Пілатес - гімнастика для всіх Комплекс вправ

При підготовці статті з'ясувалося, що про пілатес багато навіть і не чули. А тим часом ця унікальна система вправ, заснована на злитті східних і західних форм тренування, таких як йога, східні бойові мистецтва, медитація, греко-римська боротьба, бокс, здатна не тільки зробити ваше тіло граціозним і гнучким, укріпити м'язи, але і допомогти відновитися після травм хребта.

З історії.
Джозеф Пілатес, що народився в Германії в 1880 році, був кволою дитиною, страждав астмою, ревматичною лихоманкою і іншими хворобами. Проте сильна воля і бажання перемогти свої недуги спонукали Пілатеса розробити свою власну систему вправ. До чотирнадцяти років він володів здоров'ям і тілом атлета і навіть позував як модель. Джозеф Пілатес розглядав тіло як цілісну систему, частини якої повинні оптимально взаємодіяти. Кожна вправа викликає до дії велику кількість м'язів у всьому тілі без розділення на окремі м'язові групи.
У 1912 році Джозеф переїхав до Англії, де він заробляв на життя, працюючи боксером, циркачем і тренером по самообороні детективів Скотланд-ярду. Під час Першої світової війни його система реабілітаційних тренувань допомагала солдатам, що отримали поранення і що проходили лікування в госпіталі. Ця система дозволяла навіть лежачим хворим робити вправи і тим самих сприяла їх швидкому одужанню.

В 1926 році Джозеф іммігрував в США. У Нью-Йорку його метод пілатес став особливо популярний в балетних кругах, серед танцівників New York City Ballet. До початку 60-х років практично всі найвідоміші танцівники Нью-Йорка (наприклад Джордж Баланчин запросить Пілатеса інструктувати юних балерин нью-йоркського City Ballet) стали клієнтами Пілатеса, а його методика тренувань стала незвичайно популярна в США.
До 90-м рокам минулого сторіччя лікарі-травматологи і співробітники реабілітаційних центрів в різних країнах світу використовували техніку пілатес для відновлення хворих після травм і ортопедичних операцій. Не всі авторські вправи дійшли до нас в незмінному вигляді. Початкова програма з часом розвивалася і змінювалася відповідно до актуальних запитів науки і медицини. Серед поклонників пілатес - Дженет Джексон, Мадонна, Кортні Лав і інші зірки. У Росії одна з найбільших прихильниць методики пілатес - всесвітньо відома балерина Ілзе Лієпа.

Докладніше про пілатес
Пілатес - комплекс вправ для всього тіла, який розвиває гнучкість і рухливість. Пілатес - один з найбезпечніших видів тренування. Ніякі інші вправи не надають настільки м'якої дії на тіло, одночасно укріплюючи його. Тренування за системою пілатес настільки безпечне, що її використовують для відновної терапії після травм хребта.

Пілатес укріплює м'язи-стабілізатори, що виконують роль своєрідного корсета, фіксують нормальне положення тіла (постави, внутрішніх органів). Фізіотерапевти, спортивні лікарі рекомендують дану систему як реабілітаційну програму, у тому числі і тим, хто переніс травми хребта. Особливо необхідні вправи за системою Пілатеса жінкам, оскільки дозволяють значно укріпити м'язи низу спини, преса і тазу, що істотно в допологовий і післяпологовий період.
Пілатес розвиває координацію, покращує гнучкість, учить рухатися красиво і граціозно. Заняття пілатесом корисні людям будь-якого віку і підлоги, всім, хто хоче добре виглядати і бути у відмінній формі. Несхожі один на одного вправи вимагають незвичайно точного плавного без пауз виконання, а значить, високій концентрації на тому, що ви робите. Вправи пілатес дуже многопланови, і включають в роботу велику кількість м'язів одночасно, вимагаючи правильної техніки виконання, а кількість повторень при цьому може бути мінімальною. Рухи в пілатес м'яко розтягують м'язи, роблячи їх довше і стрункіше.
Плюс до цього, в роботу включаються дуже глибокі м'язові групи, про існування яких ви навіть не замислювалися і не підозрювали, а вони грають не останню роль у формуванні красивої фігури.

Незвичність і перевага цієї системи вправ, яка з кожним роком знаходить собі більше і більше поклонників, полягає в тому, що:

 • Пілатес розвиває гнучкість і силу певних груп м'язів.
 • Пілатес корисний для хворих, що перенесли травму хребта.
 • Пілатес укріплює тіло і заспокоює дух.
 • При будь-якому рівні підготовки можна підібрати оптимальні вправи.
 • Не існує обмежень за віком і немає протипоказань при правильному підборі комплексу.
 • Кожен рух виходить з свідомості, тобто кожне скорочення м'яза контролюється діяльністю мозку.

  Вправи пілатес. Три види тренувань .
  Декілька правив при заняттях за системою пілатес:

 • Необхідно зосередитися і думати про ті м'язи, які розвиваєш.
 • Необхідно уміти концентрувати увагу на виконуваних вправах.
 • Правильний тип дихання - диaфрагмальный, тобто дихання «животом». Дихати потрібно, як при заняттях йогою, через ніс, направляючи при вдиху струмінь повітря до поясниці.
 • Виконувати вправи потрібно якісно.
  Існує три види тренувань пілатес:
  1. Тренування на спеціальних тренажерах.
  2. Тренування на підлозі.
  3. Тренування на підлозі із спеціальним устаткуванням.

  1. Основна відмінність тренажерів пілатес від звичайних в тому, що опора на якій ви знаходитеся, виконуючи вправу, не є жорстко фіксованою. Під час виконання силової вправи вам доводиться прикладати додаткове зусилля, щоб утримати рівновагу на нестабільній поверхні. При цьому ваше тіло вимушено включає в роботу величезну кількість дрібних м'язів, які не задіюються при звичайних тренуваннях. Тренажери пілатес ви можете знайти у фитнес-клубах.

  2. Вправи на підлозі
  Для виконання цих вправ необхідний тільки м'який, зручний килимок, наприклад Torneo A-814, який можна придбати в інтернет-магазині СПОРТМАСТЕР.

  "Сотня"
  Лягти на спину так, щоб весь хребет стосувався підлоги. Руки вільно опущені уздовж тіла, долоні лежать на підлозі. Поволі підняти коліна до грудей, а потім випрямити їх вгору під кутом 90 градусів до тіла. Підтягти підборіддя до грудей, а потім підняти плечі так, щоб прямі руки були паралельні підлозі. Підтягти сідниці і живіт до поясниці. Дихати поволі через ніс, роблячи вдих і видих на 5 рахунків. Одночасно на кожен рахунок виконувати невеликі, але жорсткі рухи прямими руками вниз-вгору, неначе необхідно долонями забити гати. Закінчивши, повністю розслабити все тіло. Необхідно добитися того, щоб виконувати цю вправу на 100 рахунків.

  "Райський куточок"
  Лягти на живіт, витягнути руки над головою. Не піднімаючи голови і корпусу вгору, за допомогою рук опуститися на п'яти. (Якщо є дискомфорт або біль в колінах, покласти подушку або згорнутий валом рушник між сідницями і п'ятами.) Спина кругла, голова опущена вниз, прямі руки витягнуті вперед, долоні лежать на підлозі. Підтягти сідниці до п'ят, щоб краще розтягнути поясницю. Дихати поволі і глибоко.

  Розтяжка для хребта.
  Сісти на підлогу, випрямити спину. Розвести прямі ноги на ширину плечей. Витягнути прямі руки перед собою на рівні плечей. Підтягти хребет вгору, розпрямити грудну клітку. На вдиху підтягти живіт і сідниці до поясніцєї поволі опустити корпус вперед, округляючи хребець за хребцем, ніби лягаєте на великий м'яч. Зробити видих і потягнутися руками і грудьми вперед. На вдиху повернутися в початкове положення. Зробити видих. Повторити три рази. Потім розтягнути м'язи спини, нахилившись вперед до ніг і обхвативши долонями ступні

  Почергове згинання колін.
  Лягти на живіт. Підняти корпус і спертися на зігнуті руки. Лікті повинні бути точно під плечима. Грона рук сполучені. Розпрямити грудну клітку. Дивитися прямо перед собою. Зігнути праву ногу і підтягти п'яту до сідниць. 2 рази ще сильніше підтягти п'яту до сідниць і опустити ногу. Випрямити праву ногу. Зробити аналогічні вправи лівою ногою. Весь час втягувати живіт і сідниці до хребта. Весь час напружувати м'язи сідниць. Повторити вправу 5 разів.

  Крути ногою.
  Лягти на спину. Руки вільно лежать уздовж тіла. Підтягти праве коліно до грудей, потім випрямити праву ногу під прямим кутом до тулуба. Підняти живіт і сідниці до поясніцєї небагато напружити м'язи сідниць. Нахилити праву ногу вльовопоперектуловіща, потім по дузі опустити її вниз і управо, а потім підняти вгору. Описати такий круг в повітрі 5 разів. Потім тією ж ногою описати 5 разів круг в інший бік. Поміняти ноги і зробити вправу лівою ногою. Стежити, щоб ноги при русі описували в повітрі трикутник з вершинамі, що округляли, або овал і при цьому були весь час в межах ширини плечей.

  3. Вправи із спеціальним устаткуванням (м'яч, еспандери).
  Для виконання цього комплексу вам буде потрібно набір для пілатеса TORNEO A-815, в який входять мат, гмнастічеській м'яч, еспандери.

  1. Розігрівши. Тренування балансу - мобілізація хребта, зміцнення м'язів ніг. Сядьте на м'яч, утримуючи рівновагу. Ступні ніг завжди повинні бути щільно притиснуті до підлоги.


  2. Упраженія для рук. Укріплює м'язи рук, м'язи плечового поясу і м'яза спини. Виконуйте віджимання від підлоги, коліна на м'ячі. Погляд направлений в підлогу, ноги прямі.


  3. Підйом ніг. Укріплює ноги, мобілізує грудний відділ хребта. Помістивши м'яч під живіт, піднімайте прямі ноги. Тримаєте плечі і зап'ястя на одному рівні.


  4. Повороти тулуба. Мобілізує грудний відділ хребта, укріплює м'язи тазу. Помістіть м'яч під поясницю, виконуйте повороти тулуба. Не відривайте ноги від підлоги, не рухайте тазом.


  5. Підняття ніг. Укріплює ноги, мобілізує грудний відділ хребта. Встаньте на коліна, помістіть м'яч під себе, утримуючи рівновагу, піднімайте одночасно протилежні руку і ногу.


  6. Розтягування стегна. Розслабляє спину. Лежачи на спині, перекочуйте м'яч, розташований під ногами.


  7. Згинання ніг. Укріплює м'язи ніг і м'яза тазу. Лежачи на спині, помістіть ступні ніг на м'яч, виконуйте підйоми тазу. Не дозволяйте м'ячу рухатися.


  8. Упраженіє для зміцнення внутрішніх сторін стегон. Лежачи на боці, помістіть ногу на м'яч, виконуйте підйоми тазу. Утримуйте стегна точне одне над іншим, не відкатуйтеся вперед або назад.


  9. Вправа для мищц тазу. Мобілізує грудний відділ хребта, укріплює м'язи тазу. Помістіть м'яч під лопатки, виконуйте підйом тазу. Не відривайте ноги від підлоги.


  10. М'язи плечового поясу і спини . Встаньте прямо, ноги на ширині плечей, руки перед грудьми. Підніміть лікті на висоту плечей. Глибоко вдихніть і при видиху розведіть руки в сторони. Повернетеся у вихідну позицію при вдиху. Повторите вправу не меншого 12 разів.


  11. М'язи верхньої частини спини. Встаньте, поставивши ноги небагато ширше за плечі. Втягніть живіт, розслабте плечі. Тримаєте руки прямо над головою, при цьому грона рук повинні знаходитися на ширині плечей. Глибоко вдихніть і при видиху розведіть руки в сторони. Опустите руки перед грудьми до рівня плечей. Повернетеся у вихідну позицію. Повторите вправу не меншого 12 разів.


  12. М'язи плечей. Ноги на ширині плечей. Наступите на один кінець еспандера ногою. Другий кінець намотайте на руку. Глибоко вдихніть. При видиху відведіть пряму руку убік до рівня плечей. При вдиху повернетеся у вихідну позицію. Повторите вправу не меншого 12 разів для кожної руки.


  13. Рівновага тіла. Встаньте, широко розставивши ноги в сторони. Зробіть випад на праву ногу, наступіть на один кінець еспандера ногою, зіпріться правою рукою на коліно. Виконуйте тягу вгору лівою рукою. Ліва рука повинна бути витягнута горизонтально підлозі. Повторите вправу не меншого 12 разів для кожної руки.


  14. Розтягання м'язів ніг . Ляжіть рівно на спину на килимок. Підніміть одну ногу у вертикальне положення з підлоги, використовуючи еспандер.


  15. Вправа для м'язів живота. Використовуючи ніжку важкого столу або стільця, зав'яжіть кінці еспандера навколо неї. Ляжіть на підлогу. Завжди виконуйте вправи для м'язів живота із зігнутими колінами, при цьому нижня частина спини повинна бути притиснута до підлоги. Підошви ніг на підлозі. Тримаєте середину еспандера обома руками за головою. Зробіть глибокий вдих, при видиху підніміть голову і плечі, при цьому руки стосуються потилиці. При вдиху повернетеся у вихідну позицію. Спершу спробуйте повторити вправу 10 разів. Потім робіть стільки раз, скільки зможете, збільшуючи це число при кожному тренуванні.


  16. Релаксація. Завжди приділяйте якийсь час в кінці тренування для розтяжки і релаксації м'язів. Ляжіть рівно на спину на килимок і розслабтеся.

  Джозеф Пілатес вважав, що те, як ви виконуєте вправи, набагато важливіше, ніж кількість повторень або величина зусиль при кожному русі. Навіть сьогодні, коли оригінальний метод зазнав зміни у міру того, як він розповсюдився по земній кулі, базові принципи, закладені в цьому методі, - концентрація, центрування, дихання, контроль, точність, плавність рухів, ізоляція, регулярність - до цих пір вважаються вірними.

 • Джерело: fit-life.com.ua

  Статті по темі


  0 Відгуків на “Пілатес - гімнастика для всіх Комплекс вправ”


  1. Немає коментарів

  Залишити відгук