Архів рубрики 'Напрямки йоги'

Раджа йога

Раджа йога , так само відома як йога Патанджалі , є системою контролю мозку, виділена їм в знаменитою "Йога сутре". Визначення слову "йога" він дає в своїй головній, другій сутре, найбільш важливій у всій його роботі.

Раджа йога у визначенні Патанджалі починається з очищення розуму (яма) і духу (ніяма), а після переходить до тіла через асани (пози тіла) і пранаями (даханіє). Ражда - одна з шести шкіл Індуської філософії. Іноді її також відносять до Йоги Восьми кінцівок (визначають) унаслідок наявності восьми видів (аспектів) шляху, який необхідно пройти. Раджа йога нерозривно пов'язаний з розвитком розуму і думки через медитацію (дхяна), сприяючи знайомству з дійсністю і зрештою звільненню того, що практикує.

Раджа йога →


Тантра йога

Це холістічеській підхід до пізнання загального з погляду індивідуального: вивчення макрокосмосу через вивчення мікрокосмосу. Тантра йога "настояна" на всіх науках - астрономії, астрології, нумерологиі, фізіогноміці, фізиці, хімії, алхімії, традиційній індійській медицині - для забезпечення практичної реалізації високої філософії в повсякденному житті. Замість того щоб розділяти різні області людських знань, Тантра Йога збирає їх разом.

Мета Тантра йоги

Розширити знання про всі стани свідомості, неспання, марення або сон. Для здійснення цього нам необхідне якесь депрограммірованіє або перепрограмування нашого людського комп'ютера. Наше народження у визначеному місці і часу дає нам нашу первинну програму, яка залежить від спадковості і навколишнього середовища. Якщо ми задоволені результатами і живемо без особливих проблем, тоді необхідності в змінах немає, але, переживаючи великі труднощі або починаючи шукати щось за межами нашої обмеженої програми, нам необхідний шлях її зміни.

Тантра йога пропонує методологію і інструменти для цієї роботи. Тантра йога учить нас розпізнавати різні чинники, що впливають на наші думки і відчуття, долати перешкоди на шляху до нашої еволюції, такі як байдужість, тваринна суть, егоїзм. Очищаючи наші думки і відчуття, шляхом цієї практики Тантра йоги, ми вчимося створювати світ, гармонію і порядок усередині нас самих.

Тантра йога →


Аштанга йога

Аштанга йога - це в буквальному перекладі - йога Восьми кінцівок. Її ще називають "вісім кінцівок Раджа Йоги", посилаючись на Йога Сутри Патанжалі. Аштанга вважається найбільш інтенсивної зі всіх видів йоги, припускаючи великі фізичні навантаження.

Практика проходить в медитативному стані і включає асани, пов'язані з дыхательно-руховими системами. Це пранаяма, енергетичні замки і концентрація уваги на окремих крапках. Аштанга йога також має конкретно корисні властивості, а саме - сприяє рясному потовиділенню під час виконання практики, виведенню токсинів, забезпеченню нормальної циркуляції крові у всьому організмі і як наслідок - хорошому самопочуття і настрою того, що практикує.

Аштанга йога →


Агні йога

Н.К. Реріх у статуї Гуго Чохана, Кулу

Е.И. Реріх.

Агні йога →


Йога Айенгара

Деякі системи йоги приходять до нас з глибин століть від невідомих мудреців, а деякі, подібно до Агні йогі формуються на наших очах. Така і йога Айенгара. Айенгар - це прізвище відомого індійського вчителя йоги, що більше шістдесяти років викладав і поступово сформував власну унікальну переосмислену систему навчання.

Говорять, що Айенгар з дитинства був хворий. У нього були і малярія і туберкульоз. Лікарі передрікали хлопчикові, що він вряд-лі дотягне до 20 років, тому в 16 він почав займатися йогою. Судячи з усього, це його і врятувало і забезпечило довге і плідне життя. Айенгар писав: "Йога - це золотий ключик, що відкриває двері, за якими приховані миролюбність, спокій і радість".

Йога Айенгара →


Сахаджа йога

Сахаджа йога - це вид медитації, створена Нірмалой Срівастава, так само відомою як Шрі Матаджі Нірмала Деві. "Мати", як її називають послідовники, народилася в християнській сім'ї 21 березня 1923 року в Індії і заснувала Сахаджа Йогу в 1970 році.

Нірмала заявила, що можливість всього людства знайти духовну самосвідомість була реалізована 5-го травня 1970 року. Вона назвала це "історичним процесом самореалізації і внутрішньої трансформації". Послідовники Деві вважають її інкарнацією Аді Шакті, відвічною Божественною силою. Заснована нею Інтернаціональна Організація Сахджа Йоги і практика розрослися з Індії і розповсюдилися центрами медитації по всьому світу.

Сахаджа йога →


Кундаліні йога

Практика кундаліні йоги складається з безлічі асан, експресивних рухів і вимовлення слів, характерних обробок, дихальних прикладів і рівнів концентрації. Жодна з цих поз або рухів не повинна сприйматися як звичайна гімнастична вправа або вправа на розтяжку.

Техніка кундаліні має наступні особливості:

Кундаліні йога →


Карма йога

Колесо Дхарми

На картинці статуетки за плечима Будди знаходиться Колесо Закону, або Колесо Дхарми.

Карма йога →