Сексуальні практики в йогі

Президент Української Федерації Йоги
езотерік, філософ, цілитель Андрій Сафронов

Тема, винесена в заголовок даної статті, насправді складна і, безумовно, заслуговує окремої книги, тому ми обмежимося декількома загальними зауваженнями, точніше застереженнями, які допоможуть таким, що практикує уникнути найбільш значних неприємностей.

Відношення до сексу в сучасних околойоговськіх кругах різниться до двох абсолютно протилежних підходів. Деякі, особливо індійські джерела, характеризуються украй негативним відношенням до сексу, проповідують т.з. брахмачарью повна або часткова (поза браком або непов'язане із зачаттям дітей) статева стриманість. Така точка зору породжена впливом на йогу релігійних доктрин, своєрідного "орелігиозніванія" йоги, такого, що достатньо сильно спотворює її дійсний дух. Всі сучасні релігії, так або інакше, демонізуватимуть секс, оскільки, блокуючи людям свадхистхану, релігійні егрегори подпітиваются нереалізованою людьми сексуальною енергією.
Стародавніші релігії відносилися до сексу менш драматично, хоча також використовували сексуальну енергію в своїх, переважно магічних цілях. У всіх народів були свята родючості, пов'язані з груповими оргіями, бурхливими сексуальними проявами, табуйованими в звичайному житті. Пригадаємо, наприклад, Таїс Афінську, яка віддалася на зораній землі для підвищення родючості. Подібні ритуали були і у слов'ян, які використовували накачувану в процесі сексуальних ігор і групового сексу свадхистханную енергію для викликання дощів в сільськогосподарський період (Івана купала).
Вивчаючи стародавні індійські джерела, наприклад, Махабхарату, або менш стародавні, такі як "Океан оповідей" Сомадеви (приблизно 5 вік н.е. ), можна відмітити, що в них немає властивого сучасним індійським школам пурітантізма. Йоги і аскети в цих описах живуть в ашрамах разом з дружинами, закохуються в апсар або просто красивих жінок і т.д. Аналогічним чином поводяться боги індійського пантеону. Секс не фетишизується, але і не демонізуватиметься в староіндійській культурі. Відношення до нього природне, хоча його сила усвідомлюється і використовується.

.

Цікаво і те, що термін "брахмачарья", що майже завжди інтерпретується як "статева стриманість", насправді переводиться як "брахманське учнівство" або "навчання у брахмана" (ачарья - учень) і не має прямого відношення до статевої стриманості.

Звідки ж узявся хворий пуританізм сучасних індійських шкіл? Відповідей на це питання, мабуть, декілька. По-перше, позначився вплив ісламу, а потім і християнства в періоди завоювання Індії. По-друге, позначилося сприйняття сучасної західної людини, заломлюючої всі індійські ідеї через свою власну призму. І, нарешті, об'єктивна проблема деезотерізациі йоги, ширший доступ охочих в раніше закриті школи, що вимушує приховати найбільш ефективну техніку роботи, замінивши їх, щоб уникнути серйозних наслідків, зрозумілою пересічній людині релігійною жуйкою.

Існує і інша гілка "вивчення" сексуальних практик. Будь-яка більш менш освічена людина "знає", що Тантра - це йога сексу (хоча насправді це не так), читав Камасутру, яка в його свідомості має відношення до Тантре (хоча це теж не так), думає, що на Сході є духовні практики, що використали секс (насправді вони є у всіх культурах, включаючи європейську). Деякі чули про "Дао любові" і китайську техніку сексу без сім'явипорскування. Деякі навіть практикують, заразом плутаючи цю техніку з індійською ваджролі мудрою.
У простіших варіантах сучасної "тантри" сексуальна практика сприймається як практика сексуального розкріпачення, що саме по собі прекрасне, але знаходиться в сфері скоріше за психотерапію, чим езотеріки і йоги. Те, що помилково сприймається неофітами за стародавні практики, насправді в кращому разі їх відгомони або гранично спрощені форми, позбавлені дійсного сенсу. Багато хто з них має каверзи. Наприклад, псевдодаоські практики сексу без сім'явипорскування з підйомом енергії призводять до того, що заняття сексом зводиться до достатньо механістичної і ефірно-орієнтованої процедури.
"5 тисяч любовних поштовхів" нічим не відрізняються від уранішньої пробіжки або будь-якої іншої вправи навантаження. Втрачається емоційний (астральний) компонент заняття сексом, що приводить до швидкого руйнування свадхистхани і збідненню астрального тіла. Сексом просто перестає хочеться займатися. . . . Даоси, звичайно, знали, як уникнути цієї проблеми, але чомусь забули сказати. Це все-таки езотерична техніка. Інша каверза пов'язана з тим, що без компенсуючих вправ (мінімум наулі) при практиці сексу без еякуляції виникають застійні явища в простаті, які зрештою можуть привести до простатиту.
Ще одна каверза цієї техніки полягає в тому, що вона блокує природний енергопотік між чоловіком і жінкою. Чоловік не випромінює енергію, і жінка, віддаючи енергію, швидко старіє. Виникають борги карм.

.

Аналогічна ситуація має місце з сучасною "тантрой". Класична тантра - це техніка розвитку астрального тіла. У всіх ритуалах тантри і не тільки сексуальних, культивується уміння відчувати, уміння випробовувати різні емоційні стани, причому в пікових формах. Тантрічеськіє техніка не призначена для здійснення контролю над сім'явипорскуванням, вони направлені на викликання максимально гостріших відчуттів, уміння їх переживати і в цьому стані залишатися усвідомленим.

В тантре використовується безліч засобів, причому секс - одне їх багато, всі ці засоби направлені на розвиток чуттєвості. Наприклад, ритуал панча-таттва чоловік порушує все наявні табу і ритуально випробовує задоволення різними чакрамі. У Індії правовірні брахмани не їдять м'ясо, не палять ніяких збудливих засобів, не практикують груповий секс і т.д. - це традиційні табу.

В ритуалі вони роблять все навпаки: п'ють вино (правовірні індуси вино не п'ють, для їх це як для нас пити мочу), потім їдять м'ясо, рибу, палять марихуану і вступають в груповий секс. Людина переживає пікові стани, породжувані порушенням табу. Але чи випробує подібні пікові стани сучасна людина, яка і так їсть м'ясо, п'є вино і т.д. Для нього подібний ритуал не носитиме пікового характеру і стане просто способом "зволікатися". Помилково плутати тантру з розпустою. Різниця в тому, що в тантрічеськіх ритуалах пікові стани призначаються для того, щоб навчитися ставити енергію цих станів під свідомий контроль.
При розпусті досвіду контролю відповідних енергій у людини не виникає.

.

Ступінь контролю людиною якихось астральних енергій визначається здатністю зберігати усвідомленість, причому не тільки уявну, але і у дії, за ситуації, коли ці енергії виявляються. Наприклад, ви можете вважати, що ви дотримуєте "брахмачарью", сидячи у відокремленому місці, в холодній і сирій келії, а якщо навколо запахи пахощів і голі жінки, то ця думка може і не підтвердитися.

Те ж стосується і інших чакр. Людина контролює свої стани до тих пір, поки на якій-небудь чакре енергії не опинилося енергії більше, кількості, з якими він може справитися. Тому для розвитку чакри необхідно працювати з піковими станами. Чим власне і займається справжня Тантра. Зрозуміло, необхідні додаткові практики "окультурення" досвіду подібних станів, гармонійного "внесення" їх результатів до буденного життя. У Тантре вони були, а чи є вони у сучасних "тантрістов".

Яке ж реальне відношення йоги до проблеми сексу? Воно, з очевидністю, витікає з самої суті йоги: ЙОГА - ЦЕ УПРАВЛІННЯ ЕНЕРГІЄЮ. У тому числі і сексуальною, що включає управління бажанням, відчуттями і оргазмом. Для чоловіка останнє припускає можливість правильно піднімати сексуальну енергію вгору без сім'явипорскування, для жінки - піднімати цю енергію вгору довільним порядком, тобто викликати у себе оргазм. Рівень контролю енергії чоловіком визначається тим, наскільки довго він в змозі займатися сексом. Для жінки полягає в зворотному - наскільки швидко вона в змозі випробувати оргазм при занятті сексом.
І те і інше визначається чистотою каналів і здібності до сублімації енергії вгору. Контроль ефірної енергії для чоловіка визначається умінням підняти її по задньому серединному мередіану, а для жінки - визначається здатністю контролювати свої рухи під час оргазму, не "втрачаючи" його.

.

Проте контроль сексуальної енергії не пов'язаний як тільки з сексом. Сексуальна енергія мотивує людину до великої кількості вчинків. Усвідомлення, виділення цих мотивів також елемент управління такою енергією. При правильному використанні сексуальна енергія дає велику кількість сиддх. Сексуальною енергією можна притягати будь-яку людину, оскільки на неї реагують практично всі. Сексуальна енергія впливає на тварин, якщо у людини хоч би прочинена свадхистхана, то він знаходить контакт з тваринами, наприклад, собака протилежної підлоги припиняє на нього гавкати, ви перестаєте для неї бути агресивним об'єктом. Впливає ця енергія і на рослини .
Крім того, вона є майже універсальною цілительською енергією і зв'язана, як зазначено вище, із стихією води.

.

Хатха для свадхистхани. Ноги, особливо розтяжки ніг, пов'язані з свадхистханой. Зазвичай, якщо у людини "легка" емоційна сфера, то у нього ноги розтягнуті. Якщо у нього легко "розпушується" поле свадхистхани, він легко сяде в шпагат, зробить падахастасану, і, навпаки, якщо це не так, то існують емоційні затиски по свадхистхане. Як завжди вірно і зворотне: правильні розтяжки сприяють розкриттю поля свадхистхани.

Для "розкручування" поля свадхистхани хорошою вправою є обертання стегнами. Причому обертання стегнами може бути разноє, я вам показував декілька варіантів, коли ми обертаємо до меж муладхарной складки так, щоб відчувати натягнення в кожній крапці при обертанні. Тоді через деякий час в животі виникає жар. Другою подібною вправою є обертання стегнами, коли ви обертаєте стегнами не до межі, але ви посилаєте стегна, щоб вони оберталися автоматично, як би незалежно від вас. Ви розкрутили, а потім відпустили, вони пішли за інерцією. Ця вправа сприяє здатності свадхистхани працювати незалежно від третього ока.
Для людей з сильним третім оком це проблематично, тобто уміння, щоб ваша емоційна сфера текла сама по собі, уміння відпускати емоційну сферу.

.

Третя вправа називається "Маятник Тибету". Воно будується за цим же принципом, тільки обертання стегнами йде не по кругу. Людина стає прямо, затискає кулачки, неначе фіксує їх в одній крапці і починає поворотно поступальну ходу нижньою частиною корпусу. Вправу слід робити довго - до півгодини підряд. Інерційно запускається такт, гойдається, гойдається, потім поступово піднімає енергію вгору. При всіх описаних тут вправах важливо, щоб поштовх для обертання стегнами йшов "від землі", а не від корпусу. Якщо це не так, означає в процесі сексу чоловік задіює не природну енергію, а енергію своєї свідомості, тобто йде в сексі не від бажання.
Такий секс виснажує.

.

Прочищення свадхистхани від нереалізованих бажань досягається для чоловіків уштрасаной. Уштрасана також сприяє умінню продовжувати статевий акт і т.д. А для жінок - віпаріта-карані. У чоловіка нереалізована сексуальна енергія відкладається на передній частині стегон, а у жінок - на задній, в районі попи. Якщо у вас крапки на попові хворобливі - це говорить про те, що у вас є нереалізована сексуальна енергія. Докладніший виклад інформації по цій темі заслуговує вже окремої книги.

Джерело: all-yoga.ru

Статті по темі


0 Відгуків на “Сексуальні практики в йогі”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук