Аква-аеробіка

Заняття аеробікою у воді привертають своєю ефективністю і безпекою тренувань - можливість отримання травми практично зведена до нуля. Оскільки такий вид аеробіки універсальний для всіх категорій людей, то і молодим, і немолодим, і здоровим, і страждаючим якими-небудь захворюваннями, спортсменам, що відновлюються після отриманих травм, і навіть вагітним жінкам показані вправи у воді. Тому на сьогоднішній день аква-аеробіка - один з найпопулярніших видів аеробіки в елітних спортклубах.
Аква-аеробікой можна займатися як в басейні, так і в будь-якому іншому природному водоймищі, головне, щоб глибина досягала приблизно півтора - двох метрів. Це, звичайно, за умови, що ти умієш плавати, не перебираєш явно у вазі або не страждаєш на які-небудь захворювання, інакше виконувати вправи безпечніше на мілководді.
Заняття є комплексом вправ, які виконуються прямо у воді. Своїми рухами тіла ти долаєш опір води, що дає необхідне навантаження, і в той же час знаходишся в безпеці від вивихів або інших травм суглобів.
Ось один з можливих комплексів вправ у воді:
Вправи в основному виконуються у борту басейну (або пірсу).
До борту - лівим або правим боком, працюєш дальньою ногою, спочатку вгору-вниз, потім описуючи нею кругові рухи, піднімаючи і опускаючи її, заздалегідь зігнувши в коліні. Потім все теж саме повторюєш іншою ногою, вставши до борту іншим боком.
До борту - особою, руками тримаєшся за його край. Працюєш ногами, по черзі піднімаючи їх назад, то прямі, то зігнуті в колінах. Потім ногами виконуєш вертикальні ножиці.
До борту - спиною. Виконуєш вправи «велосипед», горизонтальні і вертикальні ножиці, махи ногами.
Хороша вправа, що спалює пристойну кількість калорій, - ходьба у воді. Рівень води для цієї вправи повинен досягати середини стегна. У ідеалі добре б розвинути швидкість 5 км. в годину. При такій ходьбу витрачається значно більше енергії, чим при ходьбі на суші.
У програму так само необхідно включити вправи, направлені на придбання гнучкості. Крім того, корисне виконання стрибків і підскоків, маршировки у воді, махов руками, імітації бігу і танцювальних кроків і т.п.
Деякі вправи у воді виконуються за допомогою спеціального спорядження, для ускладнення поставленого завдання можуть використовуватися ті, що спеціальні обтяжили, які кріпляться до зап'ясть або кісточок. А лижні палиці, наприклад, допомагають відтворити у воді імітацію гонок на лижах. Імітація веслування можлива за допомогою спеціальних весел.
З водою можна навіть небагато побитися, в цьому допоможе тенісна ракетка або спеціальна палиця, що нагадує ключку для гольфу.

Джерело: fittoday.ru

Інші статті


0 Відгуків на “Аква-аеробіка”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук