Фітнес і живлення

Мета даної сторінки - нормалізувати Ваше живлення і зробити так, щоб ваші тренування були не марними. Тут Ви не знайдете планів популярних дієт або “чудових” рад, що обіцяють втрату 10 кг за декілька тижнів, тому що це не працює. Насправді, краще за формулу “спорт + раціональне харчування” ще нічого не придумано.
Щоб Ваші зусилля на тренуваннях були не марні, Ви повинні стежити за своїм живленням. Далі приводяться 3 загальновідомих і вірних ознак раціонального харчування :

  1. різноманітність
  2. помірність (споживати стільки, скільки витрачаєте)
  3. режим прийому пищи

Живлення повинне бути раціональним і збалансованим, тобто витрата хімічних речовин повинна бути рівна приходу.
Не варто зациклюватися на яких-небудь певних продуктах, якими б корисними вони не були. Час від часу необхідно переглядати свій раціон і вводити в нього нові продукти. Організму потрібно набагато більше живильних речовин і вітамінів, чим може забезпечити яка-небудь обмежена група продуктів. Допустимо, якщо на одному тижні Ви налягали на цвітну капусту, то на наступній заміните її брокколі; до зелених овочів додайте червоні і т.д.
Правило “не об'їдатися” є простим, проте, як показує практика, важко досяжним. Напружений ритм сучасного життя накладає свій відбиток: ми іноді вимушено (а іноді і свідомо) пропускаємо прийоми пищи, що неминуче веде до того, що об'їдається, т. до зголоднівши за весь день, ми за вечерею з'їдаємо більше покладеного. . Щоб уникнути того, що об'їдається, слід дотримуватися третього принципу і прагнути не пропускати прийоми пищи. Неважливо чи будете Ви харчуватися 3 або 5-6 разів на день (при системі дробового живлення), але старайтеся, щоб це процес був регулярним.
Про снової Вашого раціону повинні стати вуглеводи, оскільки саме вони дають організму енергію, необхідну йому для нормального функціонування (у тому числі і для занять спортом).
На другому місці піраміди знаходяться білки: вони дають відчуття насичення і служать будівельним матеріалом для м'язів. Проте не варто переборщувати з білками - організм в змозі засвоїти лише певну їх кількість, все інше піде в шлаки.
На третьому ступені розташовані жири. Вони теж необхідні організму, але з енергетичної точки зору вони малоефективні, т. до., щоб витягнути з них енергію, організму доведеться немало потрудитися. До речі, саме тому спалювання жирових відкладень дається так нелегко. Щоб дістатися до жирів, організму спочатку потрібно вичерпати решту всіх запасів енергії, якими виступає глікоген, і тільки потім він почне витрачати енергію з “топки”. Тому частина аероба на наших заняттях складає не меншого 20 хвилин, оскільки спочатку витрачаються накопичені вуглеводи, а вже потім - жирові відкладення. Це тільки підтверджує той факт, що без навантажень аеробів з відкладеннями не справитися.
Останній прийом пищи перед тренуванням повинен бути за годину-два. Обумовлено це тим, що жир зберігається не тільки в довготривалому депо, але і в печінці. Отже, якщо пройшла менше години, енергію під час тренування поставлятиме печінку, а не депо.
Хорошою ідеєю є ведення щоденника живлення . При цьому, бажано, щоб до нього увійшли вихідні дні, т. до., як відомо, саме в цей період ми можемо дозволити собі зайве.


Про бязательно приймайте полівітаміни . Ми спеціально не даємо конкретних рекомендацій по фірмах-виробниках, оскільки вибір цих препаратів строго індивідуальний і залежить від багатьох чинників. У зв'язку з цим, ми закликаємо Вас не сліпо слідувати рекламі, а порадитися з лікарем, що лікує, і, звичайно ж, виходити з потреб Вашого організму.

З облюдая принципи раціонального харчування і склавши грамотний графік тренувань, будьте упевнені - Ви обов'язково доб'єтеся якісного і, що важливо, довготривалого результату.

Джерело: fit-life.com.ua

Інші статті


1 Відгук на “Фітнес і живлення”


  1. 1 Антон Уральский

    Интересно. Вообще чтение вашего блога это не просто глупое пролистывание новостей или чтениевсякой ерунды про то, чем человек сегодня занимался, а нахождение реально полезной информации.

Залишити відгук