Архів за день 21 Березень 2008

Йога- складова частина староіндійської народної медицини

Йога- складова частина староіндійської народної медицини. Перші два ступені восьмиступінчастої йоги Патанджалі сформульовано у вигляді заборон і розпоряджень і відображають загальнолюдські норми поведінки. Йога, наприклад, забороняє завдавати шкоди всьому живому, брехати, обмовляти, ображати кого б то не було, красти, забороняє сексуальну розбещеність і відчуття заздрості. Наказує піклуватися не тільки про чистоту тіла, але і духу, бути завжди в рівному настрої.

Під здоров'ям йога розуміє не факт усунення хвороби, а відчуття повноти енергії, радощі буття, не тільки здібність до щоденної праці, але і відсутність ліні. Лінощі і огрядність вважаються психофізичним порушенням. Хвороба по йоге- це відхилення від стану рівноваги і нормального функціонування органів тіла і психіки. Вся система вправ і окремі асани (статичні пози) мають на меті привести організм в стан рівноваги, тобто нормального функціонування тіла і психіки.

Якщо порівнювати інтенсивність навантаження на організм різних видів фізичної культури і спорту з вправами йоги, то вони більш легені. У цьому відмінність йоги від занять спортом в традиційному варіанті, які часто приводять до стресу, що ослабляє можливості імунної системи.

Йога- складова частина староіндійської народної медицини →