Архів за місяць Червень 2008

Відмінність шейпінгу від аеробіки і фітнеса

У сучасному світі всі в буквальному розумінні збожеволіли на красивому спортивному тілі. Воно і зрозуміло, адже хороша фігура - це і популярність у протилежної підлоги, і успіх в кар'єрі, і просто хороше самопочуття.
Але для того, щоб бути у відмінній фізичній формі, одне бажання мало - треба ще і постійно працювати над собою, займатися спортом, тренувати своє тіло, ізбавляясь від зайвих жирових відкладень.
На щастя, різних напрямів в спортивних заняттях надана до вибору велика кількість, і кожен може визначити для себе таку форму тренування, яке більше всього підходить для його організму. Якщо ти - новачок на спортивному терені, то до початку спортивної діяльності треба підходити з подвоєною обережністю, щоб не вимотати свій організм, і правильно розрахувати для себе рівень навантаження, будь це заняття хоч фітнесом, хоч аеробікою або шейпінгом.
Проте перераховані види спортивних занять схожі тільки на перший погляд, на самій же справі вони розрізняються по багатьом чинникам - від системи тренувань до підходу до живлення.
Отже, якщо твій вибір - ШЕЙПІНГ
Поздоровляємо, тебе можна назвати патріотом своєї країни, тому що шейпінг, до нашої великої гордості, винайшли саме в Радянському союзі в 1988 році.
На сьогоднішній день же шейпінг є однією з найпопулярніших систем, направлених на підвищення жіночої привабливості, тобто програма занять об'єднує в собі:
комплекс фізичних вправ, направлений на позбавлення від зайвої ваги, зміцненню м'язів, а, значить, поліпшенню фігури;
хореографію;
навчання доглянутої зовнішності.
У основі шейпінг-треніровки лежить цикл спеціальних вправ, особливістю яких є циклічне повторення однієї і тієї ж вправи багатократно. Темп тренування помірний, але повторення однієї і тієї ж вправи може досягати 300 разів. На деякі групи м'язів виконуються по декілька вправ.
Унаслідок виконання цих вправ ви відчуватимете значне стомлення, так і повинно бути. Оскільки заняття проходять при невеликій інтенсивності, небезпеки навантаження на серці практично немає, а ось втрата енергії колосальна.
Підхід до живлення в шейпінгу достатньо специфічний, і внаслідок цього жирові відкладенні мобілізуються не скільки під час самого тренування, стільки у відновний період.
Якщо твій вибір - АЕРОБІКА
А ось аеробіка є продуктом суто американським, її творець - Кенет Купер, розробив дану систему тренувань, перш за все, для боротьби з серцево-судинними захворюваннями.
При заняттях аеробікою рекомендується виключення з свого живлення тваринних жирів. Плюс фізичні навантаження на тренуваннях в режимі аероба сприяють зниженню рівня холестерину в організмі, активно борються з гіподинамією, а так само просто покращують настрій.
Тренінг аероба - це не тільки біг підтюпцем, який, безумовно, дуже корисний для серцево-судинної системи. Існує ще і танцювальна аеробіка, придумана Джейн Фонда, американською актрисою.
Крім того, заняттями аеробів є і тренування в тренажерному залі: заняття на велотренажере, біговій доріжці, на імітаторах лижного спорту і ін.
Отже якщо перша мета - посилена боротьба з гаком вагів, то заняття аеробікою, які підсилюють обмінні процеси в організмі і активно спалюють непотрібні жирові відкладення - для тебе.
Якщо твій вибір - ФІТНЕС
Фітнес теж приїхав до нас з-за кордону, а коріння його треба шукати все в тій же Америці.
У фітнес включено багато спортивних понять - це і бодібілдінг, і заняття аеробікою, і система раціонального харчування.
Бодібілдінг займається будівництвом тіла, а, точніше, рельєфного м'язистого тіла, і прекрасно справляється з цим завданням.
У основі бодібілдінга лежить комплекс спеціальних вправ з тими, що обтяжили, у тому числі і вправи на тренажерах, а так само особлива система живлення, яка відрізняється підвищеним вмістом білкової їжі в раціоні.
Аероби вправ у фітнесе необхідні перш за все тим людям, характерною межею статури яких є низький метаболізм і наявність зайвих жирових відкладень. Крім того, це ще і відмінний тренінг для серцево-судинної системи.
Проте, без збалансованого харчування успіху на даному терені не буде.
Тренування - це чудово, проте стежити за тим, щоб твоє живлення було як слід збалансоване, просто необхідне. Це так важливо по тій простій причині, що в організм повинні поступати тільки потрібні йому речовини, не повинно бути нічого зайвого, незасвоєного або переробленого в жир, це піддає твій організм ризику подверженія різним неприємним явищам, у тому числі і захворюванням.
Тому дотримання збалансованого харчування - це практично 50 відсотків успіху.
Що ж, зі всього вищесказаного залишається тільки зробити відповідні висновки:
1. Шейпінг придуманий, перш за все, для жінок. При чому займатися їм є сенс в більшості своїй тим жінкам, які бажають перш за все підвищити ступінь власної привабливості, проте не прагнуть до лікувального ефекту від тренувань і оздоровлення організму.
2. Аеробіка направлена, перш за все, на лікування гіподинамії, зміцнення серцево-судинної системи і дає антистресовий ефект. Крім того, сприяє спалюванню жиру.
3. Фітнес розвиває, перш за все, фізичну силу і збільшує можливості серцево-судинної системи. А так само покращує гнучкість, допомагає промальовувати красиву фігуру, контролює вагу, покращує настрій.
Ну ось, тепер, коли ви всі знаєте, вибір - за вами!

Джерело: fittoday.ru


Аква-аеробіка

Заняття аеробікою у воді привертають своєю ефективністю і безпекою тренувань - можливість отримання травми практично зведена до нуля. Оскільки такий вид аеробіки універсальний для всіх категорій людей, то і молодим, і немолодим, і здоровим, і страждаючим якими-небудь захворюваннями, спортсменам, що відновлюються після отриманих травм, і навіть вагітним жінкам показані вправи у воді. Тому на сьогоднішній день аква-аеробіка - один з найпопулярніших видів аеробіки в елітних спортклубах.
Аква-аеробікой можна займатися як в басейні, так і в будь-якому іншому природному водоймищі, головне, щоб глибина досягала приблизно півтора - двох метрів. Це, звичайно, за умови, що ти умієш плавати, не перебираєш явно у вазі або не страждаєш на які-небудь захворювання, інакше виконувати вправи безпечніше на мілководді.
Заняття є комплексом вправ, які виконуються прямо у воді. Своїми рухами тіла ти долаєш опір води, що дає необхідне навантаження, і в той же час знаходишся в безпеці від вивихів або інших травм суглобів.
Ось один з можливих комплексів вправ у воді:
Вправи в основному виконуються у борту басейну (або пірсу).
До борту - лівим або правим боком, працюєш дальньою ногою, спочатку вгору-вниз, потім описуючи нею кругові рухи, піднімаючи і опускаючи її, заздалегідь зігнувши в коліні. Потім все теж саме повторюєш іншою ногою, вставши до борту іншим боком.
До борту - особою, руками тримаєшся за його край. Працюєш ногами, по черзі піднімаючи їх назад, то прямі, то зігнуті в колінах. Потім ногами виконуєш вертикальні ножиці.
До борту - спиною. Виконуєш вправи «велосипед», горизонтальні і вертикальні ножиці, махи ногами.
Хороша вправа, що спалює пристойну кількість калорій, - ходьба у воді. Рівень води для цієї вправи повинен досягати середини стегна. У ідеалі добре б розвинути швидкість 5 км. в годину. При такій ходьбу витрачається значно більше енергії, чим при ходьбі на суші.
У програму так само необхідно включити вправи, направлені на придбання гнучкості. Крім того, корисне виконання стрибків і підскоків, маршировки у воді, махов руками, імітації бігу і танцювальних кроків і т.п.
Деякі вправи у воді виконуються за допомогою спеціального спорядження, для ускладнення поставленого завдання можуть використовуватися ті, що спеціальні обтяжили, які кріпляться до зап'ясть або кісточок. А лижні палиці, наприклад, допомагають відтворити у воді імітацію гонок на лижах. Імітація веслування можлива за допомогою спеціальних весел.
З водою можна навіть небагато побитися, в цьому допоможе тенісна ракетка або спеціальна палиця, що нагадує ключку для гольфу.

Джерело: fittoday.ru


Аеробіка - один з напрямів фітнес програм

Аеробіка включає безліч різних напрямів, і, одним з її видів, що користуються особливою популярністю, є степ-аеробіка.
Заняття степ-аеробікою привертають не тільки своєю безперечною ефективністю, але і легкодоступностью. Не потрібно ніяких тренажерів, відвідини спортклубу необов'язкові, все, що вам буде потрібно - це спеціальна платформа у висоту близько 15 див. і знання техніки виконання комплексу вправ, який необхідно заздалегідь погоджувати з тренером.
Появою степа ми зобов'язані финтес-інструкторові із США . Ідея використання платформи для занять аеробікою прийшла до неї під впливом не дуже приємних обставин: Джина перенесла травму коліна, але скоро відновила щоденні тренування, і в цьому їй допоміг поріг власного будинку. Точніше, сходинки на крильці, які і стали для неї першою степ-платформою.
Заняття степом, на перший погляд, не представляють особливої складності: крок на платформу, крок з платформи, а як результат - прекрасна фігура, королівська постава, та і просто загальне оздоровлення організму. Тому причини, по яких степ-аеробіка набула дуже швидкого поширення, більш ніж зрозумілі.
Зміцнення м'язів ніг, придбання тонкої талії, оздоровлення серцево-судинної системи - і все це шляхом занять аеробікою, для якої не вимагається ні запам'ятовування особливих рухів, ні навіть відвідини спортзалу - адже займатися з легкістю можна і удома. Головне для занять - просто уміти ходити! А, як результат занять степом - ви ще і навчитеся ходити неймовірно красиво і пластично.
Заняття кроковою аеробікою допоможуть справитися і з такими захворюваннями, як артрит, остеопороз, і іншими неприємними наслідками недостатньо активного способу життя.
Степ-аеробіка для професійних спортсменів - прекрасна розминка.
Проте, не дивлячись на відносну легкість занять степ-аеробікою, потрібно дотримуватися деяких правил, щоб не заробити собі неприємності у вигляді різних травм і розтягувань:
• Крок на платформу - тільки за допомогою м'язів ніг, спина - вертикально, в підйомі не бере участь;
• Не можна ставити ступню на платформу не повністю;
• Спина - пряма протягом всього тренування
• Табу на різкі рухи
• Не навантажуйте роботою одну і ту ж частину тіла більше хвилини.
Перед заняттям, хвилини за тридцять, випити декілька стаканів води. Пити воду межу вправами (один - два ковтки) так само не забороняється.

Джерело: fittoday.ru


Кардіостріптіз

Кардіострптіз привертає до людей своїм, прямо скажемо, недвозначною назвою, і, перше питання, яке виникає у новачків, - а що, роздягатися треба буде? Відповідаємо зі всією чесністю - ні, роздягатися не доведеться. Ну, в усякому разі, не на заняттях, а вже як ви застосовуватимете придбані знання з практики - справа ваше.
Отже, кардіостріп - це заняття аеробікою, що включають фітнес, а так само навчання стрип-пластиці.
Навіщо ж і кому потрібні подібні заняття
Ви соромитеся танцювати в діськобарах, вважаєте, що непластичні і визначення «прекрасна танцівниця» - це не про вас? Займіться кардіостріпом, і залиште у минулому всі ці дурні комплекси! Придбана в результаті занять прекрасна фігура, пластичність, першокласна постава значно підвищать вашу самооцінку і зроблять життя прекрасніше і цікавіше.
Займатися кардіостріптізом може кожен - і старий, і молодий. Освоювати подібні навики ніколи не пізно, єдине, про що хочеться згадати - якщо ваш організм незвичний до посилених тренувань, все ж таки краще про всяк випадок отримати консультацію лікаря.
Як проходять заняття
Тренування розділене на два етапи. Перший етап - стандартні заняття аеробікою, направлені боротьбу із зайвими жировими відкладеннями. Приготуйтеся до того, що навантаження відчуватиметься: заняття містять безліч присідань і підйомів, чергування вправ стоя/лежа, розтяжка... все це не дасть вам нудьгувати.
А ось друга частина занять - найцікавіша, та сама, «стриптизна». І час, що все залишився, відведений на заняття, ви освоюватимете рухи, вживані в плавному еротичному танці. Роздягатися, правда, як ми вже говорили, не доведеться, все-таки це всього лише імітація процесу.
Але все навчання направлене на досягнення чіткої мети: освоєння вами плавних рухів, придбання пластичності і граціозності.
А жердина буде?
Може, навіть і буде. Але скоріше - ні, кожен фитнес-центр дотримується на цю тему власної думки.
Врешті-решт, адже ви прийшли займатися все-таки ськоре фітнесом, чим стриптизом. Проте, якщо для вас такі важливі усілякі аксесуари, використовувані в тренуваннях, ви просто можете прийти саме в той центр, який має як допомогу і жердина, і різні інші пристосування для еротичного танцю.
А ось комусь сором'язливому без всього цього легше, спокійніше. Таким людям простіше тренуватися без екзотики.
Отже висновок - підбирайте такий фитнес-центр, який підходить за умовами вашим запитам.
Деякі правила кардіостріптіза
У заняттях будь-якими видами аеробіки контроль пульсу необхідний. Кардіостріптіз так само не є виключенням. 120 - 150 ударів в хвилину - це саме те, що треба. Частіші удари свідчать про те, що ви ще не готові до такого навантаження і темп роботи необхідно знизити.
Які результати занять кардіостпіпом
Теоретично, після курсу кардіостріпа ви зможете відважно витанцьовувати в нічному клубі біля жердини, якщо, звичайно, захочете. Або влаштовувати удома імпровізовані уявлення коханого, а можна просто показати придбані навики на дискотеці - повірте, вас оцінять по гідності.

Джерело: fittoday.ru


Реабілітація фітнесом

Велика частина людей, ведучих пасивний спосіб життя, з часом приходять до єдиного правильного рішення - необхідності заняттями фізкультурою. Причиною цього часто служать: погіршення загального стану здоров'я, незадоволеність власним зовнішнім виглядом, набір зайвої ваги. Одній з найчастіших проблем, супутніх пасивному у фізичному плані способу життя, є різні захворювання хребта, пов'язані з ослабленням м'язового корсета спини або загострення вже наявних захворювань опорно-рухового апарату.
Такі клієнти фитнес-центів не завжди розуміють, що одноразові приходи до медиків-фахівців і короткочасні тренування у фитнес-центрах або кабінетах ЛФК не вирішують коордінально вже наявні проблеми із здоров'ям. Єдино правильним в цій ситуації буде комплексний підхід до даної проблеми, заснований в першу чергу, на медичному обстеженні і діагностові захворювання, медикаментозному і (при необхідності) фізіолеченії, курсами лікувального масажу, заняттями ЛФК (лікувальна фізкультура), і як логічним слідством, систематичними тренуваннями в напрямах ОФП (загальна фізична підготовка).

.
На жаль, не всі фитнес-центри володіють напрацьованими методиками лікувально-кондиційного напряму, і часто організація тренувань людей із захворюванням опорно-рухового апарату відбувається хаотично і бездумно. В першу чергу, неорганізований первинний руховий режим клієнтів. Саме перші два місяці є найбільш небезпечними для отримання нових травм або гострого загострення вже наявних хронічних захворювань.
І першорядним завданням такої організації повинне бути введення пасивного рухового режиму тренувань, оптимального для сьогохвилинного стану клієнта, орієнтованого на поетапне збільшення фізичних навантажень в статичному і динамічному режимах.
Для цих цілей необхідна тренувальна діагностика рухових можливостей людини, вивчення його «звичних поз» в положенні стоячи, сидячи, лежачи, виявлення обмежень в постуральном розтягуванні поперекового відділу спини, наявність загальної гнучкості і рухливості в суглобах і хребті. Слід звернути увагу на різні прояви невротичних навязчиво-фобічеськіх станів, які в тій чи іншій мірі опановують людиною, що має хронічні больові вогнища, наприклад, за наявності гриж і протрузій дисків хребта, відмову і категоричну реакцію на певну рухову активність, синдром дисфункції (втрата амплітуди руху).
Тому рухова активність для цієї категорії клієнтів повинна зводитися до певних програм, для яких у фитнес-центрі спеціально організованни заходи по реабілітації, оздоровлення і формування психологічної потреби в необхідності подальшого систематичного активного способу життя.
Профілактика захворювань периферичної нервової системи при різній фізичній активності повинна займати одне з перших місць. У тренажерних залах часто ігнорується елементарна загальна розминка, не говорячи вже про спеціальну розминку. З цієї причини виконання складних базових вправ в силових напрямах фітнеса, надмірна м'язова напруга і великі робочі ваги тих, що обтяжили часто приводять до травм опорно-рухового апарату, або провокують загострення вже наявних проблем.
Не підготовлений спеціальними вправами м'язовий корсет спини часто не справляється із заданим об'ємом силових вправ на тренуванні, що в подальшому формує у клієнта стійке негативне відношення до фізичного навантаження взагалі. У залах аеробів ударні види аеробіки (наприклад, степ), або надмірний безконтрольні стрейчинг (розтягання) так само провокують подібні проблеми. Враховуючи інші обставини, такі як невідрегульований температурний режим в тренувальних залах, протяги, тривале знаходження в мокрому костюмі може приводити до міозитів, радикуліту, ішіасу, люмбаго і інші невралгії.
Особливу увагу варто звернути на синдром хронічного травмування і перетренованої що часто зустрічається при заняттях силовими і аеробами програмами. Механічний чинник пошкодження має велике значення в розвитку деформуючих змін хребта і суглобів. Для розвитку хронічних запалень достатньо незначних, але таких, що часто повторюються однотипних травм. Зазвичай ні тренера, ні зосереджені клієнти не обертають особливого уваги на дрібні розтягування, підвивихи, або натруджує окремих м'язових волокон або зв'язок.
Але з часом, дія таких травм підсумовується і приводить до стану хронічної травми, що потребує подальшого тривалого лікування.
Від правильного функціонального аналізу при початковому дослідженні, зборі матеріалу, діагностиці, поетапній організації реабілітації і подальшого рухового режиму клієнта залежить майбутній прогноз, результативність і стан здоров'я клієнта.
Звернете увагу на симптоми, що найчастіше зустрічаються, при роботі з клієнтами, що мають типові захворюваннях опорно-рухового апарату.
Пояснічно-кресцовий радикуліт:

 • скарги на слабкість в поперековому відділі, відмова від поз в нахилі;
 • вимушена положення тулуба (захисна поза), згладжування поперекового лордоза;
 • часто іррадіїрущие болі в сідницю, пах, задню поверхню стегна, відчуття оніміння в нозі;
 • виражена чутливість до холоду в поперековому відділі;
 • при пальпації виявляються больові крапки;
 • больові симптоми натягнення (підняття витягнутої здорової ноги викликає біль в ураженій);
 • при нахилі голови виникає біль в поясниці, сідниці, що віддає в ногу;
 • рефлекторне підвищення тонусу довгих м'язів спини.

Шийний остеохондроз:

 • можуть мати місце нестійкість в певних позах;
 • потемніння в очах;
 • підвищення артеріального тиску;
 • підвищене потовиділення;
 • симптоми шийний-плечового плексита;
 • періодичні болі в області серця (псевдостенокардія);
 • болі в зовнішній поверхні плеча і передпліччя до великого і вказівного пальців.

Пошкодження колінного суглоба:

 • періодично виникаючі болі при згинанні-розгинанні суглоба;
 • непостійна кульгавість;
 • дискомфортні відчуття при різкому розгинанні і глибокому пріседе (внутрішній меніск);
 • іррадіація хворій в задненаружную частину підколінної западини, болі при внутрішній ротації гомілки (зовнішній меніск);

Пошкодження ліктьового суглоба:

 • хворобливість і припухлість в області суглоба;
 • порушення функції згинання і супінації;
 • симптоми «слабкого суглоба» при статичному навантаженні;
 • «тугоподвіжность» суглоба;
 • больові відчуття при негативній фазі роботі з тими, що обтяжили (наприклад, опускання ваги за голову в положенні лежачи, сидячи);
 • оніміння в області передпліччя і великого пальця;

При уповільнених формах або загостреннях хронічних травм у клієнтів необхідно:

 • Прибрати всі вправи, при яких виникає гострий біль пошкодженого суглоба.
 • Обов'язкова діагностика у лікаря-травматолога, якщо потрібно - медикаментозне або физио-лікування.
 • Перехід з основного тренувального комплексу на реабілітовуючий напрям. Впродовж одной-двух тижнів, виключити важкі базові вправи, замінюючи їх на вправи з тими, що малими обтяжили в комфортній зоні роботи.
 • Підтримуючий режим тренувань у міру реабілітації. При необхідності - заняття ЛФК на область пошкодженої зони.
 • Крім медикаментозного лікування (за свідченнями лікаря) необхідний прийом харчових добавок IRONMAN загальнозміцнюючого і реабілітовуючого призначення: Колаген, Глюкозаміна сульфат, Хондроїтіна сульфат, Супер акулячий хрящ, Антиоксиданти (вітаміни С, Е), а також комплекси Ca і Mg з вітаміном А, вітаміни В1, В6.

Для жінок, ведучих активний спосіб життя, необхідний прийом спеціально адаптованих під жіночий організм харчових добавок лінії LadyFitness.

 • Kollagen plus (для відновлення уражених суглобів, хрящів і зв'язок): у склад входить гидролізат колагену, вітамін С, Е, селен, спіруліна, цинк.
 • Flex Formula - комплексний продукт на основі високоефективних сульфатів хондроїтіна і глюкозаміна, сприяючих активному відновленню і формуванню тканин організму для здоров'я суглобів, нігтів і шкіри.

При гострому запальному характері застосовують лікування антибіотикам і новокаїнові блокади, фізіотерапевтичні процедури, витягнення, розвантажувальні корсети, масаж, лікувальна фізкультура. В окремих випадках можливий постільний режим протягом 7-10 днів.
Для профілактики захворювань хребта необхідно з'ясувати, що підйом того, що будь-якого обтяжило з підлоги (старт) повинен проводитися з жорсткою фіксацією спини в прогнутому (включеному) стані і переважно за рахунок згинання колінних і тазостегнових суглобів, при цьому обов'язкове положення ніг - на ширині плечей, лопатки зведені, голова при нахилі тулуба авоматічеські піднята вгору. Оскільки саме при піднятті і поверненні робочої ваги в початкове положення найчастіше і відбуваються травми.

Джерело: ladyfitness.ru


Офісний фітнес

Не відходячи від робочого місця, можна провести повноцінне фитнес-заняття . При цьому колеги ні за що не здогадаються про ваші таємних тренуваннях . І тоді ніяка гіподинамія, відсутність часу і дефіцит свіжого повітря не перешкодять вам обзавестися спортивною фігурою і здоровим кольором особи.

Якщо гарненько придивитися, в офісі можна відшукати безліч абсолютно безкоштовних тренажерів. Потрібно тільки навчитися ними користуватися. Будь-яке тренування, у тому числі і офісну, потрібно починати з розминки. Ідеальний варіант - піднятися і спуститися на два-три поверхи. Добре робити це кожну годину або два. Ви відразу ж “розбудите” сонну від сидячого положення кровоносну систему. А заразом і передихнете на пару хвилин від робочої суєти.

Офісний фітнес →


Фітнес удома

Є відмінний спосіб дати собі фізичне навантаження, не витрачаючи на це по три тисячі рублів в місяць і по три години в день. Займайтеся фітнесом удома! Все реально. Якщо у вас є гладка поверхня підлоги, килимок, спортивний одяг і тіло, що потребує поліпшень, нічого додаткового не потрібно.

Експерти стверджують, що танці під музику, коли за вами ніхто не стежить, набагато ефективніше в боротьбі із стресом, чим заняття в тренажерному залі. У домашніх занять є купа переваг, і крім економії часу і грошей, наприклад, ви можете насолоджуватися своєю улюбленою музикою.

Далеко не завжди, коли ви займаєтеся у фітнес залі, включають вашу улюблену музику, правда? Крім того, гучність звучання в залі не обов'язково відповідає вашим перевагам. Фітнес удома інша справа. Коли ви чуєте звуки вашої улюбленої музики, ви підтримуєте у себе інтерес до занять, розслабляєтеся і розважаєтеся одночасно.

Фітнес удома →


Фітнес за робочим столом готуємо фігуру до літа


Робота - будинок, будинок - робота. Жодної вільної хвилини для відвідин спорт-зала і приведення фігури в порядок. А, адже, сезон відкритих колін, обтягуючих брюк і легких нарядів не за горами. Що робити? Пора освоювати, так званий, офісний фітнес.
Починати заняття на робочому місці потрібно традиційно, з розминки. Підніміться пішки на пару поверхів вгору, спуститеся. Прогуляйтеся по коридорах. Тепер можна приступати до комплексу вправ для офісу, який займає не більше 20 хвилин. Боїтеся, що вас не правильно зрозуміють колеги? Ну, тоді попередите їх про свій намір влаштовувати розминки на робочому місці. Дивишся, у ваших рядах додатися спортсменів.
Тренуємо стегна
- Сядьте на край стільця, випрямивши спину. Ноги разом. Коліна притиснуті один до одного. Випрямляйте ноги по черзі. Шкарпетку при цьому тягніть на себе. Робіть, поки не втомитеся.
- З силою затисніть кулаки між колінами. Продовжуйте, поки не відчуєте паління в ногах.
- Притисніть коліна один до одного. Руками зіпріться на стілець по обидві сторони від себе. Тиснете ногами на підлогу протягом 5-7 секунд, долаючи опір рук. Розслабтеся. Повторите не менше 20 разів.
- Ноги під столом поставте на ширину плечей. Натиснете п'ятою правої ноги в підлогу, утримуючи напругу 5-7 секунд. Те ж саме виконайте лівою ногою. Повторите по 10 разів кожною ногою.
Підтягаємо сідниці
-Сядьте на самий краєчок стільця, небагато нахилившись вперед. Зі всіх сил напружте м'язи сідниць, на декілька міліметрів підвівшись над стільцем. Через 2-3 секунди опускайтеся. Повторите 12-15 разів.
Підводимо груди
- Сидячи на краю крісла, покладете руки на підлокітники. Зробіть рух, ніби ви хочете підтягти підлокітники до себе. Утримуйте руки в такому положенні 5-7 секунд. Повторите 15-20 разів.
«Ліпимо» руки
- Притисніть лікті до тулуба. Долоні - до нижньої сторони столешніци. Напружте руки, як би підводячи стіл. Через 5-7 секунд розслабте. Виконуйте до появи паління в м'язах рук.
- Встаньте спиною до столу, покладете на нього долоні. Злегка зігніть лікті. Перенесіть вагу тіла на руки, зігнувши коліна. Згинайте і розгинайте руки в ліктях.
Укріплюємо прес
- Сидячи на стільці глибоко вдихніть. На видиху різко втягніть живіт. Повторите вправу не меншого 50 разів.
- Сидячи, поставте руки трохи позаду себе так, щоб пальці «дивилися» вперед. З'єднаєте коліна. Видихніть і небагато підведіть зігнуті ноги. Постарайтеся зробити 30 -40 раз.
Як не засидітися на сидячій роботі:
- частіше ходите по сходах
- під час нарад - стійте
- спілкуйтеся з колегами особисто, а не за допомогою Інтернету
- віджимайтеся у ксерокса
- піднімайте пачки паперу для принтера як гантелі
- під час довгих телефонних розмов піднімайте по черзі ноги
- гуляйте під час обідніх перерв
А якщо вам, це здається смішним і безглуздим, то ось вам до слова:
Гіподинамія - це зниження рухової активності і сили м'язових скорочень. Гіподинамія приводить до порушення функцій організму: атрофічним змінам в м'язах, детренірованності серцево-судинної системи, зміні водний-сольового балансу, системи крові, імунітету, демінералізациі кісток і т.д. Характерна для людей, ведучих малорухливий спосіб життя. (Словник по природних науках, Психофізіологія)

Джерело: fit-life.com.ua


Фітнес для вагітних

Сьогодні фітнес відкриває широкі можливості для самих різних груп людей, у тому числі і для вагітних жінок. Адже яка основна мета фітнеса? Поліпшення самопочуття і фізичної форми. Для майбутньої мами так важливо і те, і інше!
Є такі жінки, які, дізнавшись про своє «цікаве положення», зводять рухову активність до мінімуму і цілими днями лежать на дивані, задерши ноги вгору. Це - виправдана обережність у разі ускладненої вагітності із загрозою викидня. Але якщо на консультаціях гінеколог запевнив вас, що вагітність протікає без яких-небудь ускладнень, то таке добровільне самітництво не тільки не принесе користі, але може і нашкодити.
Річ у тому, що наслідком зниження рухової активності може стати гіподинамія, а це для вагітної жінки зовсім ні до чого. Із-за гіподинамії можуть з'явитися ускладнення і в течію і самій вагітності, і під час пологів, і в післяпологовий період. Крім того, гіподинамія - одна з причин відсутності, або значного зниження кількості молока.
Оскільки ж поводитися майбутній мамі, щоб уникнути гіподинамії? Все дуже просто, вам дасть такі рекомендації будь-який лікар - гуляти більше, дихати свіжим повітрям, і виконувати комплекс яких-небудь нескладних фізичних вправ. Буде просто чудово, якщо ви займетеся фітнесом. Адже фітнес допомагає вагітній жінці в багатьох питаннях, а саме:
1. Хто сказав, що вагітна жінка повинна забути про прагнення до привабливої зовнішності? Майбутня матуся обов'язково повинна зберігати красивий, квітучий зовнішній вигляд впродовж всієї вагітності! Займаючись фітнесом для вагітних, ви піклуєтеся саме про це.
2. Заняття фітнесом забезпечують організм киснем, і це просто чудово для майбутнього малюка. Таким чином, зменшується ризик внутріутробної гіпоксії (це коли плід страждає від недоліку кисню), а сама дитина народжується міцнішою і здоровішою.
3. Правильно підібраний комплекс вправ для вагітних не просто дозволяє підтримувати організм в хорошій фізичній формі, але і готує до дозволу від вагітності. Спеціальні вправи для м'язів грудей допомагають зберегти її форму, а треновані м'язи промежини і малого тазу полегшать процес пологів.
4. Народжуючі жінки знають, як складно відновити минулу форму після пологів. Проте до тих з них, хто займався гімнастикою впродовж вагітності, красиве підтягнуте тіло повертається швидше. Отже заняття фітнесом позитивно позначиться і в післяпологовий період.
Отже, вагітний фітнес - це те, що необхідне для здоров'я і майбутньої мами, і її малюка.
Проте, як ми вже помічали, комплекс вправ повинен не мати протипоказань до вагітності. Тобто йти треба в той фитнес-клуб, де створюються «вагітні» групи, з якими займаються по спеціально розробленій схемі. Благо, такі клуби на сьогоднішній день вистачає. Порадьтеся з своїм лікарем із цього приводу, погоджуйте про всяк випадок з ним програму занять.
У цю програму обов'язково повинен входити комплекс вправ, який направлений на зміцнення саме тих м'язових груп, які беруть участь в найголовнішому підсумковому процесі - пологах.
Аквагімнастика так само повинна входити у фитнес-програму майбутньої мами. Займаючись аква-гимнастікой, вагітна жінка працює на поліпшення гнучкості свого тіла, укріплює різні м'язові груми, вчиться контролювати дихання.
Втім, навчання контролю дихання варто виділити окремо. Дихальна гімнастика - ще один обов'язковий елемент комплексу вправи для вагітних. Із-за неправильного дихання матері під час пологів, малюк починає відчувати брак кисню. Умінням правильно дихати під час сутичок, жінка зменшує і больові відчуття під час пологів, і допомагає своєму малюкові.
У поняття «Фітнес для вагітних» входить не тільки комплекс вправ і дихальна гімнастика, але і грамотний масаж. Крім того, жінок навчають, як правильно харчуватися під час вагітності, який спосіб життя вести.
Є для вагітної жінки в заняттях фітнесом і ще один, так званий, психологічний момент. Адже відвідини фитнес-клубу для вагітних - це, можна сказати, відвідини клубу по інтересах. Тут ви дістаєте можливість поспілкуватися з такими ж вагітними матусями, поділитися своїми враженнями, порадитися, яку коляску вибрати, чи варто народжувати разом з чоловіком, перейняти у когось цінний досвід і т.д. Адже хто ж зрозуміє вагітну жінку краще, ніж інша вагітна жінка? Задоволення від спілкування, а, як результат - гарний настрій, так само необхідно, як фізичні вправи і свіже повітря.
Саме тому, дорогі майбутні матусі, фітнес для такий необхідний для вашого організму. Отже, якщо у вас немає протипоказань до легких фізичних вправ - вперед, у фитнес-клуб!

Джерело: fittoday.ru


Фітнесс-программи для всіх типів статури

Вважається, що фігура дістається нам по спадку, мовляв, від генетики нікуди не підеш. У цих словах є доля правди. Але, на щастя, лише до певного ступеня. Людське тіло наділене здатністю змінюватися. Повірте, ви можете легко зробити свою фігуру красивіше: десь прибрати зайве, десь, навпаки, додати. Все, що для цього потрібне, - це регулярні тренування. Але не по загальному комплексу, а по такому, який ставить в розділ кута ваші проблемні зони. Ось це і називається фітнесом, або корекцією фігури. Головна мета - зробити своє тіло симетричним, пропорційним, без упору на "масу", силу і "рельєф".

Ви можете "обходити стороною" ті частини тіла, які не потребують корекції. Неважливо, скільки ви піднімаєте, головне, тренуватися інтенсивно.

Фітнесс-программи для всіх типів статури →