Будокон - нове захоплення Голлівуду

Новий вигляд фітнеса з'являється кожного тижня і багато хто з них приходить з Америки, а якщо на нім коштує знак якості "перевірено Голлівудом", то успіх йому гарантований наперед. Будокон - новий вигляд фітнеса і, згідно його засновникові, ціла філософія життя і руху, яким не тільки поголовно займаються знаменитості, але і народився він власне на Фабриці Марень. Як мовиться: все нове - це добре забуте старе, і Будокон по-новому об'єднує в собі тисячолітні традиції йоги, східних бойових мистецтв і медитації.

Сучасний фітнес еволюціонував на вищий рівень розвитку, і до прагнення володіти ідеальною фігурою приєдналося прагнення до досягнення духовного балансу, гармонії з навколишнім і внутрішнім світом. Саме гострим браком останнього страждають багато зірок Голлівуду: життя під пильним поглядом поклонників і папарацци нерідко приводить до нервових зривів і психічного виснаження. Зрозуміло, що будокон з'явився саме в Голлівуді. Ярою прихильницею нової методики є Дженніфер Еністон, і, як признаються інші послідовники, а серед них багато успішних акторів, моделей і спортсменів, будокон змінив їх життя.
Будокон - це не релігія, і мета не його прояснення, це, скоріше, мистецтво життя або мистецтво жити, простіше кажучи - інтегральна форма фітнеса.

.

Заснована методика була в 2000 році Камероном Шийному, який довгий час пропрацював особистим тренером і охоронцем багатьох зірок Голлівуду. Прийшов він до будокону через власний досвід. У перекладі з японського Bu-Do-Kon означає "шлях духовного воїна". У віці 12 років Камерон серйозно захопився корейським єдиноборством, спочатку це було Му Дук Кван, потім Тейквондо на олімпійському рівні. Згодом до них приєдналися Карате (Шейн володар чорного поясу) і Джіу-джитсу. Бойові мистецтва допомогли йому дізнатися своє тіло і досконало опанувати технікою руху.
Справжнім переворотом в його житті стало відкриття йоги (у віці 21 року) - заняття хатха-йогою допомогли осягнути суть внутрішньої енергії. Ідея об'єднати накопичені знання в області бойових мистецтв і йоги виникла не відразу. Більше 10 років Шейн пропрацював в тісному контакті із зірками Голлівуду. Він би охоронцем Чарлі Шина і Шона Пінна, а також особистим фитнес-тренером і вчителем хатха-йоги для Кортні Кокс, Дженніфер Еністон і Мег Райан. Крім того, він допомагав в постановці хореографії і трюків для Джеки Чана і Кріса Такера в обох частинах фільму "Час Пік".

.

Будокон був заснований в 2000 році, сьогодні він має тисячі послідовників в Америці, Великобританії і Японії і поступово пробирається до континентальної Європи, у тому числі і до Росії. На відміну від звичайного фітнеса, послідовник будокона не прагне до якоїсь певної мети (скинути пару кілограмів, підвищити м'язовий тонус і т.п. ), а пізнає мистецтво життя через рух. Як говорить "батько" будокона, "Наші рухи відображають наше мислення. Наше мислення відображає наш спосіб життя. Наш спосіб життя відображає світ, який ми самі створюємо. Отже, то, як ми рухаємося, впливає і завжди впливатиме на наш спосіб життя".
Наша суть складається з чотирьох "тіл": емоційного, фізичного, інтелектуального і духовного, і лише звертаючись до всіх аспектів, можна створити здорове тіло і дух.

.

Заняття будоконом складаються з двох частин - фізичної частини і медитації дзен. Фізичні вправи будуються на комбінації стародавніх і сучасних видів йоги і бойових мистецтв. Вся техніка будокона направлена на дослідження руху тіла в різних його аспектах. На заняттях приділяється рівна увага швидкості, силі, рівновазі, легкості і плавності рухів. Вправи діляться на дві серії: йогичеськую і Будо, які плавно переходять одна в іншу і залежать один від одного. У йогичеськой частині сильно помітно вплив йоги Аштанга і Айенгара, які фокусують увагу на контролі, спокої, силі і точності руху.
Серія Будо виконується стоячи, індивідуально або в групі, і поєднує в собі елементи Карате, Джіу-джитсу і Тейквондо. Ця частина направлена на розвиток швидкості, сили, спритності, плавності і концентрації. Закінчується заняття сидячою медитацією дзен.

.

В будоконе не можна зробити щось правильно або неправильно. Вчитель тільки направляє і показує технічні аспекти вправ. Учень сам вирішує, що для нього краще. Як говорить сам Камерон Шейн: "Довіряйте собі! Ви знаєте своє тіло краще, ніж хто-небудь інший. Не шукайте відповідей навколо - досить заглянути в себе". Іншими словами: не прагніть перевершити кого-небудь іншого, а тільки себе. У будокона є своя філософія, яка включає елементи дзен-буддизму і китайського даосизму (концепція Інь і Янь). Крім того, будокон рекомендує перехід на вегетаріанське живлення, основу якого складають овочі з обмеженим вживанням зернових і фруктів.
Радиться також замінити звичайний цукор натуральними подсластітелямі: мед і кленовий сироп.

.

Не дивлячись на те що будокон з'явився в Голлівуді, його творець стверджує, що звичайним людям набагато легше їм займатися, оскільки у реальних людей ясніша картина навколишнього світу, а знаменитостям важче позбавитися від свого его. Серед вірних "учнів" Камерона Шейна - Дженніфер Еністон, Рене Руссо, Давид Аркетт, Амбер Валетта і багато інших знаменитостей. Насилу віриться, що "зірки" Голлівуду відмовилися від своїх амбіцій, але поліпшення у фізичному плані в наявності і, як свідчить більшість з них, вони ніколи не відчували себе так добре.

Джерело: fit-life.com.ua

Статті по темі


0 Відгуків на “Будокон - нове захоплення Голлівуду”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук