Що таке ськіпінг або яка користь від скакалки

Назва “skipping” походить від англійського “ськіп” - стрибати, підстрибувати. Цим новомодним словом названа сама як там не є наша, до болю знайома, скакалка. У США і Європі разом з модою на здоровий спосіб життя ськіпінг придбав популярність і розвивається як вид спорту з 80-х років вже минулого століття. Спортивні федерації створені більш ніж в 30 країнах світу.

Назва “skipping” походить від англійського “ськіп” - стрибати, підстрибувати. Цим новомодним словом названа сама як там не є наша, до болю знайома, скакалка. У США і Європі разом з модою на здоровий спосіб життя ськіпінг придбав популярність і розвивається як вид спорту з 80-х років вже минулого століття. Спортивні федерації створені більш ніж в 30 країнах світу. У Росії ж розповсюдження ськіпінга почалося за часів Агнії Барто (у 50-і роки). Звичайно, ніхто тоді, стрибаючи з скакалкою, не говорив, що він займається ськіпінгом.
Діти просто брали в руки скакалки з “з поворотом, і з прискоком, і з розгону, і на місці, і двома ногами разом. у дворі і на бульварі, в провулку і в саду, і на кожному тротуарі у перехожих на вигляді” скакали з ранку і до самого вечора.
Жодне тренування боксера або баскетболіста не обходиться без стрибків з скакалкою. Це нехитру вправу розвиває витривалість, укріплює серцево-судинна і дихальна системи, розвиває стрибучість, допомагає позбавитися від жирових запасів, укріплює м'язи ніг, робить фігуру стрункою і привабливою.

Скакалка, ця зручна і забавна штука, - недорогий портативний тренажер. І він відмінно працює! Що стосується спалювання калорій, заняття з скакалкою перевершують велосипед, теніс і плавання. Середня людина вагою близько 70 кг за годину вправ з скакалкою витрачає до 720 калорій (при 120-140 стрибках в хвилину). Скакалка - це просте тренування, доступне кожному в будь-якому місці і у будь-який час. Це один з кращих, якщо не найкращий, метод підвищення рівня фізичної підготовки, що майже не має яких-небудь меж або обмежень.

З скакалкою в руках можна не тільки в думках, але і "мишечно" пригадати дитинство зі всіма його іграми і забавами. Але якщо в дитинстві ви не замислювалися про величезну користь, яку приносять здоров'ю стрибки, то зараз, узявши скакалку в руки, керуйтеся саме цим.

При виборі скакалки зміряйте її довжину: візьміть обидві ручки в руку і витягніть на рівні грудей. Нижній кінець скакалки повинен стосуватися підлоги. В цьому випадку її довжина буде оптимальною для вашого зростання, що є неодмінною умовою якісних, ефективних тренувань.

Стрибки можуть бути найрізноманітнішими. Почніть із звичайних - двома ногами, потім приземляйтеся по черзі то на одну, то на іншу ногу. Після цього виконаєте 5-10 стрибків на лівій нозі, потім стільки ж - на правій. Повторите 2-3 рази.

Після хвилинної перерви зробіть той же комплекс стрибків, крутивши скакалку не вперед, а назад. Потім, згадуючи дитячі ігри на скакалці, виконуйте всі відомі вам стрибки.

Прагніть не перевтомлюватися, особливо на перших порах. Особливо уважно повинні віднестися до навантажень ті, чия вага значно перевищує допустимі норми, а також ті, хто страждає на захворювання серця. Як правило, і ті та інші потрапляють в одну категорію ризику, оскільки ожиріння і порушення серцевої діяльності зв'язані між собою найбезпосереднішим чином.

Молодим і підготовленішим до фізичних навантажень рекомендуємо виконувати і так звані подвійні стрибки, при яких скакалка двічі прокручується під ногами, поки ви здійснюєте максимально високий стрибок. Тим, кому вдалася ця вправа, пропонуємо ще один вид стрибка - з перехрещенням скакалки.

Для цього ви повинні виконати спочатку простій стрибок, а потім відразу ж схрестіть руки і перестрибніть через петлю скакалки, гранично згрупувавшись. Цей вид стрибка дуже корисний тим, хто прагне схуднути, оскільки при його виконанні беруть участь всі групи м'язів.

Стрибки з скакалкою по ступеню ефективності для схуднення порівнянні тільки з бігом. Якщо ви не маєте можливості і часу здійснювати щоденну пробіжку, настійно рекомендуємо включити стрибки в комплекс звичайної уранішньої гімнастики.

Доктор Кенет Купер, батько сучасної фізіологічної науки, стверджує, що десять хвилин занять з скакалкою надають на серцево-судинну систему ефект, рівний ефекту, отриманому при подоланні на велосипеді 2 миль протягом 6 хвилин, або за 12 хвилин плавання, або за два сети тенісу, або при бігу на одну милю. Це вельми важливо в нашому динамічному світі, де кожна хвилина безцінна, тому постарайтеся приділити скакалці хоч би 10 хвилин. Це дозволить вам прискорити вдосконалення фігури, а також значно укріпити діяльність серцево-судинної і дихальної систем.

Важливою умовою при цьому є рівномірний розподіл навантаження. Почніть стрибки в спокійному темпі, поступово збільшуючи його. Такий ритм вправ з скакалкою сприяє стимуляції кровообігу. Не забувайте робити хвилинні перерви для відпочинку м'язів і відновлення дихання.

Повернувшись в дитинство всього на 10 хвилин, ви отримаєте заряд бадьорості на цілий день!

Джерело: fit-life.com.ua

Статті по темі


0 Відгуків на “Що таке ськіпінг або яка користь від скакалки”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук