Відмінність шейпінгу від аеробіки і фітнеса

У сучасному світі всі в буквальному розумінні збожеволіли на красивому спортивному тілі. Воно і зрозуміло, адже хороша фігура - це і популярність у протилежної підлоги, і успіх в кар'єрі, і просто хороше самопочуття.
Але для того, щоб бути у відмінній фізичній формі, одне бажання мало - треба ще і постійно працювати над собою, займатися спортом, тренувати своє тіло, ізбавляясь від зайвих жирових відкладень.
На щастя, різних напрямів в спортивних заняттях надана до вибору велика кількість, і кожен може визначити для себе таку форму тренування, яке більше всього підходить для його організму. Якщо ти - новачок на спортивному терені, то до початку спортивної діяльності треба підходити з подвоєною обережністю, щоб не вимотати свій організм, і правильно розрахувати для себе рівень навантаження, будь це заняття хоч фітнесом, хоч аеробікою або шейпінгом.
Проте перераховані види спортивних занять схожі тільки на перший погляд, на самій же справі вони розрізняються по багатьом чинникам - від системи тренувань до підходу до живлення.
Отже, якщо твій вибір - ШЕЙПІНГ
Поздоровляємо, тебе можна назвати патріотом своєї країни, тому що шейпінг, до нашої великої гордості, винайшли саме в Радянському союзі в 1988 році.
На сьогоднішній день же шейпінг є однією з найпопулярніших систем, направлених на підвищення жіночої привабливості, тобто програма занять об'єднує в собі:
комплекс фізичних вправ, направлений на позбавлення від зайвої ваги, зміцненню м'язів, а, значить, поліпшенню фігури;
хореографію;
навчання доглянутої зовнішності.
У основі шейпінг-треніровки лежить цикл спеціальних вправ, особливістю яких є циклічне повторення однієї і тієї ж вправи багатократно. Темп тренування помірний, але повторення однієї і тієї ж вправи може досягати 300 разів. На деякі групи м'язів виконуються по декілька вправ.
Унаслідок виконання цих вправ ви відчуватимете значне стомлення, так і повинно бути. Оскільки заняття проходять при невеликій інтенсивності, небезпеки навантаження на серці практично немає, а ось втрата енергії колосальна.
Підхід до живлення в шейпінгу достатньо специфічний, і внаслідок цього жирові відкладенні мобілізуються не скільки під час самого тренування, стільки у відновний період.
Якщо твій вибір - АЕРОБІКА
А ось аеробіка є продуктом суто американським, її творець - Кенет Купер, розробив дану систему тренувань, перш за все, для боротьби з серцево-судинними захворюваннями.
При заняттях аеробікою рекомендується виключення з свого живлення тваринних жирів. Плюс фізичні навантаження на тренуваннях в режимі аероба сприяють зниженню рівня холестерину в організмі, активно борються з гіподинамією, а так само просто покращують настрій.
Тренінг аероба - це не тільки біг підтюпцем, який, безумовно, дуже корисний для серцево-судинної системи. Існує ще і танцювальна аеробіка, придумана Джейн Фонда, американською актрисою.
Крім того, заняттями аеробів є і тренування в тренажерному залі: заняття на велотренажере, біговій доріжці, на імітаторах лижного спорту і ін.
Отже якщо перша мета - посилена боротьба з гаком вагів, то заняття аеробікою, які підсилюють обмінні процеси в організмі і активно спалюють непотрібні жирові відкладення - для тебе.
Якщо твій вибір - ФІТНЕС
Фітнес теж приїхав до нас з-за кордону, а коріння його треба шукати все в тій же Америці.
У фітнес включено багато спортивних понять - це і бодібілдінг, і заняття аеробікою, і система раціонального харчування.
Бодібілдінг займається будівництвом тіла, а, точніше, рельєфного м'язистого тіла, і прекрасно справляється з цим завданням.
У основі бодібілдінга лежить комплекс спеціальних вправ з тими, що обтяжили, у тому числі і вправи на тренажерах, а так само особлива система живлення, яка відрізняється підвищеним вмістом білкової їжі в раціоні.
Аероби вправ у фітнесе необхідні перш за все тим людям, характерною межею статури яких є низький метаболізм і наявність зайвих жирових відкладень. Крім того, це ще і відмінний тренінг для серцево-судинної системи.
Проте, без збалансованого харчування успіху на даному терені не буде.
Тренування - це чудово, проте стежити за тим, щоб твоє живлення було як слід збалансоване, просто необхідне. Це так важливо по тій простій причині, що в організм повинні поступати тільки потрібні йому речовини, не повинно бути нічого зайвого, незасвоєного або переробленого в жир, це піддає твій організм ризику подверженія різним неприємним явищам, у тому числі і захворюванням.
Тому дотримання збалансованого харчування - це практично 50 відсотків успіху.
Що ж, зі всього вищесказаного залишається тільки зробити відповідні висновки:
1. Шейпінг придуманий, перш за все, для жінок. При чому займатися їм є сенс в більшості своїй тим жінкам, які бажають перш за все підвищити ступінь власної привабливості, проте не прагнуть до лікувального ефекту від тренувань і оздоровлення організму.
2. Аеробіка направлена, перш за все, на лікування гіподинамії, зміцнення серцево-судинної системи і дає антистресовий ефект. Крім того, сприяє спалюванню жиру.
3. Фітнес розвиває, перш за все, фізичну силу і збільшує можливості серцево-судинної системи. А так само покращує гнучкість, допомагає промальовувати красиву фігуру, контролює вагу, покращує настрій.
Ну ось, тепер, коли ви всі знаєте, вибір - за вами!

Джерело: fittoday.ru

Статті по темі


0 Відгуків на “Відмінність шейпінгу від аеробіки і фітнеса”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук