Фітнес для вагітних

Сьогодні фітнес відкриває широкі можливості для самих різних груп людей, у тому числі і для вагітних жінок. Адже яка основна мета фітнеса? Поліпшення самопочуття і фізичної форми. Для майбутньої мами так важливо і те, і інше!
Є такі жінки, які, дізнавшись про своє «цікаве положення», зводять рухову активність до мінімуму і цілими днями лежать на дивані, задерши ноги вгору. Це - виправдана обережність у разі ускладненої вагітності із загрозою викидня. Але якщо на консультаціях гінеколог запевнив вас, що вагітність протікає без яких-небудь ускладнень, то таке добровільне самітництво не тільки не принесе користі, але може і нашкодити.
Річ у тому, що наслідком зниження рухової активності може стати гіподинамія, а це для вагітної жінки зовсім ні до чого. Із-за гіподинамії можуть з'явитися ускладнення і в течію і самій вагітності, і під час пологів, і в післяпологовий період. Крім того, гіподинамія - одна з причин відсутності, або значного зниження кількості молока.
Оскільки ж поводитися майбутній мамі, щоб уникнути гіподинамії? Все дуже просто, вам дасть такі рекомендації будь-який лікар - гуляти більше, дихати свіжим повітрям, і виконувати комплекс яких-небудь нескладних фізичних вправ. Буде просто чудово, якщо ви займетеся фітнесом. Адже фітнес допомагає вагітній жінці в багатьох питаннях, а саме:
1. Хто сказав, що вагітна жінка повинна забути про прагнення до привабливої зовнішності? Майбутня матуся обов'язково повинна зберігати красивий, квітучий зовнішній вигляд впродовж всієї вагітності! Займаючись фітнесом для вагітних, ви піклуєтеся саме про це.
2. Заняття фітнесом забезпечують організм киснем, і це просто чудово для майбутнього малюка. Таким чином, зменшується ризик внутріутробної гіпоксії (це коли плід страждає від недоліку кисню), а сама дитина народжується міцнішою і здоровішою.
3. Правильно підібраний комплекс вправ для вагітних не просто дозволяє підтримувати організм в хорошій фізичній формі, але і готує до дозволу від вагітності. Спеціальні вправи для м'язів грудей допомагають зберегти її форму, а треновані м'язи промежини і малого тазу полегшать процес пологів.
4. Народжуючі жінки знають, як складно відновити минулу форму після пологів. Проте до тих з них, хто займався гімнастикою впродовж вагітності, красиве підтягнуте тіло повертається швидше. Отже заняття фітнесом позитивно позначиться і в післяпологовий період.
Отже, вагітний фітнес - це те, що необхідне для здоров'я і майбутньої мами, і її малюка.
Проте, як ми вже помічали, комплекс вправ повинен не мати протипоказань до вагітності. Тобто йти треба в той фитнес-клуб, де створюються «вагітні» групи, з якими займаються по спеціально розробленій схемі. Благо, такі клуби на сьогоднішній день вистачає. Порадьтеся з своїм лікарем із цього приводу, погоджуйте про всяк випадок з ним програму занять.
У цю програму обов'язково повинен входити комплекс вправ, який направлений на зміцнення саме тих м'язових груп, які беруть участь в найголовнішому підсумковому процесі - пологах.
Аквагімнастика так само повинна входити у фитнес-програму майбутньої мами. Займаючись аква-гимнастікой, вагітна жінка працює на поліпшення гнучкості свого тіла, укріплює різні м'язові груми, вчиться контролювати дихання.
Втім, навчання контролю дихання варто виділити окремо. Дихальна гімнастика - ще один обов'язковий елемент комплексу вправи для вагітних. Із-за неправильного дихання матері під час пологів, малюк починає відчувати брак кисню. Умінням правильно дихати під час сутичок, жінка зменшує і больові відчуття під час пологів, і допомагає своєму малюкові.
У поняття «Фітнес для вагітних» входить не тільки комплекс вправ і дихальна гімнастика, але і грамотний масаж. Крім того, жінок навчають, як правильно харчуватися під час вагітності, який спосіб життя вести.
Є для вагітної жінки в заняттях фітнесом і ще один, так званий, психологічний момент. Адже відвідини фитнес-клубу для вагітних - це, можна сказати, відвідини клубу по інтересах. Тут ви дістаєте можливість поспілкуватися з такими ж вагітними матусями, поділитися своїми враженнями, порадитися, яку коляску вибрати, чи варто народжувати разом з чоловіком, перейняти у когось цінний досвід і т.д. Адже хто ж зрозуміє вагітну жінку краще, ніж інша вагітна жінка? Задоволення від спілкування, а, як результат - гарний настрій, так само необхідно, як фізичні вправи і свіже повітря.
Саме тому, дорогі майбутні матусі, фітнес для такий необхідний для вашого організму. Отже, якщо у вас немає протипоказань до легких фізичних вправ - вперед, у фитнес-клуб!

Джерело: fittoday.ru

Статті по темі


0 Відгуків на “Фітнес для вагітних”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук