі" запобігає такому явищу, як повна віддача себе якому-небудь гуру, божественній істоті або релігійному авторитету. Ніхто інший не може зробити замість вас вашу духовну роботу.

.

Даоси припускають, що дуже небагато чоловіків проникали коли-небудь в секрети повного використання сексуальної енергії, яка спить глибоко усередині їх власних тіл. Для середнього чоловіка є революційною думка про те, що він може насолоджуватися глибоким і ясновельможним задоволенням сексу, яке проникає до самого ядра його істоти, переживанням, яке набагато перевищує звичайний генітальний оргазм. Тривалий "загальний оргазм тіла і душі", культивований даосамі, вважається зазвичай винятковим даром пристрасних і чутливих жінок.
Це стало навіть найбільшим міфом західної культури - жінка як пристрасний об'єкт романтичної любові, як та, хто доводить любов до її дійсної висоти. Даоси учать, що чоловіки можуть рівним чином брати участь в любові за допомогою воістину довершеного урівноваження сексуальних енергій, які є такими ж фізично відчутними, як будь-яке фізичне відчуття генітального оргазму.

.

Як може чоловік так радикально змінити свої сексуальні переживання, а через них і все відчуття життя? Як це ні парадоксально, але "вищий оргазм" може бути отриманий тільки у тому випадку, коли "нормальний", або генітальний оргазм, яким такі стурбовані американські сексології, втратить своє значення. Три основні початкові стадії даоського "парного вдосконалення" сексуальної енергії для пари полягають в наступному:

  1. Чоловік вчиться зберігати ерекцію пеніса так довго, як він побажає, і утримуватися від сім'явипорскування.
  2. Чоловік і жінка перенаправляють сексуальну енергію через спеціальні канали тіла у вищі ділянки серця, мозку і залоз.
  3. Чоловік обмінює свою високозаряджену енергію на доповнюючу її енергію жінки.

Для чоловіка це відкриття його відчуттів і тонких енергетичних каналів для есенції жінки і поглинання її під час сексу, що є основним у всьому цьому.

Якщо у вас немає партнерки, даоси пропонують вам модифікацію цієї практики, відому як "одиночне вдосконалення". Вона учить самотнього чоловіка, як примусити свою сексуальну енергію творчо працювати в щоденному житті або як просто насолоджуватися життям і хорошим здоров'ям без неприємностей сексуального розчарування. У цілі даоських вчителів не входить створення нового міфу про деякий незвичайний чоловічий оргазм, до якого кожен повинен прагнути. Їх метою є, скоріше, навчити чоловіків і жінок практичним способам використання природних енергій, для того, щоб більш глибоко увійти до найбільшого дару життя, в свободу любові.

Так яке відношення має все це вдосконалення сексуальної енергії до любові - або до любові особистого романтичного типу, або до її пристрасного релігійного різновиду? Даоси учать, що чоловік і жінка несуть відповідальність за те, щоб гармонійно зрівноважити енергії неба і землі усередині себе, з чого виходитиме гармонія у всіх інших сферах їх життя. На езотеричному рівні всі дії людської любові є природною трансформацією нашої насінної есенції. Есенція нашого сім'я, сім'я самій нашої душі, фізично накопичується в тілі у вигляді енергії сперми або яєчників.
Коли ми любимо когось, ми не тільки допомагаємо йому, але і перетворимо також деяку кількість нашої власної есенції у вищі рівні енергії. Таким чином, даоси бачать в сексуальності основне джерело енергії, що ховається позаду любові на людському рівні. Будь-який, хто слідує "шляхом серця" - шляхом природної і постійної любові до всього стрічного, - знайде могутню підтримку в цьому даоському проникненні в способи використання енергії сексуальності.

.

В той же час навколо нас завжди присутня обширніша невидима гармонія Дао, яка дозволяє нам переживати особисту любов. Таким чином, даоський термін "гармонія" є, ймовірно, найближчим еквівалентом західного поняття "любов" або співчуття, як на особовому, так і на уселенському рівнях. Метою даосов є не задоволення людського его в його ненаситних бажаннях. Їх метою є заспокоїти его і розум так, щоб тонкі енергії тіла можна було спочатку побачити, а потім і удосконалювати у вищий рівень усвідомленості. Тоді розум зможе побачити свою дійсну роль у вищому порядку речей і працювати гармонійно для збереження рівноваги сил.
Особисті відносини любові можуть бути одній з цінних стадій в цьому процесі, мікрокосмом обширніших тонких енергетичних полів всесвіту.

.

Західні сексології напевно відкидатимуть ці методи, як що не мають якої-небудь статистичної або наукової основи, і пред'являть їм звинувачення в тому, що вони використовують такі невизначені терміни, як "енергія". Їх можуть уникати західні релігії, які виступають проти сексуальних задоволень, а також східні аскетичні школи, які вірять в те, що духовне прояснення може бути досягнуте тільки шляхом аскетизму, що включає те, що утримується від сексу. Річ у тому, що ранні даоси були вченими, які засновували свої практики на точних спостереженнях людської біології і психології.
Вони не були ні гедонізмом, ні аскетами, але шукали серединний шлях для створення найвищої можливої духовної гармонії між чоловіком і жінкою відповідно до природних законів всесвіту. Вся глибоко філософська даоська поезія, від "Книги Змін" і "Дао де цзін" Лао-цзи до "Таємниці золотої квітки", свідчить про величні висоти їх бачення.

.

Той факт, що ці даоські практики вижили при секретній усній передачі їх протягом декількох тисяч років, є сильним доказом того, що вони працюють. Інтерв'ю, які я проводив з десятками сучасних західних пар, що використовують ці даоські сексуальні практики, підтверджують, що вони все ще працюють для звичайного чоловіка - молодого, старого, білого, чорного, китайця, одруженого і неодруженого. Що вивчали йогу або бойові мистецтва або що займалися медитацією особливо легко освоюють техніку збереження насінної рідини.
Багато людей вже усвідомили важливість сексуальної енергії на своєму духовному шляху, але їм просто не вистачає метод виразу цього безпосередньо при заняттях любов'ю.

.

Даоські методи можуть показатися аналогічними тантрічеськім сексуальній техніці, що стала популярними на Заході. Основи урівноваження чоловічого і жіночого і використання тіла як тигель для перетворень є, в основному, тими ж самими. Як припускають Нік Дуглас і Пенні Слінгер в своїй авторитетній книзі "Таємниці підлоги", індійська тантра могла відбутися від стародавнього даосизму в Китаї, а потім знову повернутися до Китаю через сотні років, пожвавив даоські сексуальні практики.

Для сьогоднішніх жителів Заходу найбільш практичною відмінністю є те, що езотеричний даосизм ніколи не вважався покривом секретних ритуалів і викликом релігійних божеств, що може робити тантру дивною і невідповідною для пересадки в їх культуру. У Китаї секс використовувався відкритіший як медична форма цілительства і природний шлях до духовної врівноваженості без якого-небудь релігійного підтексту.
Я настійно рекомендую вам дістати на додаток до цієї книги книгу "Таємниці підлоги" Ніка Дугласа і Пенні Слінгера, оскільки вона містить свіжі переклади класичних даоських трактатів по сексу і дюжину відмінних ілюстрацій даоських сексуальних позицій, не пропонованих в даній книзі.

.

Слід підкреслити, що вчитель Чиа не вивчає своїм даоським методам перетворення сексуальної енергії у відриві від своєї ж практики медитації, від тайцзі-цюаня, гунфу залізної сорочки і інших даоських мистецтв. Сексуальна рівновага є дуже важливою підставою для побудови здорового фізичного і емоційного життя, але метою даосов є зібрати кінець кінцем первинні енергії, керівники всіма нашими бажаннями, емоціями і думками, і очистити їх назад в їх первинний стан чистого духу.

Даоські вчителі Стародавнього Китаю були не дурнями. Вони знали, що любов між чоловіком і жінкою є таїнством, якому неможливо навчити. Секс може бути тільки першим наближенням до вищої любові, але наші сексуальні обмеження часто дають нам відчуття того, що наші взаємини з нашою коханою або наше життя взагалі є неповними. Техніка, пропонована в даній книзі, не є механічними замінниками любові.
Передбачається, що даоськими секретами любові слід спочатку опанувати, а потім відкинути їх, коли перетворення сексуальної енергії сприйматиметься як природна творча здатність людини, використовувана так само легко, як ходьба, говір або мислення. Тоді задоволення сексу буде екстазом, що перевищує оргазм, а ніжність любові стане сильніша за віру.

.

Президент Української Федерації Йоги
езотерік, філософ, цілитель Андрій Сафронов

Тема, винесена в заголовок даної статті, насправді складна і, безумовно, заслуговує окремої книги, тому ми обмежимося декількома загальними зауваженнями, точніше застереженнями, які допоможуть таким, що практикує уникнути найбільш значних неприємностей.

Відношення до сексу в сучасних околойоговськіх кругах різниться до двох абсолютно протилежних підходів. Деякі, особливо індійські джерела, характеризуються украй негативним відношенням до сексу, проповідують т.з. брахмачарью повна або часткова (поза браком або непов'язане із зачаттям дітей) статева стриманість. Така точка зору породжена впливом на йогу релігійних доктрин, своєрідного "орелігиозніванія" йоги, такого, що достатньо сильно спотворює її дійсний дух. Всі сучасні релігії, так або інакше, демонізуватимуть секс, оскільки, блокуючи людям свадхистхану, релігійні егрегори подпітиваются нереалізованою людьми сексуальною енергією.
Стародавніші релігії відносилися до сексу менш драматично, хоча також використовували сексуальну енергію в своїх, переважно магічних цілях. У всіх народів були свята родючості, пов'язані з груповими оргіями, бурхливими сексуальними проявами, табуйованими в звичайному житті. Пригадаємо, наприклад, Таїс Афінську, яка віддалася на зораній землі для підвищення родючості. Подібні ритуали були і у слов'ян, які використовували накачувану в процесі сексуальних ігор і групового сексу свадхистханную енергію для викликання дощів в сільськогосподарський період (Івана купала).
Вивчаючи стародавні індійські джерела, наприклад, Махабхарату, або менш стародавні, такі як "Океан оповідей" Сомадеви (приблизно 5 вік н.е. ), можна відмітити, що в них немає властивого сучасним індійським школам пурітантізма. Йоги і аскети в цих описах живуть в ашрамах разом з дружинами, закохуються в апсар або просто красивих жінок і т.д. Аналогічним чином поводяться боги індійського пантеону. Секс не фетишизується, але і не демонізуватиметься в староіндійській культурі. Відношення до нього природне, хоча його сила усвідомлюється і використовується.

.

Цікаво і те, що термін "брахмачарья", що майже завжди інтерпретується як "статева стриманість", насправді переводиться як "брахманське учнівство" або "навчання у брахмана" (ачарья - учень) і не має прямого відношення до статевої стриманості.

Звідки ж узявся хворий пуританізм сучасних індійських шкіл? Відповідей на це питання, мабуть, декілька. По-перше, позначився вплив ісламу, а потім і християнства в періоди завоювання Індії. По-друге, позначилося сприйняття сучасної західної людини, заломлюючої всі індійські ідеї через свою власну призму. І, нарешті, об'єктивна проблема деезотерізациі йоги, ширший доступ охочих в раніше закриті школи, що вимушує приховати найбільш ефективну техніку роботи, замінивши їх, щоб уникнути серйозних наслідків, зрозумілою пересічній людині релігійною жуйкою.

Джерело: all-yoga.ru

Інші статті


0 Відгуків на “Заняття йогою і сексом”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук