Реабілітація фітнесом

Велика частина людей, ведучих пасивний спосіб життя, з часом приходять до єдиного правильного рішення - необхідності заняттями фізкультурою. Причиною цього часто служать: погіршення загального стану здоров'я, незадоволеність власним зовнішнім виглядом, набір зайвої ваги. Одній з найчастіших проблем, супутніх пасивному у фізичному плані способу життя, є різні захворювання хребта, пов'язані з ослабленням м'язового корсета спини або загострення вже наявних захворювань опорно-рухового апарату.
Такі клієнти фитнес-центів не завжди розуміють, що одноразові приходи до медиків-фахівців і короткочасні тренування у фитнес-центрах або кабінетах ЛФК не вирішують коордінально вже наявні проблеми із здоров'ям. Єдино правильним в цій ситуації буде комплексний підхід до даної проблеми, заснований в першу чергу, на медичному обстеженні і діагностові захворювання, медикаментозному і (при необхідності) фізіолеченії, курсами лікувального масажу, заняттями ЛФК (лікувальна фізкультура), і як логічним слідством, систематичними тренуваннями в напрямах ОФП (загальна фізична підготовка).

.
На жаль, не всі фитнес-центри володіють напрацьованими методиками лікувально-кондиційного напряму, і часто організація тренувань людей із захворюванням опорно-рухового апарату відбувається хаотично і бездумно. В першу чергу, неорганізований первинний руховий режим клієнтів. Саме перші два місяці є найбільш небезпечними для отримання нових травм або гострого загострення вже наявних хронічних захворювань.
І першорядним завданням такої організації повинне бути введення пасивного рухового режиму тренувань, оптимального для сьогохвилинного стану клієнта, орієнтованого на поетапне збільшення фізичних навантажень в статичному і динамічному режимах.
Для цих цілей необхідна тренувальна діагностика рухових можливостей людини, вивчення його «звичних поз» в положенні стоячи, сидячи, лежачи, виявлення обмежень в постуральном розтягуванні поперекового відділу спини, наявність загальної гнучкості і рухливості в суглобах і хребті. Слід звернути увагу на різні прояви невротичних навязчиво-фобічеськіх станів, які в тій чи іншій мірі опановують людиною, що має хронічні больові вогнища, наприклад, за наявності гриж і протрузій дисків хребта, відмову і категоричну реакцію на певну рухову активність, синдром дисфункції (втрата амплітуди руху).
Тому рухова активність для цієї категорії клієнтів повинна зводитися до певних програм, для яких у фитнес-центрі спеціально організованни заходи по реабілітації, оздоровлення і формування психологічної потреби в необхідності подальшого систематичного активного способу життя.
Профілактика захворювань периферичної нервової системи при різній фізичній активності повинна займати одне з перших місць. У тренажерних залах часто ігнорується елементарна загальна розминка, не говорячи вже про спеціальну розминку. З цієї причини виконання складних базових вправ в силових напрямах фітнеса, надмірна м'язова напруга і великі робочі ваги тих, що обтяжили часто приводять до травм опорно-рухового апарату, або провокують загострення вже наявних проблем.
Не підготовлений спеціальними вправами м'язовий корсет спини часто не справляється із заданим об'ємом силових вправ на тренуванні, що в подальшому формує у клієнта стійке негативне відношення до фізичного навантаження взагалі. У залах аеробів ударні види аеробіки (наприклад, степ), або надмірний безконтрольні стрейчинг (розтягання) так само провокують подібні проблеми. Враховуючи інші обставини, такі як невідрегульований температурний режим в тренувальних залах, протяги, тривале знаходження в мокрому костюмі може приводити до міозитів, радикуліту, ішіасу, люмбаго і інші невралгії.
Особливу увагу варто звернути на синдром хронічного травмування і перетренованої що часто зустрічається при заняттях силовими і аеробами програмами. Механічний чинник пошкодження має велике значення в розвитку деформуючих змін хребта і суглобів. Для розвитку хронічних запалень достатньо незначних, але таких, що часто повторюються однотипних травм. Зазвичай ні тренера, ні зосереджені клієнти не обертають особливого уваги на дрібні розтягування, підвивихи, або натруджує окремих м'язових волокон або зв'язок.
Але з часом, дія таких травм підсумовується і приводить до стану хронічної травми, що потребує подальшого тривалого лікування.
Від правильного функціонального аналізу при початковому дослідженні, зборі матеріалу, діагностиці, поетапній організації реабілітації і подальшого рухового режиму клієнта залежить майбутній прогноз, результативність і стан здоров'я клієнта.
Звернете увагу на симптоми, що найчастіше зустрічаються, при роботі з клієнтами, що мають типові захворюваннях опорно-рухового апарату.
Пояснічно-кресцовий радикуліт:

 • скарги на слабкість в поперековому відділі, відмова від поз в нахилі;
 • вимушена положення тулуба (захисна поза), згладжування поперекового лордоза;
 • часто іррадіїрущие болі в сідницю, пах, задню поверхню стегна, відчуття оніміння в нозі;
 • виражена чутливість до холоду в поперековому відділі;
 • при пальпації виявляються больові крапки;
 • больові симптоми натягнення (підняття витягнутої здорової ноги викликає біль в ураженій);
 • при нахилі голови виникає біль в поясниці, сідниці, що віддає в ногу;
 • рефлекторне підвищення тонусу довгих м'язів спини.

Шийний остеохондроз:

 • можуть мати місце нестійкість в певних позах;
 • потемніння в очах;
 • підвищення артеріального тиску;
 • підвищене потовиділення;
 • симптоми шийний-плечового плексита;
 • періодичні болі в області серця (псевдостенокардія);
 • болі в зовнішній поверхні плеча і передпліччя до великого і вказівного пальців.

Пошкодження колінного суглоба:

 • періодично виникаючі болі при згинанні-розгинанні суглоба;
 • непостійна кульгавість;
 • дискомфортні відчуття при різкому розгинанні і глибокому пріседе (внутрішній меніск);
 • іррадіація хворій в задненаружную частину підколінної западини, болі при внутрішній ротації гомілки (зовнішній меніск);

Пошкодження ліктьового суглоба:

 • хворобливість і припухлість в області суглоба;
 • порушення функції згинання і супінації;
 • симптоми «слабкого суглоба» при статичному навантаженні;
 • «тугоподвіжность» суглоба;
 • больові відчуття при негативній фазі роботі з тими, що обтяжили (наприклад, опускання ваги за голову в положенні лежачи, сидячи);
 • оніміння в області передпліччя і великого пальця;

При уповільнених формах або загостреннях хронічних травм у клієнтів необхідно:

 • Прибрати всі вправи, при яких виникає гострий біль пошкодженого суглоба.
 • Обов'язкова діагностика у лікаря-травматолога, якщо потрібно - медикаментозне або физио-лікування.
 • Перехід з основного тренувального комплексу на реабілітовуючий напрям. Впродовж одной-двух тижнів, виключити важкі базові вправи, замінюючи їх на вправи з тими, що малими обтяжили в комфортній зоні роботи.
 • Підтримуючий режим тренувань у міру реабілітації. При необхідності - заняття ЛФК на область пошкодженої зони.
 • Крім медикаментозного лікування (за свідченнями лікаря) необхідний прийом харчових добавок IRONMAN загальнозміцнюючого і реабілітовуючого призначення: Колаген, Глюкозаміна сульфат, Хондроїтіна сульфат, Супер акулячий хрящ, Антиоксиданти (вітаміни С, Е), а також комплекси Ca і Mg з вітаміном А, вітаміни В1, В6.

Для жінок, ведучих активний спосіб життя, необхідний прийом спеціально адаптованих під жіночий організм харчових добавок лінії LadyFitness.

 • Kollagen plus (для відновлення уражених суглобів, хрящів і зв'язок): у склад входить гидролізат колагену, вітамін С, Е, селен, спіруліна, цинк.
 • Flex Formula - комплексний продукт на основі високоефективних сульфатів хондроїтіна і глюкозаміна, сприяючих активному відновленню і формуванню тканин організму для здоров'я суглобів, нігтів і шкіри.

При гострому запальному характері застосовують лікування антибіотикам і новокаїнові блокади, фізіотерапевтичні процедури, витягнення, розвантажувальні корсети, масаж, лікувальна фізкультура. В окремих випадках можливий постільний режим протягом 7-10 днів.
Для профілактики захворювань хребта необхідно з'ясувати, що підйом того, що будь-якого обтяжило з підлоги (старт) повинен проводитися з жорсткою фіксацією спини в прогнутому (включеному) стані і переважно за рахунок згинання колінних і тазостегнових суглобів, при цьому обов'язкове положення ніг - на ширині плечей, лопатки зведені, голова при нахилі тулуба авоматічеські піднята вгору. Оскільки саме при піднятті і поверненні робочої ваги в початкове положення найчастіше і відбуваються травми.

Джерело: ladyfitness.ru

Статті по темі


0 Відгуків на “Реабілітація фітнесом”


 1. Немає коментарів

Залишити відгук