Архів за день 5 Травень 2008

Йога - шлях до фізичної розумової і духовної досконалості

Щоб усунути фізичний біль, позбавитися від хвороб і недуг, ми часто вдаємося до ліків і від лікарів вимагаємо зробити "диво". І, природно, забувається про те, що людський організм володіє джерелами власної енергії і регенерації сил. Саме на цю "комору" власних можливостей відновлення сил і звертає нашу увагу йога - якнайдавніше індійське учення.
Це вельми актуальне сьогодні учення грунтується на теоретичних, професійних і наукових пізнаннях, перевірених практикою. З цих невичерпних джерел можливо постійно черпати і переймати для себе такі перевірені методи, які допоможуть на основі саморегуляції, самоконцентрації, самомасажу і самодисципліни досягти саморегенерації, поліпшити психофізичний стан, займатися профілактикою хвороб і навіть їх лікуванням.
Йога - це шлях не тільки до міцного здоров'я, але і до гострого розуму, життєлюбності. З її допомогою людина може досягти повного контролю над власним фізичним, духовним і психічним станом.
Йога з'явилася в Індії декілька тисячоліть тому і відомий філософ Патанджалі характеризує її як наполегливе прагнення до досконалості, до фізичної і психічної гармонії, управління різними сторонами людського єства. Цього можна досягти тільки цілеспрямованим навчанням і постійним тренуванням.
Коли ви почнете займатися йогою, ви незабаром відчуєте її вплив на ваше щоденне життя. У вас покращає здоров'я, зміцниться сон, загостриться розум, прібавітс життєрадісності. Ваше тіло поступово знайде приємну легкість і гнучкість, ваш розум стане спокійніший, і напруженість зникне. Ви відмітите також зміни на кращий у вашій фігурі, поставі, зорі і взагалі у всьому вашому зовнішньому вигляді, оскільки ви виглядатимете молодше і відчувати себе життєздатнішим.
Секрет йоги полягає в тому, що вона взаємодіє з людиною в цілому, а не з якоюсь однією сферою його фізіологічного і духовного життя. Вона зв'язана з фізичним, розумовим, етичним і духовним розвитком індивіда. Вона укріплює сили, що вже існують усередині тебе. Починаючи з поліпшення здоров'я, вона крок за кроком охоплює і інші сфери життєдіяльності. Це просування настільки поступово, що ви можете його і не усвідомлювати до тих пір, поки раптом не відмітите, що у вас вже відбулася зміна.
У наступному фрагменті твору, присвяченого йогі, пояснюється механізм цієї дії: «Коли учень йоги правильно визначає для себе і виконує курс навчання, в його тілі відбуваються незначні і, здавалося б, непомітні зміни, але приблизно через шість місяців ці зміни починають позначатися на його смаках і звичках, вони також збільшують і розширюють його розумові можливості. У міру пробудження сили, що дрімає усередині нього, стан його свідомості також міняється: він перестає відчувати себе самотнім, його страхи зникають, і стан щастя стає йому доступно».
Вищі стадії йоги вимагають багаторічних спеціальних тренувань, для яких сучасний спосіб життя, її швидкісний темп і саме середовище не цілком підходять. У цих умовах практичні заняття для досягнення вищих стадій йоги можуть бути навіть небезпечні і шкідливі для фізичної і психічної рівноваги. Тому краще їх не прийматися, а обмежитися практикою асан (поз), освоєнням пранаями (майстерність глибокого дихання), вправами на розслаблення і приділити якийсь час оволодінню навиками концентрації і медитації.

Джерело: yoga-kharkov.com.ua