Архів рубрики 'Заняття фітнесом'

Питання інструкторові тих хто вирішив зайнятися фітнесом

М'язи - це м'язи
? Існує думка, що, якщо перестати ходити в тренажерний зал, м'язи перетворяться на жир. Хіба таке можливе?
!! Звичайно, немає. Адже м'язи - це м'язи, а жир - це жир. Їх природа різна, і одне перетворити на інше неможливо. Якщо ви перестанете займатися силовими вправами, то, безумовно, ваша мускулатура поступово втратить в силі і масі, але при бажанні її можна швидко відновити. Щоб не обростати жиром, стежите за калорійністю раціону. Важливо дотримувати баланс між споживанням і витратою енергії.

Гантелі як сжігатель жиру
? Мій друг говорить, що, поки я не схудну, мені не можна займатися силовими тренуваннями. Він боїться, що я стану дуже «великої». Невже це правда?
!! Ваш друг помиляється. Силові вправи допоможуть наростити м'язову масу, що підстебне обмін речовин, і ви спалюватимете більше калорій навіть в стані спокою. Навпаки, якщо худнути без силових тренувань, то разом з жировою тканиною піде і мишечная, а це відіб'ється на метаболізмі. Не варто боятися, що від силових вправ ви перетворитеся на культуристку - для цього потрібно працювати з дуже високою вагою. А те, що помірне обтяжило, при якому втома наступає до 8-12-го повтору, лише додає м'язам тонус і робить вас сильнішими.

Повільне схуднення
? Протягом місяця я правильно харчуюся, 3 рази в тиждень займаюся аеробікою, а на вагах - тільки мінус 1 кг Чому схуднення відбувається так поволі?
!! Зважування дає вельми суб'єктивне поняття про прогрес. Краще звертайте увагу на те, як сидить на вас одяг. Якщо ж ви хочете швидше розлучитися із зайвою вагою, спробуйте поєднувати навантаження аероба з силовим. Але тільки не перестарайтеся: худнути можна максимум на 500-1000 г в тиждень. Тоді ви не завдасте шкоди своєму організму.

Питання інструкторові тих хто вирішив зайнятися фітнесом →


Заняття на витривалість

Більшість рахують, що тренування на витривалість - це вже дуже для них. Проте такий вид тренування приносить багато користі для здоров'я людини. Майже стільки ж, що і від силових вправ.
Як і у випадку з силовими вправами, існують певні принципи і терміни, потрібно зрозуміти чого ви добиваєтеся і як цього досягти.
Перш за все, давайте ознайомимося з деякими термінами, пов'язаними з витривалістю:
Аеробіка . Зазвичай, це будь-який вид тренування, під час якого ваш організм постійно використовує кисень. Вправи такого типу виконуються в помірному або низькому темпі.
Анаеробна витривалість . Тренування подразумеваєт нетривалі вправи на витривалість, під час яких кисень організмом використовується короткочасно, а велику частину часу не використовується (анаеробні).
Це дозволяє проводити вправи, які близькі до лактатному порогу (велика інтенсивність) і продовжується дуже недовго, приблизно 1-3 хвилини.
Максимальний VO2. Це ступінь вимірювання того, скільки кисню може спожити ваш організм і ефективно використовувати його під час вправ. Зазвичай указується в міллілітрах кисню на кілограм ваги тіла в хвилину.
Примітка: Якщо у людини високий коефіцієнт VO2, це ще не означає, що ваш організм зможе поглинути багато кисню, оскільки це залежить ще і від вашого лактатного порогу.
Лактатний поріг - це ступінь того, як швидко ваше тіло зможе позбавитися від похідних молочної кислоти (утворюються під час тренування з високою інтенсивністю). Якщо ваше тіло не зможе це зробити нормально, то під час тренування ви відчуватимете дискомфорт, унаслідок чого вам доведеться зупинитися.
Якщо ж з вашого організму ефективно усуватимуться ці побічні продукти, то ви зможете виконувати вправи набагато більше.
Не забувайте, що ми зараз говоримо про тренування з майже максимальною інтенсивністю. Звичайне тренування з тривалістю в одну годину в помірному темпі не доведе організм до вашого лактатного порогу, тому якщо ви не виконуєте швидку і інтенсивну вправу, то дуже багато чого і не доб'єтеся.
Якщо ж ви хочете поліпшити витривалість, то потрібно використовувати тренування якраз для збільшення вашого максимального VO2 або лактатного порогу.

Як тренуватися

Тренування на витривалість більшою мірою засноване на процесі гліколізу, який є розщеплюванням вуглеводів (переважно глюкози) у відсутність кисню під дією ферментів (кінцевий продукт гліколізу в тваринних тканинах - молочна кислота - прим. перев).
І лише під час виконання вправ у високому темпі ваш організм почне підходити до свого лактатному порогу або максимальному VO2, як і описано вищим.
Тому було б непогано, якби ви використовували під час тренувань різні вправи. Одні, які допомогли б поліпшити властивості аеробів організму, а інші дозволили б підвищити вашу анаеробну витривалість.

Початок тренування

На початку тренування вам потрібно працювати над створенням хорошої бази аероба. Це дозволить вам далі займатися інтенсивніше. Якщо ви в цьому новачок, то, можливо, вам варто почати більш поволі і попрацювати над тривалістю тренування.
Коли ви зможете займатися близько 30 хвилин в одному темпі, потрібно небагато збільшити інтенсивність або небагато змінити вправи, виконуючи їх інтенсивніше протягом 1-2 хвилин, а потім в звичайному темпі наступні 1-2 хвилини. Звернете увагу, що це не спринт, а просто рівномірне чергування швидкого і помірного темпу.

Заняття аеробікою

Після того, як ви виробите хорошу основу для занять аеробікою, потрібно приступати до занять з більшою інтенсивністю.
Вам потрібно буде скласти розклад тренувань на 2-3 дні в тиждень, залежно від інших ваших занять.
Тривалість занять також може бути різною, від 10 хвилин до цілої години і навіть довше. Триваліші тренування потрібно використовувати тим, хто готуватися до напівмарафону або марафону.
Під час таких вправ вам потрібно вибрати досить інтенсивний темп, який вимагає від вас повної концентрації і напруги. Чим довше тривалість заняття, тим менш інтенсивно вам потрібно працювати (але все одно темп повинен бути швидше, ніж під час вашого початкового тренування).
Крім того, потрібно дотримуватися стабільного темпу, а коли почнете втомлюватися, зупинитеся і закінчите вправу. Поволі працюйте над розвитком своєї здатності виконувати вправи триваліший час з тією ж інтенсивністю.

Збільшення VO2 max і лактатного порогу

Останнім етапом тренування на витривалість є робота над поліпшенням вашого максимального VO2 і лактатного порогу, щоб ваш організм став витривалішим.
Щоб збільшити ваш максимальний VO2 і лактатний поріг, потрібно виконувати два разних комплексу вправ в тиждень: один з них полягає в дуже коротких спринтах (вправи виконуються недовго і дуже швидко), а другою передбачає виконання вправ в помірному темпі, але більш тривалий час.
Під час виконання спринтів вам потрібно виконувати вправи в максимально можливому темпі протягом 10.20 секунд. Після цього ви зупиняєтеся і поволі йдете протягом 30.60 секунд.
Тимчасове відношення заняття і відпочинку повинне бути приблизно 1:3, і вам потрібно виконувати 8-10 повторів плюс п'ятихвилинне розігрівання і п'ятихвилинний охолодження.
Для наступного спринту вам потрібно небагато збільшити його тривалість, тепер ви виконуватимете вправу протягом 45.60 секунд, а ось час відпочинку залишити старе.
Мета цього - довести співвідношення занять і відпочинку 1:1. Не забувайте, що під час наступного комплексу вправ ви не зможете виконувати вправи в такому ж темпі, як під час першого спринту, оскільки збільшився час виконання вправи.
Такі чергування занять і відпочинку повинні продовжуватися 20.30 хвилин, тому загальна кількість чергувань залежить від тривалості спринтів.
Пропонуємо вашій увазі базовий розклад занять для тренування витривалості, суміщене з важкою атлетикою, яка також дуже важлива для розвитку мускулатури і фізичної сили:
Понеділок: Заняття аеробікою вранці; важка атлетика увечері
- 30 хвилин з інтенсивністю від помірного до важкого; швидкість сприйманого навантаження приблизно 8
Вівторок: Спринт 1 (коротші інтервали):
- - 5 хвилин на розігрівання
- - 10-20 секунд для вправи, 30-60 секунд перерва; 8-10 повторів
- - 5 хвилин для охолодження.
Середовище: Заняття аеробікою вранці; важка атлетика увечері
40 хвилин з інтенсивністю від помірного до важкого, швидкість сприйманого навантаження приблизно 7-8 (небагато повільніше, ніж в понеділок, оскільки ви збільшили тривалість на хвилин)
Четвер: Відпочинок.
П'ятниця: Спринт 2 (інтервали 45.60 секунд)
- 5 хвилин на розігрівання
- 45-60 секунд для вправи, 45-90 секунд перерва; 7-8 повторів
- 6 хвилин для охолодження.
Субота: Тривале тренування на витривалість
- тривалість заняття від 1 до 3 годин (залежить від виконуваних вправ, потрібно збільшувати на 10% кожного тижня)
Неділя: Відпочинок.

Вибір розкладу

Ви можете змінити цей розклад, щоб воно відповідало вашим вимогам і можливостям. Якщо ви виконуєте вправи тільки для того, щоб розвивати свою витривалість, можете замінити один із спринтів на ще одне тривале тренування, оскільки вона більш відповідає вашим потребам.
Звернете увагу, що вам потрібно самостійно оцінити можливості свого організму на відновлення, щоб не трапилося так, що ваші результати погіршуються день за днем, оскільки ви дуже перенапружуєтеся на тренуваннях.
І, нарешті, якщо однією з ваших цілей є побудова або досягнення стрункої і підтягнутої фігури, не потрібно виконувати зайві заняття аеробікою в постійному помірному темпі. Цей тип вправ викликає звикання до нього організму, і з часом він вже не дозволятиме ефективно боротися з жировими відкладеннями у вашому організмі.
Отже, якщо ви зараз у пошуках іншого розкладу занять після тривалих занять для побудови м'язової маси, то варто спробувати на тренування на витривалість.
А як ви зазвичай тренуєте або тренували "дихалку"?

15.02.08

Заняття на витривалість →


Чому ви вирішили зайнятися фітнесом

найочевидніша причина - щоб класно виглядати. Але крім чисто зовнішніх плюсів, заняття фітнесом або бодібілдінгом дають масу інших важливих переваг:

 • роблять вас сильніше
 • укріплюють серце і судини
 • розвивають гнучкість
 • підвищують витривалість
 • уповільнюють старіння
 • підвищують імунітет
 • підвищують потенцію
 • допомагають контролювати вагу тіла
 • знімають стреси
 • укріплюють кістки
 • додають упевненість в собі
 • учать концентруватися

Що таке фітнес?

Фітнес (fitness англ. fit - відповідати, бути в хорошій формі)- це оздоровча методика дозволяє змінити форми тіла і його вагу і надовго закріпити досягнутий результат . Вона включає фізичні тренування у поєднанні з правильно підібраною дієтою. На відміну від аеробіки, вправи і дієта у фітнесе підбираються індивідуально - залежно від будови і особливостей фігури. Займатися по цій системі можуть всі без виключення, незалежно від віку і стану здоров'я, навіть вагітні жінки.

Чому ви вирішили зайнятися фітнесом →


Секс або фітнес чим зайнятися

Секс і фітнес - поняття в чомусь близькі і деяким чином тісно зв'язані. Дійшлі учені не перший десяток років намагаються з'ясувати, як фізичні навантаження впливають на сучасну людину, що живе в атмосфері постійних авралів на роботі, "брудного" навколишнього середовища і неправильного живлення. Досвідченим шляхом вони встановили, що секс навіть корисно за спортзал.

У сексуально збудженої людини частота пульсу збільшується з 70 до 150 ударів в хвилину, як у спортсмена, який докладає максимальне зусилля в забігу на коротку дистанцію. Це відбувається під впливом гормону окситоцина, який контролює м'язи і функціонування матки в період вагітності. З'ясувалося, що під час оргазму рівень цього гормону підвищується в 5 разів. Крім того, під час оргазму під впливом окситоцина кількість серцевих скорочень збільшується в 2 рази і підвищується кров'яний тиск.
Тому, по словах учених, хороший секс укріплює серце і не запобігає серцево-судинним захворюванням нітрохи не гірше за заняття на супермодних тренажерах. Два інших гормону - DHEA (дегидроепіандростерон) і тестостерон - також знижують ризик серцевих захворювань.

.

Люди, які займаються любов'ю не рідше за 2 рази в тиждень , володіють міцнішим здоров'ям, ніж ті, хто нехтує або по яких те причинам не може собі дозволити такій "розкоші".
Регулярний секс, по завіреннях лікарів, захищає жінку від раку грудей, а чоловіка - від раку простати, впливає на душевний стан (викид гормонів під час сексуальних стосунків сприяють релаксації), надає благотворну дію на імунну систему, захищає від простуд і грипу, покращує нюх і навіть розвиває інтелектуальні здібності у жінок! Навіть від однієї думки про секс організм починає виробляти все той же чарівний окситоцин, від якого жінки набувають здатності ясніше і глибоко мислити. Правда, чоловіки від сексу втомлюються.
Проте ця приємна втома триває недовго, і скоро в організмі починається щонайпотужніша стрічна реакція, що робить людину активнішим і заповзятливішим.

Секс або фітнес чим зайнятися →


Займемося фітнесом

Чи можна знайти у всьому цивілізованому світі людину, яка б хоч раз в житті не чув слово «фітнес»? Навряд чи. Фітнесом активно займаються, на фітнесе роблять великі гроші, справі фітнеса навіть присвячують своє життя. Звичайно, немало і людей, які достатньо скептично відносяться до цього напряму в спорті. І дуже дарма.
Фрази типу «сьогодні увечері я йду на фітнес», «займайтеся фітнесом», «оздоровите свій організм за допомогою фітнеса» сьогодні ми чуємо з усіх боків. Так що ж він таке, цей всемогутній фітнес, яке його визначення?
І ось тут - парадокс. Річ у тому, що до цих пір немає ні виразного визначення поняття «фітнес», ні хоч би чіткій класифікації занять, які включає фітнес.
Виходить нехитре визначення: фітнес - поняття дуже широке. А все-таки давайте спробуємо розібратися з цим широким поняттям і розглянути його з усіх боків.
Спершу звернемося по допомогу до англо-російського словника. Корінь слова фітнес «фіт», в перекладі з англійського позначає поняття «здоровий». Отже легко можна зробити висновок про те, що заняття фітнесом направлені на підтримку або поліпшення, зміцнення здоров'я. З цим ніяк не посперечаєшся. Отже, одну, найголовнішу характеристику фітнесу ми вже дали: фітнес - це комплекс фізичних вправ, направлений на зміцнення всіх систем організму.
Фитнес-програм існує велика кількість, вони, як правило, безпечні і складені так, щоб витягнути максимум користі для людського організму. Основною метою абсолютно всіх є не просто досягнення яких-небудь спортивних результатів, а привчання людей до фізичної активності, до ведення здорового способу життя.
Програми спеціально розроблені досвідченими тренерами, лікарями, спортсменами, дієтологами і іншими професіоналами в даному питанні, які могли допомогти в складанні якнайкращого комплексного підходу до оздоровлення організму.
Тобто фітнес - це результат напрацьованого за багато років досвіду фахівців на спортивному терені. Ось ми і отримали ще одне визначення.
Фітнес пропонує не тільки заняття фізичною культурою, але і свою власну філософію способу життя, певну систему цінностей. Для того, щоб бути здоровим, необхідно виробляти позитивне відношення і до світу, і до себе. Гармонія душевна безпосередньо пов'язана з гармонією зовнішньої.
Ось це завдання, в числі інших, і вирішує фітнес. Філософія фітнеса учить жити повноцінним життям, радіти собі і навколишньому світу, щодня відкривати для себе нові стимули, цілеспрямовано йти до поставленої мети.
Кожна окремо взята людина - це мікрокосмос, він унікальний, неповторюваний. Двадцяте століття практично зробило з особи людини культ, звів її на п'єдестал.
Збалансована гармонія миру внутрішнього з світом зовнішньому стоїть на першому місці, є першорядним завданням, в рішенні якої людині допомагає фітнес. Усвідомити свою унікальність, індивідуальність, розвинути в собі свої кращі якості, як фізичні, так і духовні, - ось що таке займатися фітнесом, а зовсім не бездумно виконувати комплекс вправ.
Відкрити для себе мир фітнеса - значить, зробити перший крок до дослідження власної особи, почати прагнути до єдності душі, розуму, тіла. Прийняти себе, почати позитивно, без ворожості відноситися до навколишнього світу - значить, пройти підлогу дорогі на шляху до успіху, до досягнення мети.
Фітнес - це не хобі і не захоплення, це - ціла філософія життя.
Заняття фітнесом такі гармонійні і естетичні, що це створює відчуття свята. Людина сама по собі прекрасна від природи, і фітнес це зайвий раз підкреслює.
Перетворите себе - і перетвориться навколишній вас світ, ви зможете розрізняти його тих фарбах, тонах і півтонах, яких ніколи раніше не бачили, а, можливо, просто не помічали.
Та все ж повернемо хід думки з філософських мандрів на вихідну позицію, і постараємося дати відповідь на питання, поставлене на самому початку статті: що ж вдає із себе фітнес?
Отже, фітнес - це:
• активний спосіб життя;
• багаторічний досвід фахівців, втілений в спеціально розроблених програмах фитнес-занять, абсолютно безпечних, складених спеціально для підтримки і зміцнення здоров'я людини;
• система тренувань і особливий спосіб життя, який забезпечує хороше самопочуття і позитивний погляд на світ;
• ціла життєва філософія, яка допомагає людині пізнати себе, свою особу, добитися гармонії внутрішнього світу, і навчитися позитивно відноситися до світу зовнішньому;
• відмінний спосіб продовження молодості.
Але це далеко не все поняття, які включає фітнес. Кожен знаходить у фітнесе щось своє, чим може продовжити приведений список. Так, фітнес дійсно охоплює широкий спектр понять. Фітнес - це явище, для якого обов'язково треба знайти місце в своєму житті, адже це - не просто спорт, це - здоровий спосіб життя.

Джерело: fittoday.ru


Як почати заняття фітнесом

Люди приходять у фізкультурно-оздоровчі центри або починають займатися самостійно, ставлячи перед собою різні завдання: хтось хоче укріпити здоров'я, комусь необхідно скинути зайву вагу, а для когось основною метою занять є напрацювання м'язової маси. Так або інакше, для досягнення будь-якою з цих цілей необхідно дотримувати певний ряд умов, невиконання яких значно загальмує шлях до поставленої мети або взагалі зробить неможливим досягнення бажаних результатів.
Простим прикладом невиконання правил занять є стан людини, коли пропадає інтерес до тренувань і відвідини залів ставати все рідше і рідше. Причиною цього може бути як проста перевтома організму від неправильно дозованої роботи, так і відсутність видимих результатів унаслідок безграмотно побудованих тренувальних занять.

Щоб уникнути всіх неприємних наслідків від занять фізичною культурою, необхідно обдумано підходити до кожного заняття і по можливості дотримувати необхідні умови тренувань. На жаль, практично неможливо описати всі вимоги, що пред'являються до тренувань, їх дуже багато, це і спосіб життя і умови живлення і облік індивідуальних особливостей організму. Але існують певні вимоги, які є загальними для всіх і на які в першу чергу необхідно звертати увагу.

Отже, починаючи тренування, необхідно:

Як почати заняття фітнесом →


Психологія занять фітнесом

На сьогоднішній день психологія фітнеса - стрімко розвиваюча область спортивної психологи. Предмет її вивчення виявлення закономірностей прояву і формування психологічних механізмів при руховій діяльності людей тих, що займаються фізичною активністю.

Основні завдання психології фітнеса:
- підвищення ефективності тренування за рахунок формування рухових навиків;
- створення психологічних умов для досягнення високих показників сили, витривалості, спритності рухів;
- розвиток спеціалізованих видів сприйняття (відчуття часу, дистанції, напруги);
- довільна психічна регуляція, під час тренувань;
- формування особи що тренується під час фізичної роботи, при спілкуванні з тренером.
У цій статті ми хотіли б звернути вашу увагу на роль тренера фітнеса в питанні формування нового "Я" людини, що займалася, і методах що підвищують ефективність діяльності тренера.
Фітнес - нова реальність
Сьогодні фітнес міцно увійшов до дійсної реальності успішних людей. У всьому світі за останні 10 - 15 років відбулося об'єднання таких понять як фітнес - здоров'я - краса - успіх. І у успішних людей, що вважають за краще розглядати своє життя як процес інвестицій - вкладання грошей у власне здоров'я, - одна з ключових норм. Упевнена в собі людина - це не тільки людина, що здобула хорошу освіту, престижну роботу, але і людина привабливою зовнішністю, що володіє, і головне - хорошим здоров'ям.
Не дивлячись на те, що слово фітнес походить від англійського to be fit, що означає "бути у формі", існує безліч інших потреб, що задовольняються, які реалізуються людиною, що приходить у фитнес-зал. Крім основних мотивів заняття фітнесом - як наприклад - зниження зайвої ваги, підтримка фізичної форми, зняття стресу, велика кількість людей приходить в зал з метою знайти цікавий круг спілкування, причому як діловий, так і особистий.

Фітнес - один з шляхів продовжити своє життя, наповнити його щастям. Крім зняття стресу, який, як ми знаємо, впливає на розвиток безлічі захворювань, заняття фітнесом підвищують працездатність, збільшують енергію, силу і гнучкість. В процесі занять, людина покращує свою концентрацію, збільшує витривалість, має більше шансів перемагати життєві труднощі. Дослідження також показують, що заняття фітнесом істотно зменшує ризик ряду хвороб і фізичних проблем як, наприклад, остеопорозу, захворювання серця, і напади діабету у дорослих.
У хорошому фитнес-клубі команда тренерів, а також атмосфера, що поєднує в собі дух змагання, радість руху, що б'є енергію життя не залишать байдужим нікого і по-новому примусить дивитися на звичні стереотипи спілкування. Людина включається в новий ритм і, згадує забуті відчуття своїх м'язів, свого тіла, легкості рухів, спогади, властиві його молодості. Відбувається своєрідна вікова регресія, причому відбувається це на неусвідомлюваному рівні, на рівні рухів. Йдуть лінь, апатія, поганий настрій.
Адепт фітнеса конструює нову реальність, яка рятує його від буденної рутини і стресу. Поєднання монолітної спільності, душевного підйому, життєвої енергії, куражу - неодмінний атрибут хорошого фитнес-клубу, команда якого дуже любить свою справу.
Тренер фітнеса - провідник нового мислення

Психологія занять фітнесом →


Красива фігура за 8 хвилин в день

Вам хочеться мати красиву підтягнуту фігуру, але катастрофічно не вистачає час на заняття спортом? Американський фітнес-тренер Джордж Круз радить, як знайти відмінну форму, тренуючись всього по 8 хвилин 6 разів в тиждень.

Отже, у вас немає часу на походи в спортзал або басейн, але ви хочете підтримувати себе в хорошій формі. Вирішити цю поширену проблему можна, вставши з ранку на 8 хвилин раніше звичайного і виконавши цей нескладний комплекс вправ. Такий режим занять підійде абсолютно всім, навіть совам - любителям пізно вставати і лягати.
Є дві причини, чому краще всього тренуватися саме з ранку.
По-перше , з ранку ви відносно вільні. Вирішивши позайматися вдень, ви зіткнетеся з безліччю відволікаючих моментів: термінова робота, відсутність відповідних умов. А увечері ви будете дуже втомленими, щоб братися за гантелі. Тому ранок - єдиний відповідний час.
По-друге , вправи примушують організм виробляти ендорфіни - гормони задоволення. Чим більше ендорфінов поступить в кров, тим краще ви себе відчуваєте. Займаючись з ранку, ви забезпечуєте собі відмінний настрій на весь день.
Тепер, що б не трапилося, вас буде важко вибити з сідла. Яка мета тренувань? Звичайно, позбавитися від зайвого жиру, стати здоровішою і стрункішою. А головний ворог жирових відкладень - добре розвинені м'язи. Сидячи на дієті, ви втрачаєте не стільки жир, скільки м'язову масу.
Роблячи вправи, ви худнутимете тільки за рахунок жиру. При цьому підвищиться витрата енергії, адже кожен кілограм м'язів спалює 70 додаткових калорій в день. При цьому м'язи витрачають енергію, навіть коли ви спите або відпочиваєте. Крім того, м'язи здатні продовжити молодість. Дослідження довели, що силові вправи дійсно можуть "повернути час назад".
Тренуючись два-три рази в тиждень, ви виявите, що ваше життя невловимо міняється. Замість того щоб за звичкою коротати вечори на кріслі перед телевізором, вам захочеться відправитися на прогулянку, ви раптом перестаєте викликати ліфт і піднімаєтеся на свій поверх по сходах, а на роботі вас тягне все частіше вставати з-за столу для невеликої розминки.
Вся річ у тому, що м'язи, що окріпнули, вимагають навантаження - і ви стаєте стрункішими і молодше з кожним днем. Звичайно, виконувати тільки силові вправи не можна. Тренування аеробів - біг, плавання, степ - допоможуть закріпити результат і укріплять серцево-судинну систему.
Багато пані вважають, що такі занять з них достатньо, але це не так. Потрібно обов'язково доповнити ваші пробіжки або запливи вправами з гантелями або на тренажерах. Восьмихвилинний комплекс вправ допоможе вам і схуднути, і сформувати красиве тіло.
Ви укріпите м'язи плечей і спини, виправляючи поставу. Ваші руки стануть підтягнутими, талія зменшиться, живіт буде плоским і сильним. Нарешті, ви знайдете стрункі стегна і точені ніжки. При цьому не варто забувати про навантаження аеробів. 5-7 разів в тиждень приділяйте по півгодини в день ходьбі, біжу, степу або плаванню. Це допоможе не тільки худнути, але і боротися із стресами.
Отже, приступаємо до тренування. Спочатку - коротка розминка, щоб небагато розігрітися і підготувати суглоби до роботи. Не робіть різких рухів, акуратно працюйте всіма суглобами, щоб уникнути травм. Але не робіть вправ на розтягання - їх черга прийде після основного тренування. Поки у вас ще "холодні" м'язи і зв'язки, і їх легко пошкодити.
Тепер - самі вправи.
Вам знадобляться килимок, стійкий стілець і пара гантелей вагою 2-5 кілограмів. Робіть спочатку 12 повторів вправи А, потім відразу ж - 12 повторів вправи Б. Отдохнув 15-20 секунд, повторюйте весь цикл спочатку, і так - 4 рази. Якщо ви легко можете зробити більше 12 повторень, у вас дуже легкі гантелі.
Якщо ж ви не в змозі якісно виконати рух 12 разів, візьміть вагу трохи легший. Дихаєте спокійно і рівно, не затримуйте дихання. Виконавши чотири цикли, зробіть три-чотири глибокі вдихи і гарненько потягніть всі м'язи, приділяючи особливу увагу тим, що були задіяні в тренуванні. Так ви станете гнучкішими і зменшите ризик травм.
Понеділок: груди і спина
Вправа А: жим лежачи
Лежачи на спині, зігніть ноги в колінах і поставте ступні на підлогу. Якщо ваша поясниця не стосується підлоги, підкладете під неї складений рушник або невелику подушку. Узявши по гантелі в кожну руку, зігніть лікті під прямим кутом, а плечі повинні бути паралельні підлозі. На видиху поволі піднімайте руки вгору, зберігаючи лікті трохи зігнутими. У верхній крапці затримаєтеся на секунду і з видихом поверніться в початкове положення.
Вправа Б: зведення ліктів
Сидячи на стільці, візьміть по гантелі в кожну руку. Якщо вам незручно, покладете на коліна подушку. Нахилите пряму спину вперед. розведіть лікті в сторони і вниз, зігнувши лікті під прямим кутом. На видиху поволі піднімайте лікті до стелі, з силою зводячи лопатки. Коли гантелі досягнуть рівня стегон, затримаєтеся на одну секунду і поволі, на вдиху поверніться в початкове положення. Один цикл закінчений - але розслаблятися рано. Попереду ще три рази!
Вівторок: плечі і живіт
Вправа А: розведення в сторони
Стоячи, випрямите спину і опустите плечі. Ноги на ширині плечей, коліна трохи зігнуті, гантелі - в опущених руках. Злегка зігнувши лікті, піднімаєте руки точно в сторони на видиху до рівня плечей. Не піднімайте плечі і не випрямляйте лікті! На верхній крапці затримаєтеся на секунду і поволі, з вдихом опустите руки. І - до наступної вправи.

Красива фігура за 8 хвилин в день →


Заняття шейпінгом аеробікою і фітнесом

Всім відомо, що для того, щоб схуднути , необхідна рухова активність. Зараз, в наш прогресивний час, достатньо винайдено різних методик і систем тренінгу для схуднення . Для тих, хто вперше встав на нелегкий шлях самоудосконалення і боротьби із зайвою вагою, деколи буває важко вибрати відповідне для себе фізичне навантаження. Не дивлячись на схожість фітнеса, що здається, шейпінгу і аеробіки, відмінності цих видів фізичної активності вельми ощутіми. Вони відрізняються не тільки системою тренінгу, але і підходом до живлення і вироблюваним ефектом.

ШЕЙПІНГ

Заняття шейпінгом аеробікою і фітнесом →