Архів за місяць Квітень 2008

Йога в клубі Grand prix

Мудрість йоги реклами не потребує. Впродовж сторіч ця система ефективно покращує самопочуття і фізичну форму людини. Багато найбільш успішних, динамічних і працелюбних людей сучасності регулярно практикують йогу.

Проте йога - це не просто фізична гімнастика. Це також і система духовного зростання. Тіло і дух людини розвиваються в гармонії, двосторонній підтримці. Поліпшення фізичної форми що практикує неминуче позначається і на стані його свідомості. Підвищується працездатність, концентрація уваги, затверджується позитивний погляд на життя. Духовна практика в йогі не менш важлива, чим виконання асан (йогичеськіх поз).

Grand Prix надає членам Клубу унікальну можливість залучитися до цієї стародавньої системи. Кваліфіковані інструктори йоги проводять групові і індивідуальні заняття. Працює студія дитячої йоги. До ваших послуг навіть практика у воді!

Йога в клубі Grand prix →


Спорядження для йоги

Відправляючись на заняття по йогі необхідно врахувати декілька правив. Одяг повинен бути легка і вільна, краще за білий колір і зроблена з природних матеріалів. Білий колір, на думку йогів, дає якнайкращий емоційний настрій, на відміну від темних тонів, які не дозволяють потрібним чином концентруватися. Синтетика не підходить, оскільки вона електризується і порушує роботу кліток шкіри.

Килимок для йоги

Найбільш затребуваним килимком серед тих, що займаються йогою є Tapas Sticky Mat фірми Hugger Mugger. Цей виріб утримує свої позиції вже 15 років. Непогані килимки випускає також фірма Reebok. Втім, при виборі килимка вам доведеться пройти дорогою проб і помилок. Деякі віддають перевагу плетеним килимкам, деяким пластиковим (прогумовані). Перші хороші для медитації, але виконання асан на них буде скрутно з причини ковзання килимка. Купуючи килимок завжди можна випробувати його, виконавши асану. Важливо, щоб руки не ковзали поверхні вибраного вами килимка.

Спорядження для йоги →


Йога у вільний час і йога для свободи

Є щось дивовижне, майже чудове в тому, що люди різного віку, освіти, професії, національності, темпераменту, з різними схильностями і інтересами вступають в йогу. Іноді зовнішній поштовх може провести полунеграмотний «вчитель», шарлатанська статейка в газетці або книжка «по медитації», що є зборами затертих загальних місць і диких безглуздостей або обманів. Мало кому може повезти знайти спочатку знаючого вчителя і змістовну літературу, і тому кожен приступає до йоги, керуючись власною метою і інтересами.
Більшість людей Заходу займаються йогою «у вільний час», не віддаляючись від суспільства, і з чисто прикладними цілями, головна з яких - оздоровлення. При цьому багато хто дотримується науки, християнства, ісламу або просто «здорового глузду». Для «малих» цілей - зміцнення здоров'я, підвищення працездатності і т.п. - приналежність до світогляду йоги необов'язкова, але потрібно мати на увазі, що Вища Мета і прийоми її досягнення виражені і розроблені саме всередині індоарійського свідомості.
Ідейні або світоглядні підстави йоги так само важливі, як і певні фізичні вправи і прийоми. Без вірної мети і знання сенсу ніякі наші старання і вправи не мають великого сенсу, як у заведеної, але такої, що стоїть на місці машини, яка не може рухатися без водія. Або, якщо навіть якийсь рух і буде, то без уваги до світоглядних і етичних віх заняття можуть завести в безвихідь або навіть в пропасти. Або знання знаходитиметься болісним способом проб і помилок.
Ця мета - звільнення або незалежність від пут недійсного, помилкового, такого, що здається існування. У класичній йогі Патанджалі, що є один з шести дійсних світоглядів (дар-шан) індуїзму, це кайвалья (відокремлення, винятковість). У джайнськой і перебігу індуїстів (в тій чи іншій мірі ведантістськіх) йоги кінцевою метою є мокша (позбавлення),в йогі буддиста - нірвана (утіха або згасання), в деякому перебігу тантри або сикхськой йогі вона виражається словом сахаджа (природність).
Тільки для небагатьох може бути зрозуміла і приваблива мета, що припускає відсутність особистого буття в світі. Цю немирську мету йоги часто вважають за краще замінювати словами «досягнення гармонії», «пізнання Істини», «самопізнання». Так, ми можемо сказати, що йога - це всецелоє з'єднання себе із загальністю речей, але це вже вторинні визначення йоги. Головна мета, відібрана прозріннями і досвідом багатьох її виконавців, включає або узагальнює приватні цілі тих або інших людей: «Йога - мисльоверті висновок» (yoga citta vrtti nirodhah).
Спрощено, йога перш за все - управління свідомістю і узагальнення пізнаного. Мир надає нам стільки можливостей для цього!
Що багатозначне слово йога відвіку означало і мету, і засіб, чудово видно в наступних словах Вьяси (на Йога сутру, 3.6): «Йогові слід пізнати йогою, йога від йоги походить. Хто ж сп'янілий йогою, той назавжди радіє в йогі». Дійсна йога починається лише тоді, коли починають шукати виключно Істину і Свободу. До цього йогу використовують для мирської користі, як засіб для досягнення мирської мети. Тобто це відноситься до області бхоги.
Уміння розрізняти йогу як засіб і йогу як мета і правильна оцінка і застосування своїх здібностей, можливостей і сил є найважливішою умовою досконалості. Дехто, прочитавши в книгах, що мета йоги - зречення, розуміє його тільки як заперечення. Стверджують, що треба відмовитися від світу або відректися від себе, від «я». Але, не знаючи, що таке «мир», «я», зречення часто прирівнюють до відкидання якихось матеріальних речей, відмови від майна, домоволодіння, сім'ї, роботи і сидінню десь у відокремленому місці. Підсумок такого зречення, що погано розуміється і непідготовленого, як правило, даремний, смішний або засмучуваний.
Така людина, даремно згаявши час, швидше за все, достатньо швидко залишить свою самоту. Хоча, втім, і цей досвід стане в нагоді, якщо людина зрозуміє, наскільки сильна в нім тяга до предметів і суспільства і наскільки важко, виявляється, зречення. Прагнення до людей, речей, розваг, смачної їжі і т. д., яким раніше не надавав значення із-за їх постійної присутності або майбутньої можливості, раптом з величезною силою починають захоплювати розум, «спокушати» його спогадами і мріями і нестримно тягнути людину.
Інша справа, коли людина усередині традиції ухвалює рішення стати йогином. Мабуть, він бачив різноманітні приклади тих, що відреклися від світу, швидше за все, у нього є вчитель, він усвідомлює мету - звільнення від світу, приблизно представляє, які тяготи і обов'язки на себе покладає. Можливо, колись він гостро відчув, що в світі, від якого він відрікається, немає сенсу або справедливості. Люди зустрічаються, злягаються, розмножуються, хворіють, дряхліють і вмирають. Йде смертна боротьба істот за виживання, насолоду, владу, багатство, які один віднімає у іншого...
У традиційній Індії йогин поривав всі особисті і суспільні зв'язки: якщо він був двічі народженим, то знімав з себе священний шнур, а разом з ним - всі супутні тому або іншому стану або суспільному положенню обов'язку. Він поривав з минулим, приймав нове, духовне, вказуюче на вищу мету і таке, що залучає до Вищого, ім'я. Він жив або в ашраме, або при храмі, або в самоті. Своїм подвижництвом, самоприборканням, зосередженням і спогляданням він прагнув припинити і видалити з свідомості навіть целеполаганіє.
Але читач даної роботи, що займається йогою, навряд чи рахуватиме себе йогином, вільним від особистих і суспільних обов'язків. Раз він живе ще в світі, він - людина мирська. Тому мета його занять - розвиток своїх здібностей і якнайкраще виконання своїх суспільних, сімейних і особистих обов'язків на шляху до Істини.
«Мир виправити не можна», - затверджують деякі мудреці. Але чи можна бути незачепленим їм?
Немає жодної області життя, яке не стосується нас. Звичайно, одна зачіпає більше, інша майже не зачіпає. І якщо мир не можна виправити, то чи означає це, що не можна і ще більше зіпсувати? Якщо не можна бути незачепленим їм, то хіба мудріше бути його вічним рабом або жертвою?
«Праці життя покладаються на нас, щоб очистити нас від егоїзму, а соціальні установи покликані допомогти зростанню душі» (З. Радхакрішнан).
Поки людина не досягла безумовного Звільнення, у нього в світі три області дій - тілесна, словесна і розумова і відповідні області свободи: свобода тілесна, свобода словесна, свобода уявна. Тілесна свобода - це свобода від хвороб, збереження здорового тіла, свобода задовольняти його потреби і уміти їх приборкувати. Свобода словесна - свобода виражати і повідомляти іншим свої переконання. Свобода думки - творче уміння управляти своєю думкою, відрізняти істинне від помилкового, головне від другорядного, потрібне від зайвого і т.д. До цих пір на нашій батьківщині була дуже багато свобода для поганого і злого.
Не соромляться лиходії і негідники, не соромляться свого приниження гідність, що пропили, і совість п'яниці, що валяються в брудному ганчір'ї у власних випорожнюваннях. Не соромляться лихослови. Не соромляться насильники, що дорвалися до влади, брехуни і шахраї (навіть на найвищих посадах і постах). Думки нав'язуються, спрощуються і розбещуються засобами масової інформації.
Для піднесених думок і проявів залишаються маленькі закути - розумна книга, прекрасна музика, письмовий стіл, теплі бесіди з друзями... Ті, кого звуть духовними людьми, яких у нас, думаю, більше, ніж на Заході, не визначають якість суспільного життя. Їх «забивають» зухвалі політики, біржовики, торговці від культури. Вони безсило спостерігають тупе вимирання народу від безцільності, пияцтва, без оплати своєї праці. Це багато в чому пов'язано з втратою спадкоємності світогляду і руйнуванням основ міроустройства. П'ятитисячолітній, щонайменше, досвід індійської цивілізації може стати важливою підмогою для його відновлення.

Джерело: yoga-kharkov.com.ua


З чого ж починати заняття йогою

З чого ж починати заняття йогою? З простого і чудового комплексу вправ під назвою "Сурья Намаськар", що в перекладі означає "Здрастуйте, сонце!" Його часто називають попереднім, таким, що зігріває і використовують для підготовки до виконання складніших асан.
Можна сказати, що "Сурья Намаськар", збагачений декількома основними асанамі, має і самостійне значення. Особливо для людей середнього віку.

Цей комплекс хороший для профілактики і лікування початкових стадій остеохондрозу всіх відділів хребта і неврозів, сприяє нормалізації роботи кишечника, укріплює м'язи, робить їх еластичнішими, тренує вестибулярний апарат, допомагає боротися з надмірною масою тіла...
Не подумайте, що йога обмежується тільки фізичними вправами. Очисні процедури специфічні методи психорегуляциі, живлення, гартування, режим дня і багато що інше - складові частини цієї системи. З простими з них ви познайомитеся на сторінках нашого сайту.
Приведемо декілька вправ йогою для початківців.
Заняття 1
Після пробудження вранці спокійно встаньте, обполосніть рот водою з-під крана, почистите зуби, зніміть з мови наліт, що утворився на нім за ніч. Для цього проведіть ручкою зубної щітки кілька разів по поверхні мови зсередини кнаружі. Потім випийте стакан теплої кип'яченої води, спорожніть сечовий міхур і кишечник, прополощіть ніс трохи підсоленою водою кімнатної температури (половина чайної ложки соли на стакан). Воду можна втягнути носом з долоні або закапати піпеткою. Провітріть кімнату і обов'язково прийміть душ приємної для вас температури, яку протягом року поступово знижуйте до ледве теплою.
А зараз почнемо освоювати так зване ніжнєє, або черевне, дихання.
Встаньте прямо (голова, шия і спина - на одній лінії), ноги разом, стопи паралельні, руки вільно опущені, сконцентруйте погляд на якій-небудь крапці на стіні (це може бути спеціально намальований або приклеєний кружок червоного або чорного кольору).
Зробіть видих животом: при цьому він повинен втягнутися всередину (діафрагма підніметься вгору). Потім поволі вдихніть через ніс, випнувши живіт (діафрагма опуститься вниз). Під час вдиху і видиху грудна клітка і плечі нерухомі, "Працює" тільки живіт. Щоб швидше освоїти цей тип дихання, покладіть на живіт долоні і допомагайте йому рухатися при вдиху і видиху.

Повторите весь цикл 7 разів. І переходите до вправ.

КОМПЛЕКС "ЗДРАСТУЙТЕ, СОНЦЕ!"
1. Встаньте прямо, складіть руки перед грудьми, лікті опущені, ноги разом.
2. Роблячи вдих, піднімайте руки перед собою і прогинайтеся в поясниці назад (руки йдуть за спину).
3. Роблячи видих, нахиляйтеся вперед, поки долоні не ляжуть на підлогу збоку від стоп, а лоб не торкнеться колін. У багатьох цей рух відразу не вийде, тому перший час кладіть долоні на підлогу, трохи зігнувши коліна. Роблячи вдих, відставте праву ногу на шкарпетку якнайдалі назад. Ліву ногу і долоні утримуйте притиснутими до підлоги. Підніміть голову. Затримавши дихання, поставте ліву ногу на шкарпетку поряд з правою (тулуб і ноги складають одну пряму лінію). Роблячи видих, плавно зігніть руки і опустіться на розстелене на підлозі простирадло так, щоб стопи, коліна, долоні, грудна клітка і лоб лежали на підлозі. Ніс не стосується підлоги, таз і живіт злегка підведені.
Роблячи вдих і випрямляючи руки, підніміть голову, потім груди, прогніться. Продовжуючи вдих підніміть таз так, щоб ваше тіло прийняло форму трикутника. Затримавши дихання, зробіть правою ногою крок попереду поставте праву стопу між руками. Коліно лівої ноги упирається в підлогу. Дивитеся вперед вгору.
4. Роблячи видих, зробіть крок вперед лівою ногою, випряміть ноги і торкніться головою колін, долоні лежать на полуcу стоп. Кому важко - не розгинайте повністю ніг. Роблячи вдих, підніміть руки, розігніться і прогніться назад.
5. Роблячи видих, опустите руки перед собою і складете долоні перед грудьми.
6. Розучуючи комплекс, можете не звертати уваги на дихання. Хай воно буде вільним і невимушеним. Але після того, як ви освоїте вправи, ваше дихання повинне бути синхронне з рухами.
Йоги виконують цей комплекс особою на схід і концентрують увагу на висхідному сонці. І ви теж уявіть собі, що сонце посилає вам свою життєдайну енергію. Навіть у похмурий день.
Звертаю Вашу увагу, що на малюнку 7 долоні повинні бути ближче до тазу і кут між долонею і руками повинен бути гострий. ! При такому положенні рук, хребет витягується і поясниця не згинається. На малюнку це не відображено.

З чого ж починати заняття йогою →


Живлення йогів

Простій питання: чи можлива йога без дієти? Ще більш простій відповідь: немає. Жири і м'ясо - це ті продукти, які засвоюються найважче. Саме тому легка вегетаріанська їжа дає більше енергії і не залишає відчуття тяжкості і перенасиченості.

Їжа - це паливо для травного вогню, тому вона повинна бути чистою, правильно підібраною і в потрібній кількості. Кількість необхідною людині їжі - суто індивідуально і залежить від його травлення. Слід з'ясувати свій особистий об'єм і встановити собі стандартну кількість їжі, споживаної за один прийом. Все з'їдене понад норму гасить травний вогонь, не переварена їжа, гірше за її відсутність і шкодить нашому здоров'ю.

Живлення йогів →


Фітнес і живлення

Мета даної сторінки - нормалізувати Ваше живлення і зробити так, щоб ваші тренування були не марними. Тут Ви не знайдете планів популярних дієт або “чудових” рад, що обіцяють втрату 10 кг за декілька тижнів, тому що це не працює. Насправді, краще за формулу “спорт + раціональне харчування” ще нічого не придумано.
Щоб Ваші зусилля на тренуваннях були не марні, Ви повинні стежити за своїм живленням. Далі приводяться 3 загальновідомих і вірних ознак раціонального харчування :

  1. різноманітність
  2. помірність (споживати стільки, скільки витрачаєте)
  3. режим прийому пищи

Живлення повинне бути раціональним і збалансованим, тобто витрата хімічних речовин повинна бути рівна приходу.
Не варто зациклюватися на яких-небудь певних продуктах, якими б корисними вони не були. Час від часу необхідно переглядати свій раціон і вводити в нього нові продукти. Організму потрібно набагато більше живильних речовин і вітамінів, чим може забезпечити яка-небудь обмежена група продуктів. Допустимо, якщо на одному тижні Ви налягали на цвітну капусту, то на наступній заміните її брокколі; до зелених овочів додайте червоні і т.д.
Правило “не об'їдатися” є простим, проте, як показує практика, важко досяжним. Напружений ритм сучасного життя накладає свій відбиток: ми іноді вимушено (а іноді і свідомо) пропускаємо прийоми пищи, що неминуче веде до того, що об'їдається, т. до зголоднівши за весь день, ми за вечерею з'їдаємо більше покладеного. . Щоб уникнути того, що об'їдається, слід дотримуватися третього принципу і прагнути не пропускати прийоми пищи. Неважливо чи будете Ви харчуватися 3 або 5-6 разів на день (при системі дробового живлення), але старайтеся, щоб це процес був регулярним.
Про снової Вашого раціону повинні стати вуглеводи, оскільки саме вони дають організму енергію, необхідну йому для нормального функціонування (у тому числі і для занять спортом).
На другому місці піраміди знаходяться білки: вони дають відчуття насичення і служать будівельним матеріалом для м'язів. Проте не варто переборщувати з білками - організм в змозі засвоїти лише певну їх кількість, все інше піде в шлаки.
На третьому ступені розташовані жири. Вони теж необхідні організму, але з енергетичної точки зору вони малоефективні, т. до., щоб витягнути з них енергію, організму доведеться немало потрудитися. До речі, саме тому спалювання жирових відкладень дається так нелегко. Щоб дістатися до жирів, організму спочатку потрібно вичерпати решту всіх запасів енергії, якими виступає глікоген, і тільки потім він почне витрачати енергію з “топки”. Тому частина аероба на наших заняттях складає не меншого 20 хвилин, оскільки спочатку витрачаються накопичені вуглеводи, а вже потім - жирові відкладення. Це тільки підтверджує той факт, що без навантажень аеробів з відкладеннями не справитися.
Останній прийом пищи перед тренуванням повинен бути за годину-два. Обумовлено це тим, що жир зберігається не тільки в довготривалому депо, але і в печінці. Отже, якщо пройшла менше години, енергію під час тренування поставлятиме печінку, а не депо.
Хорошою ідеєю є ведення щоденника живлення . При цьому, бажано, щоб до нього увійшли вихідні дні, т. до., як відомо, саме в цей період ми можемо дозволити собі зайве.

Фітнес і живлення →


Як знову почати тренуватися після довгих свят

Як знову почати працювати над собою? Питання, звичайно, цікаве і складне.
Коли думаєш про те, що і скільки було з'їдене, ставати не просто совісно, а соромно жахливо! А як приємно був ленний валятися в свята в ліжку з думкою про те, що сьогодні вихідний, вся країна гуляє, а значить, всі буденні обов'язки відміняються, включаючи таку фитнес-рутину як тренування і дієта. І ось Новий рік плавно перейшов в Різдво, Різдво в Старий новий рік, і, озираючись назад, ти розумієш, що пройшло вже 7, немає 10, ой, 14 днів з тієї миті, як ти сказала радісне «Немає!» тяжкій роботі над своїм тілом, і ще радісніше «Так!» маминому домашньому тортику або вечері з 6 блюд в ресторані з колегами, а може і тому, і іншому, і не один раз..
Звичайно, ти чесно говорила собі: «Все! Досить. Це був останній раз, останній шматок або щось там ще з розряду «ось доїм і знову на дієту!» Але чомусь завжди виходило, що це виявлявся передостанній шматочок або вечеря, а останній відкладався на невизначений термін.
Де ж вона, та сама новорічна мотивація?
Де ж бажання почати все ще раз, з чистого листа, тільки по-іншому, краще і якісніше, просунутися на новий рівень, досягти свого ідеалу? Новий рік вже йде, вже навіть перший місяць майже закінчується!
Я думаю, приблизно в такому дусі міркує добра половина всіх жінок цієї планети в новорічний період, незалежно від того, в якій країні вони живуть, скільки їм років, яке їх соціальне положення, - всі вони мучаться муками совісті. і я зокрема.
Хто винен?
Кожна з нас знає сама. Як це ні сумно, але тільки ми самі. Більше ніхто: ні мама, яка так добре пече піроги, ні свята, які тривають так довго, ні колеги і друзі з їх вічними солодкими подарунками.
І що робити?
1. Без самокатування
Не треба себе карати і складати підступні плани голодовок або дієт кефірів на завтра», «післязавтра», а то і все наступний тиждень, коли самі знаєте, що де-небудь що-небудь обов'язково порушите (а як же ще, коли тобі щодня дарують шоколад?), а потім відчуватимете себе ще гірше. Краще почніть знову привчати себе до думки, що ви будете поступово, легко і ненав'язливо, не просто «повертатися», а адаптувати себе вже новою собі. Тому що ви тримаєте своє слово перед своїм тілом в Новому році!
2. План тренувань
Почніть з того, що складіть собі реальний план тренувань, з урахуванням того, що останні два тижні ви, швидше за все, не тренувалися, а тільки пили і їли. Причому багато і, в основному, те, що в «звичайному» житті вам здалося б просто кошмаром для вашої талії.
3. Зробіть упор на кардіо
Наприклад, з ранку мін по 20, поки вам ніхто не заважає, а увечері все одно ви знову йдете в гості. Плюс 2-3 силових тренування в тиждень (або пілатеса, або йоги - кому, що подобається).
І пам'ятаєте, ви зі всім справитеся!

Джерело: fit-life.com.ua


Вода і фітнес


Сьогодні бути здоровим став не менш престижний, чим мати високу кваліфікацію, дорогий автомобіль і рахунок в банці. З'являється все більше і більше спортивних центрів і фітнесс-клубов, розширюються можливості активного дозвілля. Вести здоровий спосіб життя стало модно, легко і цікаво!
Фітнес - це відмінне самопочуття і піднесений настрій, струнка фігура, легка хода. Формула успіху у фітнесі проста: тренировки+питание+отдых. Що ж це означає на практиці? Для того, щоб завжди залишатися в прекрасній формі, тілу необхідна регулярна фізична активність. Тренування під керівництвом досвідченого інструктора 3-4 рази в тиждень цілком достатні для того, щоб підтримувати тонус, бадьорість і прекрасну фігуру. Але для того, щоб тренуватися ефективно, організму потрібний повноцінний відпочинок.
Тривалість і якість відпочинку не менш важливий, чим самі заняття, немислимі одне без іншого! Розслабляючі ванни, сауна, масаж, солярій, здоровий сон 8-9 годин - запорука успіху у фітнесс-треніровках. Проте, навіть найдорожчий спортклуб з кращими інструкторами, відновлення і відпочинок не дадуть результат без третьої ланки в ланцюжку: живлення.
Про правильне харчування написані цілі томи. Виходять періодичні видання, присвячені цьому питанню. У кожному спортивному центрі обов'язково є свій дієтолог, який допоможе скласти раціон, виходячи з індивідуальних потреб організму. Розроблена безліч систем живлення, складені мільйони різних дієт, способів схуднення, підтримки м'язів в тонусі. «Я те, що я їм», - говорять сучасні фахівці з живлення. При цьому, забуваючи згадати найважливіший елемент раціону - воду.
А тим часом, жоден обмінний процес нашого тіла не проходить без участі цього найважливішого продукту живлення! Органічне життя без води неможливе! Людські тканини перебувають на 65-70% з води. Мозок - на 75%, м'язова тканина - на 80%, а кров - на 92%! Якщо ви відчуваєте втому, з'явилося запаморочення, порушення координації, сухість шкіри, лущення, причина може бути несподівано проста: неправильне вживання води. Займаючись живленням, ми не надаємо значення тому, як ми п'ємо. Але виявляється, пити теж потрібно уміти!
Для тих, хто веде активний спосіб життя і регулярно відвідує фітнес центри, потрібно особливо уважно відноситися до такого простого і звичного елементу раціону, як чиста питна вода.
Вода під час тренування необхідна спортсменові для терморегуляції і нормального протікання процесів обміну.
За одне тренування в різних видах спорту організм втрачає від 1л до 2-3л води! Ця кількість залежить від інтенсивності навантаження, розмірів тіла і температури навколишнього середовища. Велика частина йде з потім, менша при активному диханні. Під час тренінгу всі тканини організму напружено працюють, при такій роботі виділяється велика кількість тепла. М'язи і мозок спортсмена у величезних кількостях споживають кисень, запаси глікогену, головного джерела енергії при фізичному навантаженні. Транспорт активних речовин до органів і тканин і відведення відпрацьованих речовин, токсинів і продуктів розпаду посилюється багато разів.
Для того, щоб цей процес протікав вільно, необхідно підтримувати водний баланс в організмі.
Під час заняття, в першу чергу, від втрати води згущується кров, підвищується її в'язкість. Але при цьому м'язова тканина і мозок продовжують гостро потребувати кисню і живильних речовин. Для того, щоб доставити необхідне їх кількість, серцю доводиться працювати з потрійним навантаженням, прокачувавши кров, що загусла. Підвищується частота серцевих ударів, багато разів збільшується навантаження на серці, зростає температура тіла. За цим неминуче слідує втрата витривалості, координації, може виникнути кисневе голодування, запаморочення. Ефективність тренування в таких умовах стрімко падає, а зайві навантаження на серці зводять нанівець результати.
Для того, щоб не допустити обезвоженності, необхідне своєчасне споживання чистої води. На жаль, створити запас до тренування неможливо. Проте, 200-400 мл води за годину-півтора до занять забезпечить правильне «розігрівання» організму і плавний вхід в активну фазу. Потрібно пам'ятати, що відчуття спраги - це симптом дегідратації, гострого браку води, коли обмінні процеси вже порушені, тому прийом води під час тренування повинен бути правильно розрахований. Зразкова кількість води, необхідне на 1,5-2 години занять складає 0,5-1л і залежить від типу і інтенсивності тренування, а також температури навколишнього середовища.
Цю кількість розділяють на декілька прийомів, воду п'ють маленькими глотками, помалу, кожні 10-15 хвилин. Температура води рекомендується нижче кімнатною, близько 12 градусів. Таким чином, водний баланс організму знаходиться в рівновазі, відбувається природна терморегуляція організму.
В кожному крупному фітнесс-центре для цих цілей обов'язково розміщується безліч систем з чистою питною водою. І в недорогих спорт клубах перед тренуванням вам теж обов'язково запропонують пляшку чистої води!
Не дивлячись на те, що вплив обезводнення на організм, необхідність поповнювати водні резерви, особливо, для людини, ведучого активний спосіб життя, вже давно досліджені і визнані сучасною медициною, все ж таки продовжують існувати послідовники старої школи, що забороняють вживання води під час тренування. На жаль, часто це приводить до сумних наслідків. Класичним прикладом старої школи є контрольне зважування і обміри тіла до, і після тренування. За рахунок втрати води організмом, показники вагів і мірної стрічки помітно зменшуються. Ці результати видаються за показник ефективності занять, спалювання жирової тканини, казкове швидке поліпшення фігури.
Такий дієвий прийом легко викрити. Достатньо знову зробити контрольне зважування, через декілька годинників після тренування. Організм прагне підтримувати всі системи в рівновазі і при щонайменшій нагоді поповнить водні резерви, вага і об'єми повернуться до колишніх показників! Обіцяного дива не відбулося, і не могло відбутися.
Тим, хто все ще попадає під вплив прихильників старої школи, необхідно пам'ятати, що жоден обмінний процес не може пройти без участі води. І вже при перших ознаках її недоліку, організм працює над силу, не результативно. Якими б не були ваші цілі у фітнесі, який би вид спорту ви не віддавали перевазі, бути здоровим і досягти результату неможливо без грамотного і своєчасного вживання води.
В сучасних спортивних клубах проводяться регулярні тестування організму, перевіряються стан серцевої системи, координації, витривалості і співвідношення жіровової, мишечной, кістковою тканин, а також, - обов'язково, - процентного вмісту води в тілі. Цей показник вважається одним з найважливіших і регулярно відстежується і коректується відповідними системами живлення і тренувань.
В дні відпочинку, між відвідинами фітнес клубу, вживання води не менш важливого. Чай, каву, соки і газовані напої не заповнюють потреби людини в достатній мірі. У нетренувальні дні потрібно не забувати пити чисту воду невеликими порціями. Тільки чиста вода здатна відразу пройти всмоктування травним трактом і потрапити в кров, забезпечити вільний транспорт активних і відпрацьованих речовин, допомогти організму позбавитися від токсинів і зашлакованності!
Але окрім питання про кількість, існує питання про якість питної води.
На заняттях у фітнес клубі, разом з потім людина втрачає не тільки воду, але і мікроелементи, зокрема натрій, хлор, магній, кальцій, калій, мінеральні солі. У зв'язку з цим, деякі тренери вважають за можливе рекомендувати споживання не чистою питною, а мінеральної води. Проте мінеральна вода не призначена для безконтрольного, безсистемного застосування. Розчини мінеральних речовин і активних елементів настільки складні і насищени, що можуть легко порушити обмін речовин!
Фактично, на 99% піт складається з води, і частину, що лише залишилася, складають втрати активних речовин, електролітів, який і потрібно заповнювати. Існує так званий баланс електролітів, електрохімічний баланс організму. Для людей, що регулярно займаються фізичними навантаженнями, він особливо важливий, оскільки відповідає за нейрохимічеськіє зв'язки в тканинах. Дисбаланс електролітів викликає стомлюваність і зниження швидкості реакції, оскільки міняє потенціали нейронів і м'язових тканин, тим самим утрудняючи провідність нервових імпульсів. У нормі здоровий організм сам встановлює баланс електролітів.
Він «враховує» кількість і склад втрачених з потім речовин, і виводить з організму інші, підтримуючи рівновагу.
Мінеральні води повинні прийматися за свідченнями і під контролем лікаря. Багато хто з них відноситься до категорії лечебних, оскільки розчини солей в них у декілька разів перевищують потреби здорової людини!
До речі, в США заборонено рекламувати мінеральну воду, як еліксир здоров'я.
Потреби спортсмена в живильних речовинах, мікро- і макроелементах значно збільшені, в порівнянні із звичайною людиною. Але покривати їх слід раціональним різноманітним харчуванням, регулярним прийомом чистої води без домішок. Всі необхідні речовини можна отримати в достатній мірі, вживаючи овочі, фрукти, зернові і молочні продукти, рибу і м'ясо. Тим паче, що, по деяких дослідженнях, речовини, що містяться в мінеральній воді, засвоюються організмом гірше, ніж із звичайної їжі.
Для людини, ведучого активний спосіб життя, якнайкращим варіантом є вживання звичайної чистої питної води, звільненої від шкідливих домішок і бактерій. У побутових умовах смачну і по-справжньому корисну воду дозволяють отримати системи очищення води методом зворотного осмосу.
В результаті застосування систем зворотного осмосу можна із звичайної водопровідної води отримати воду, якість якої близько до талої води льодовиків. Така вода практично не містить домішок. Її можна спокійно вживати в їжу, не побоюючись порушити рівновагу систем організму. Саме обратноосмотічеськую воду найчастіше розливають у великі пластикові бутлі, які стоять у фітнес клубах і спортивних центрах.
Тепер, із застосуванням систем очищення на основі зворотного осмосу, всі виняткові властивості чистісінької води доступні вам удома, щодня.
Пийте і будьте у формі!

Джерело: ecofilter.ru


Фітнес живлення

А ви знаєте скільки потрібно пити? Якщо вважаєте що “так”, то не поспішаєте з відповіддю. Багато фахівців із спортивного живлення і дієтології часто вводять спортсменів в оману невірною інформацією про те, що ніби потрібно випивати в день 8 стаканів води.

Фітнес живлення →


Синтія Хилл про фітнесе і дієти

Коли в 1997 році Синтія Хилл виграла змагання "Гелакси", багато хто говорив, що вона з'явилася невідомо звідки. Але це дуже далеко від правди. Цій перемозі Синтії передував величезний тренувальний досвід, багатьох років роботи і підготовки.

Синтія - дуже витончена дівчина з довгим волоссям, її зростання 170 см, вага - 53,5 кг Вона із спортивної сім'ї. Почала брати участь в спортивних змаганнях з 9-річного віку: 7 років вона займалася ковзанярським спортом, 3 року - баскетболом, 4 року - легкою атлетикою. Крім того, вона 3-4 року викладала аеробіку і з 1995 року брала участь в змаганнях по фітнесу. "Я часто брала участь в конкурсах по фітнесу, - говорить Синтія. - Одного разу я за рік взяла участь в 10 регіональних змаганнях! Я перемогла в конкурсі "Міс Фітнес Невада" і "Міс Фітнес Сан-дієго" в 1995 році, а також конкурс "Міс Сплеш".
Потім я в 1996 році брала участь в змаганнях "Гелакси", і мені сподобалося! Я стала четвертої в раунді оцінки пропорцій, але зайняла тільки 90-е місце в раунді подолання перешкод".
Без сумніву, Синтія сама добилася того, щоб її тренував і готував до змагань Джон Браун (триразовий Містер Юніверс, двократний Містер Уорлд і колишній тренер Шона Рея і Вінса Тейлора). "Він просто неймовірний, - говорить Синтія. - Він допоміг мені з психологічними аспектами, не тільки з фізичними". І в 1997 році вона завоювала вищі нагороди на "Гелакси".
Проявивши знову свої здібності до вдосконалення, Синтія зайняла третє місце на "Фітнес Америці" 1997 року (а в 1996 році вона була лише 12-ою). У 1997 році вона також виграла "Міс гаваї Тропік". Потім, в 1998 році, вона виграла "NPC Фітнес США" і отримала картку професіонала. Зараз вона серйозно готується до крупних професійних змагань.
Наскільки важливе живлення для Синтії як фитнес-спортсменки, що серйозно займається? "Принаймні, 75% успіху залежить від живлення, - говорить вона, - а роль вправ складає всього 25%. Багато хто не усвідомлює цього. Без добре прорахованої, ефективної дієти мені не вдалося б справитися з тренуваннями, заняттями і всією іншою роботою".
Коли Синтія була дитиною, в її сім'ї харчувалися правильно, оскільки всі належали до світу спорту і тому прагнули до правильного харчування. "Тоді я харчувалася майже так само, як і зараз. Моя мама чудово готувала, і ми ніколи не їли в ресторанах швидкого живлення.
Крім того, мені повезло, що майже все життя я була стрункою, в хорошій формі, - додає Синтія. - Дивлячись на фотографії, де я зображена в молодшому віці, я бачу, що вже тоді я була досить рельєфною, з м'язистими ногами. М'язи преса були у мене видні, хоча раніше я ніколи раніше не звертала на це уваги".
Як і багато інших фитнес-спортсменок, Синтія почала серйозно відноситися до живлення, коли почала брати участь в змаганнях. "Фахівець з живлення розробив спеціально для мене дієту. В період підготовки передзмагання я небагато скорочувала вживання калорій, з невеликою кількістю вуглеводів - хоча багато іншого дівчати їдять більше вуглеводів, коли вони на дієті, готуючись до змагань".
Синтія їсть шість разів на день, через кожні 2,5-3 години. "Мій денний калораж живлення складає 1020-2000 ккал, залежно від часу сезону - предсоревноватесльная підготовка або міжсезоння.
В період підготовки передзмагання я прагну вживати 1400 ккал в понеділок, середовище і п'ятницю, а в решту днів - 1020-1100. Протеїну я вживаю 133-176 р. Це допомагає мені залишатися стрункою, зберігаючи силу. Зазвичай до змагань я підходжу з вагою 54 кг, хоча на чемпіонаті США я важила 53 кг
У міжсезонні я вживаю в день по 2000 ккал, але я завжди фізично активна, постійно тренуюся, тому ніколи не набираю більше 4,5 кг У мій денний раціон входить приблизно 130 г білка і близько 20-40 г жирів".
Синтія постійно розраховує свою дієту і співвідношення білків, жирів і вуглеводів за допомогою спеціальної комп'ютерної програми. "Все це закладено в комп'ютері, і я прагну строго дотримуватися цього".
Але вона ніколи не вимірює і не зважує їжу, пояснюючи це так: "Я дотримуюся дієти так давно, що я визнаю такі одиниці вимірювання, як стакан, півстакана, і т.п."
Зазвичай в її програму живлення в період підготовки передзмагання входять такі продукти, як "велика кількість яєчних білків, нежирне м'ясо індички, нежирний стейк, невелика кількість риби і багато-багато овочів, особливо зелених бобів, спаржі, і темно-зелений листовий салат." У міжсезонні вона додає куряче м'ясо, тунця, більше стейка і протєїновиє коктейлі.
"Моя кохана дієтична їжа - це стейк. З недієтичної їжі мені подобаються мексиканські блюда. Я особливо тяжію до солоної їжі - чіпси, сальса". У міжсезонні вона може приготувати свою особливу свіжу сальсу з соусом чилі, або курку з соусом барбекю і спагетті. Коли її запитали, чи добре вона готує, вона з ентузіазмом відповіла: "Про, так!"
Оскільки розпорядок дня у неї досить напружений, Синтія часто готує курку наперед, на три дні вперед і заморожує в морозилці. "Це полегшує мені роботу". Вона додає в їжу різні трави і приправи. " Я вживаю багато паприки, орегано, а також інші трави."
Хоча багатьом жінкам важко дотримуватися дієти, Синтія вважає, що "це не так вже важко. Я зазвичай дотримую дієту 12 тижнів, перші 2-3 тижні дозволяю собі істотно порушувати її. Потім я стаю до себе строго, і мій організм швидко до цього звикає".
Що вона має на увазі під словами "істотно порушувати"? "Якщо я і порушую дієту, то це не відноситься до всього прийому пищи, - пояснює вона. - Це якийсь один єдиний продукт, наприклад, що-небудь здобне, арахісове масло або батончик. Коли б не це, я б просто збожеволіла!"
Їй з легкістю вдається дотримуватися цього режиму харчування. "Для мене це не складає жодної проблеми. Я замовляю те, що хочу - яєчні білки, нежирний стейк або щось в цьому роді. Треба просто акуратно відноситися до вибору продуктів і до способу їх приготування".
Синтія упевнена, що її пізнання в області дієтології постійно розширюються. "В час навчання в коледжі я пройшла декілька базових курсів живлення, вивчила, що є білками, жирами і вуглеводами. Я вивчила ще більше, коли стала сертифікованим тренером, навчаючись в Національній Академії Спорту. Крім того, я багато що дізналася самостійно, завдяки читанню і тому, що я вже давно беру участь в змаганнях, а також тому, що я ставила собі багато питань і прагнула знайти на них відповідь".
Вона сміється, коли згадує: "Коли я почала займатися фітнесом, я буквально замучила іншого дівчати! Я буквально заглядала їм в рот, питаючи: "А що ти їси?" "Яка у тебе дієта?" і мільйон інших питань".
Корисні ради Синтії Хилл
Ось ради Синтії щодо живлення, які допоможуть жінкам, початківцям займатися фінтнесом:
Перерви між їдою не повинні складати більше трьох годин, це підтримує енергетичний рівень і постійний рівень цукру в крові.
Пийте більше води. "Я випиваю близько 4 літрів в день!"
Стежите за споживанням жирів і вуглеводів - не дозволяйте збільшуватися їх кількості у вашій дієті. Вживайте достатньо протеїну.
Не прагніть понизити вагу більш ніж на 0,5-1 кг в тиждень. Якщо ж це відбувається, означає ви втрачаєте м'язову масу, а не жир.
Журнал OXYGEN /Июль-Август 1999/

Р

Джерело: ladyfitness.ru