Архів рубрики 'Йога та релігія'

Йога з погляду Християнства


Одного разу після літургії до духівника підійшла людина років двадцяти п'яти і сказав, що хоче поговорити з ним. Був весняний час, стояла сонячна погода, і тому духівник запропонував:

Йога з погляду Християнства →


Християнство з погляду йоги

Християнство з погляду йоги →


Що таке йога і що таке релігія

Напевно, в світі немає жодної більш менш освіченої людини, яка не чула б про йогу. Проте запропонуєте дати визначення того, що ж таке йога, і ви отримаєте величезний діапазон різноманітних і, як правило, суперечливих думок: від "індійської гімнастики" до "релігійно-філософського учення", від "факирізма" до "системи духовного самоудосконалення", від "релікту стародавніх цивілізацій" до "подарунка позаземного розуму". Більш "грамотний" співбесідник може ще пригадати, що, взагалі кажучи, існує ще буддійська йога (менш грамотний може взагалі переплутати буддизм з йогою), даоська йога і т.д.
У розмові про йогу неминуче виплиє також слово "тантра", яку малограмотний співбесідник може обізвати йогою сексу.

.

Що ж таке йога? Чи є вона чисто індійським феноменом або, як вважають деякі, пронизує різні світові традиції? Наскільки стародавнім є це учення? Чи передається воно в канонічному вигляді "з давніх часів" або це система, що динамічно розвивається? А може бути, це, взагалі, реконструйована традиція, подібна до "класичного" індійського танцю Бхарат-натьяму, винайденого лише в 19 столітті, або "звіриних" стилів кун-фу, придуманим Пекінським інститутом фізкультури? Наскільки обгрунтованими є терміни "китайська", "російська" або "сучасна" йога? Чи релігія йога, врешті-решт? І якщо немає, то чому їх так часто плутають? Спробуємо дати попередні відповіді на ці питання.

Що таке йога і що таке релігія →


Йога

Йога

Букви, на які Ви зараз дивитеся, знаходяться в невеликому замішанні... Тому що покладена на них місія, - розповісти і показати що ж з себе представляє йога, в рамках невеликого текстового матеріалу, - здається їм нездійсненною.
Інформації на цю тему зараз велика кількість. Знайомлячись з нею, кожен самовизначається і вирішує для себе, що йога - це здоров'я, або, що йога - це розкриття творчого потенціалу, або... - це духовне самоудосконалення, або... - це реалізований стан гармонії з собою і зовнішнім світом, або... - це стан душі, філософія життя... і багато що інше...
Загальний відсоток інформованості в наше століття сучасних технологій, Інтернету і т.п. зараз дуже високий. Всі ми про багато що читали, багато що бачили, про багато що чули, багато що пробували. . . Здивувати нас чимось складно. На жаль для всіх, "інформованість" кардинально відрізняється від "знання". І відмінність ця полягає всього лише в практичному використанні отриманої інформації, розвитку навиків і умінь. . . Відмінність - в практиці. . . У можливості відкритися тим змінам, які вона несе.
Чи готові Ви до цього? Чи пожертвуєте звичним лежанням в зручній виїмці улюбленого дивана, або телевізійним серіалом, або годинною телефонною бесідою з подружкою, або дружнім пивцем "За жість", або. . . - щоб зробити крок назустріч змінам і відкрити для них двері? Пізно ніколи не буває! Якщо Ви ще живі, втілені в цьому світі, то це позначає тільки одне - ще не пізно! Відсталість - подружка Смерті. І не важливо в чому вона виражається - в тілі, думках, свідомості, дусі. . . Відсутність гнучкості, розвитку, еволюції приводить до цілком передбаченого результату. . . зміні тіла, зовнішніх умов. . .
І нова, молода, гнучка особа, що базується на досвіді попередніх, продовжить свій розвиток. . . Але не факт, що все складеться так вдало, як в цьому житті, і Ви отримаєте дорогоцінне людське втілення (відповідно до Закону Карми), хороші умови і можливість для практики (не важливо, що це - Йога, Буддизм, Християнство, Іудаїзм, Мусульманство, Індуїзм і ін. ). Всі ці учення говорять про одне і те ж - як змінитися, наповнитися світлом, чистотою, енергією, радістю, щастям, любов'ю і співчуттям. . . І, почавши з себе, потім привнести це в світ, зробивши його краще, чистіше, добріше.
Йогичеській килимок сам по собі не є вирішенням всіх накопичених Вами проблем. Можна придбати 100 килимків і скласти їх в своїй спальні... Від цього нічого не зміниться. Можна прочитати 100 розумних книжок по йогі і залишитися там же, де і знаходився до цього... А можна розстелити йогамат, встати на нього, почати свою Велику Роботу - Практику, і виявити в нім двері до нового здорового життя, в світ, наповнений світлом, оптимізмом, щастям, гармонією, самореалізацією, розумінням, мудрістю, радістю...
Все, як завжди, знаходиться поряд... Усередині нас...

Ввідне заняття

Дивитеся ви зараз на назву цього розділу і "думу ворожите" - чи є сенс відвідувати ввідне заняття, витративши якусь кількість свого не безрозмірного часу на цей захід?.. Адже і так ніби все зрозуміло... займатися йогою - це справа потрібна, корисна в усіх відношеннях... Час і місце занять відомі... Скоро, напевно, піду і буду багато і самовіддано займатися.. Ось тільки... закінчу, дороблю, здам, відпочину, наберуся сил, все-все-все довідаюся на цю тему, куплю спеціальний одяг для занять, йогичеській килимок... І ось тоді
Знайома ситуація? Для того, щоб обійти ситуацію "хотів(а), як краще, а вийшло, як завжди!" і придумані ввідні заняття. На них викладач по йогі ділиться з початківцями в першу чергу не знаннями, інформацією і практикою, а жаром своєї душі, натхненням, яке він отримує від занять йогою, фіксацією Точки Збірки (у термінології послідовників К.Кастанеды). І заряд, отриманий початківцем на ввідному занятті, дозволяє йому поступово ввести йогу в своє життя і почати практику... Без відкладання в длінний-предлінний ящик (зазвичай до 2-х метрів ).
Так само на занятті викладач оцінює рівень, з яким ви прийшли, дає первинні рекомендації, ради... Визначається група, в яку природним чином вливається початківець, призначається час і місце...
Кожна неділя в 17.15 - Ввідне заняття для початківців. Безкоштовно.

Йога →