Архів рубрики 'Секс та йога'

Техніка йоги Ваджролі Мудра

Ваджролі мудра є наймогутнішою зброєю йогина для збереження дрібочи. Серед всієї множини тантрічеськіх і йоговськіх технік Ваджролі трималася в секреті тисячі років. У текстах Тантри ви не знайдете точного і детального опису інструкції по її виконанню і застосуванню. Техніка Ваджролі ніколи раніше не передавалася на захід. Її важко знайти навіть в Індії. Тут представлений опис Ваджролі з американського видання книги Ван Лізебет “Тантра - жіночий культ”. Ван Лізебет - найбільш відомий вчитель Тантри в Європі, що багато років провів в Індії.

Для того, щоб виконати Ваджролі, необхідно ввести катетер в сечовипускальний канал до сечового міхура. Коли це вийшло, то потрібно навчитися втягувати рідину через уретру в сечовий міхур. Потім те ж саме потрібно проробляти без катетера. Це приблизно те, що демонстрував настоятель даоського монастиря ураженим ченцям. Століттями ця техніка передавалася від вчителя до учня. Без авторитетного керівництва застосовувати її ризиковано. В даний час за наявності сучасних засобів антисептики ця процедура стає не так небезпечна.
Візьміть три гумові катетери різного діаметру, які застосовуються для штучного відведення урини з сечового міхура. Можна використовувати і катетер, який зазвичай використовують для очищення носових пазух. Почніть процедуру з катетера найменшого діаметру. Потрібно, щоб ваш сечовий міхур був наповнений приблизно наполовину. Стерильний катетер змастіть гінекологічним гелем.
Лежачи на спині, однією рукою утримуйте пеніс без ознак ерекції у вертикальному положенні. Другою рукою поволі вводите катетер в сечовипускальний канал. У перший день досить ввести на глибину 2-3 див. Посувайте катетер кілька разів вгору-вниз на цій глибині. Це потрібно для того, щоб прибрати чутливість стінок уретри. Приберіть катетер з уретри і тут же промийте її потоком своєї урини. Промийте катетер розбавленим розчином антисептика. Зберігаєте катетер в слабкому водному розчині антисептика.
Наступного дня введіть катетер небагато далі і виконайте те ж саме. Не поспішаєте. Можливо, знадобиться дві або три тижні, щоб дістатися до сечового міхура. Самовиявлення урини з катетера указує на досягнення мети. Коли це вийде, виведете катетер небагато вгору до припинення виявлення урини. Тільки тепер виконаєте необхідні рухи для зняття чутливості уретри. Не забудьте повністю звільнити сечовий міхур, після того, як повністю виведете катетер назовні. Особливо не лякайтеся.
Медсестра вводить катетер для штучного відведення урини за один прийом. Боляче не тоді, коли вводиш катетер, а коли промиваєш його потім струменем урини. Стратегічно важливе для тантріка місце уретри на декілька міліметрів вище за сечовий міхур. Саме тут сперма, розбавлена соком простати, поступає в уретру. Саме тут починається сім'явипорскування. З часом після деякого тренування катетер легко входитиме в уретру, зникне біль і при подальшому сечовипусканні.
У Індії це тільки початок тренування. На наступному етапі вільний кінець катетера йогин опускає в судину з водою і після видиху виконує Уддіяну, втягування живота всередину. Деякі додатково виконують Наулі - обертання подовжніх м'язів живота по кругу після втягування живота всередину. Це дозволяє втягнути через катетер в сечовий міхур воду, молоко і навіть ртуть. Нам без цього можна обійтися. Прибравши чутливість сечовипускального каналу, ми приглушаємо еякуляторний рефлекс. Якщо це досягнуто, то немає необхідності виконувати Ваджролі щодня. Можна робити це одін-два разу в тиждень, потім один раз в місяць.
Спрощений варіант Ваджролі пропонує західному читачеві Свамі Анандакапіла Сарасваті (Джон Мумфорд), учень і послідовник Свамі Сатьянанда Сарасваті, автор класичних праць по Тантре і Кундаліні. Тут відсутній етап введення катетера в уретру. Більше уваги приділяється роботі м'язів, контролюючих сечовипускання. Ваджролі мудра задіює ті ж м'язи, які зупиняють сечовипускання. Тому, перш ніж почати практикові Ваджролі, можна тренувати переривисте сечовипускання.
Перший полегшений варіант Ваджролі. Цей варіант Ваджролі можна виконувати як чоловікам, так і жінкам. Сядьте з прямою спиною. Руки вільно покладете на стегна. Концентруйтеся на сечовипускальному каналі у підстави пеніса. Вдихніть наполовину або на два треті об'єми легенів.
Проковтнете слину і затримаєте дихання. Стисніть уретру якраз в тому місці, де зупиняється рух сечі. Одночасно втягніть пеніс всередину до тазу. Можна допомогти собі одночасним втягуванням низу живота. Розслабтеся і повторіть цикл кілька разів на одній затримці дихання. Потім розслабте живіт, вдихніть зовсім небагато повітря і зробіть спокійний повний видих. На наступному етапі можна виконувати вправи стоячи. У цьому положенні можна відчути, як пеніс здригається і небагато піднімається при кожному скороченні.
Жінки виконують спрощений варіант Ваджролі так само як і чоловіки. Концентрація уваги при скороченні м'язів уретри повинна бути гамір, де зупиняється процес сечовипускання. Це небагато нижче за клітор. Після деякого тренування можна ускладнити вправу. Перед виконанням Ваджролі введіть один або два пальці у Віджайну. Виконайте скорочення уретри і втягуйте її всередину одночасно. Якщо вправа виконана правильно, то ви відчуєте, як м'язи Віджай-ни міцно охоплюють пальці.
Для досягнення повного ефекту перед Ваджролі необхідно виконати Мула бандху. Почніть з 10 повторень того і іншого. Додайте по 5 повторень кожного тижня, поки не досягніть шістдесяти.
Після невеликої практики можна застосовувати технікові Ваджролі в комбінації з даоським “великим витягуванням” під час заняття любов'ю.
У тому випадку, коли повним розслабленням не вдається зупинити наростаюче збудження і ви відчуваєте, що ось-ось почнуться неконтрольовані скорочення м'язів, що викидають сім'я, застосовуйте останню найсильнішу і надійнішу зброю. На затриманому диханні міцно стисніть уретру у самої підстави Лінгама під анусом. Через головку Лінгама, через уретру і взагалі через весь Лінгам втягуйте жіночу енергію Інь під дугу куприка, посилаючи її потім вгору по хребту.
Одночасно з максимально можливою силою, м'язами і волею утримуйте своє сім'я. До цієї дії залучаються не тільки м'язи, прилеглі до підстави Лінгама на початку уретри, але і вся м'язова структура промежини і низу живота. На енергетичному рівні ви втягуєте енергію, а на фізичному не тільки стискаєте уретру, але і втягуєте Лінгам разом з мошонкою і яєчками всередину, в себе, до куприка.
Тримаєте напругу стільки, скільки зможете. Потім розслабте всі м'язи з свідомістю того, що ви досягли успіху, зупинили викид енергії і сім'я. Расслабляя м'яза промежини, одночасно розслабте і ті м'язи, які збиралися виштовхнути сім'я і сік простати назовні. Принаймні зробіть це на рівні думки і енергії, якщо ви їх не відчуваєте. Виконаєте кілька разів “велике витягування” з'єднаєте жіночу енергію з своєю, направляючи її вгору по Мікрокосмічній орбіті.
Перш ніж виконувати все це, подайте умовний сигнал своєї шакті зупинити всякий рух. Шакті повинна не тільки зупинити рух тазом, але і змінити напрям рух енергії. Зазвичай в цей час шакті відчуває, як з Лінгама буквально стікає чоловіча енергія Ян. І, природно, шакті її забирає. Потрібно розслабитися і повністю віддати свою збуджену Інь шиве під дугу куприка.
Коли відчуєте, як напруга пішла з Лінгама, можна знову надати повну свободу шакті або самому вести танець любові, регулюючи рівень енергії. Якщо Ваджролі з “великим витягуванням” виконується під час жіночого оргазму, то шакті повинна зупинити руху тазом і концентруватися повністю на внутрішніх рухах. Шакті може допомогти шиве утримати сім'я не тільки енергетично, віддаючи йому свою оргазмічес-кую, найсильнішу Інь, але і фізично. Для цього потрібно кільцевими м'язами біля входу у Віджайну стиснути підставу Лінгама.
Комбінуючи технікові Ваджролі з “великим витягуванням” можна не тільки запобігти процесу еякуляції, але і зупинити його, якщо він вже пішов. В цьому випадку ви відчуєте, як гаряча енергія разом з соком простати дійшла до уретри у підстави Лінгама і повернула в сечовий міхур. Хай це буде не повністю, не на все 100 відсотків. Наступного дня ви можете виявити у себе в урині помутніння або навіть невеликі пластівці.
Даоси і тантріки знають про благотворний вплив не тільки чоловічих оргазмічеськіх виділень на жінку, але і жіночих на чоловіка. Даоси стверджують, що вони поступають до чоловіка через головку Лінгама самі по собі. Але їх дія значно посилюється, якщо виконувати практику “великого витягування”, або Ваджролі, відразу після жіночого оргазму.
Другий полегшений варіант Ваджролі. Сядьте в зручну позу з прямою спиною на край стільця або на край складеної у декілька разів ковдри. Закрийте очі і розслабтеся. Постарайтеся підняти пеніс вгору шляхом напруги низу живота і тих м'язів, за допомогою яких ви зупиняєте сечовипускання. Стежите за тим, щоб в цей час не напружувалися м'язи промежини і сфінктера. Виконуйте протягом декількох хвилин з п'ятисекундними інтервалами для короткого відпочинку. Концентрація уваги на кшетраме Свадхистхани, тобто на верху лобкової кістки.
Можна концентрувати увагу на самій Свадхистхане у підстави хребетного стовпа на рівні куприка. Виконати Ваджролі і затримати цю всмоктуючу дію. З'єднати своєю увагою Свадхистхану і точку бінду у підстави черепа. Повернутися увагою в Свадхистхану і звільнити Ваджролі.


Все про чоловічу потенцію

Техніка йоги Ваджролі Мудра →


Сексуальні практики в йогі

Президент Української Федерації Йоги
езотерік, філософ, цілитель Андрій Сафронов

Тема, винесена в заголовок даної статті, насправді складна і, безумовно, заслуговує окремої книги, тому ми обмежимося декількома загальними зауваженнями, точніше застереженнями, які допоможуть таким, що практикує уникнути найбільш значних неприємностей.

Відношення до сексу в сучасних околойоговськіх кругах різниться до двох абсолютно протилежних підходів. Деякі, особливо індійські джерела, характеризуються украй негативним відношенням до сексу, проповідують т.з. брахмачарью повна або часткова (поза браком або непов'язане із зачаттям дітей) статева стриманість. Така точка зору породжена впливом на йогу релігійних доктрин, своєрідного "орелігиозніванія" йоги, такого, що достатньо сильно спотворює її дійсний дух. Всі сучасні релігії, так або інакше, демонізуватимуть секс, оскільки, блокуючи людям свадхистхану, релігійні егрегори подпітиваются нереалізованою людьми сексуальною енергією.
Стародавніші релігії відносилися до сексу менш драматично, хоча також використовували сексуальну енергію в своїх, переважно магічних цілях. У всіх народів були свята родючості, пов'язані з груповими оргіями, бурхливими сексуальними проявами, табуйованими в звичайному житті. Пригадаємо, наприклад, Таїс Афінську, яка віддалася на зораній землі для підвищення родючості. Подібні ритуали були і у слов'ян, які використовували накачувану в процесі сексуальних ігор і групового сексу свадхистханную енергію для викликання дощів в сільськогосподарський період (Івана купала).
Вивчаючи стародавні індійські джерела, наприклад, Махабхарату, або менш стародавні, такі як "Океан оповідей" Сомадеви (приблизно 5 вік н.е. ), можна відмітити, що в них немає властивого сучасним індійським школам пурітантізма. Йоги і аскети в цих описах живуть в ашрамах разом з дружинами, закохуються в апсар або просто красивих жінок і т.д. Аналогічним чином поводяться боги індійського пантеону. Секс не фетишизується, але і не демонізуватиметься в староіндійській культурі. Відношення до нього природне, хоча його сила усвідомлюється і використовується.

Сексуальні практики в йогі →


Заняття йогою і сексом

Як трансформувати вже зібрану всередині енергію насінної рідини, в якому місці тіла зберігати сексуальну енергію, як краще обмінюватися нею з жінкою, як збагатити збережене сім'я? Існують стародавні даоські практики в прості, але ефективні методи, які можуть бути легко освоєні людиною.Біблія
тантрічеського
сексу

Нік Дуглас
Пенні Слінгер
Вдосконалення
чоловічою
сексуальній енергії

Мантек Чиа
Майкл Вінн

Сексуальна невідповідність чоловіка і жінки є очевидною. Жінка може сексуально сприймати свого чоловіка так довго, скільки це їй приємно, і тому даоси говорять, що її суть Інь є майже невичерпною. Здатність чоловіка займатися любов'ю обмежена кількістю енергії, яку він може використовувати для підтримки ерекції. Його суть Ян легше стомлюється. Жінка сексуально є сильнішою, ніж чоловік, тому що в цьому є біологічна потреба. Її відтворюючі органи повинні витримати напругу фізичного виношування дитини і його вигодовування.
Вплив на чоловіка цієї основної біологічної нерівності є величезним, породжує ланцюг його реакцій, які проникають в його мислення і відчуття на всіх рівнях, включаючи брак, роботу, вибирані нами культурні ролі, які ми хочемо грати в суспільстві, і вибирані нами духовні моделі для нашого внутрішнього зростання.

Заняття йогою і сексом →


Досліди з ВаджроліМал. 1. Катетери зростаючого діаметру для використання у Ваджролі

Вставивши гумовий катетер (трубку) (1) в сечовий міхур через пеніс і виконуючи Наулі Мадхьяма, можливо створити в сечовому міхурі знижений тиск типа Мадхавадаса (2) і втягнути воду через трубку в сечовий міхур. Це звичайний опис є фігурою мови, не зовсім точної з наукової точки зору. Знижений тиск сам по собі не може нічого втягнути, і тут йдеться про зовнішній атмосферний тиск (близько 760 мм рт. ст. ), який заштовхує воду в сечовий міхур, коли тиск в сечовому міхурі падає нижче атмосферного як результат, завдяки Наулі, збільшення об'єму внутрішньоміхура відповідно до закону Бойля.
З цього складається Ваджролі Крія, просунута техніка Хатха Йоги, за допомогою якої можливо промити сечовий міхур від забруднень або втягнути в міхур Аюрведічеськіє препарати з терапевтичними цілями (3).
Деякі джерела рекомендує допоміжна підготовча техніка (3) (4) (5) (6). Інші рекомендують вставляти трубку по одному дюйму в день, поки не буде досягнутий сечовий міхур (приблизно через 12 днів), але я знайшов можливим досягти сечовий міхур на другий або третій день за допомогою тонкого катетера 4 (B. F. Goodrich). Розтягуючи пеніс, слід допомогти катетеру пройти через вигин уретри. Нееротичні відчуття лоскоту переживаєш, коли катетер проходить мимо простати в сечовий міхур (7). На цьому етапі кваліфікований йог може легко втягнути воду в сечовий міхур, виконуючи Наулі Мадхьяма в положенні Уткатасана. За допомогою катетера 14 вода безперервно наповнювала сечовий міхур.
Закон Пуазейля свідчить, що швидкість потоку пропорційна внутрішньому радіусу ( r ) трубки катетера, зведеному в четвертую ступінь:.для чистої рідини і нетурбулентного потоку, де Q - швидкість потоку, Др - градієнт тиску, L - довжина катетера, з - в'язкість рідини. Таким чином, подвоюючи радіус трубки катетера, ми можемо збільшити швидкість потоку (см3/сек) в 16 разів! Далі ми працювали з катетером 17, потім з 20, потім з парою великих розмірів (не пронумерованих, найбільший мав зовнішній діаметр 8. 5 мм). Внутрішній діаметр трубки або розмір отвору на тонкому кінці, яким би маленьким він не був, дозволяв визначити швидкість потоку. Обережно розширюючи отвір на наконечнику катетера гострим ножем, можна різко збільшити швидкість потоку.
Не залишайте гострих країв, коли робите це; наконечник повинен бути дуже гладким, щоб не подряпати ніжну уретру. За допомогою катетера 20 я зміг втягнути в неї пінту води за допомогою п'яти або шести циклів Наулі після двох тижнів практики. Коли працюєш над розвитком сили і витривалості, то менший отвір буде кращий, тому що це важче і для підйому води потрібний більше часу. Чоловіча уретра помітно пристосовується до катетерів все більшого діаметру (Мал. 1). Передбачається, що уретра збільшується в процесі практики до такого розміру, при якому стає можливим виконувати Ваджролі взагалі без якої-небудь трубки; проте я ще це не перевірив.
Я не випробував ніяких шкідливих наслідків, окрім незначного дискомфорту на початку введення трубки і слабкого паління при сечовипусканні протягом пари годин після практики Ваджролі.

потенція і імпотенція
Ваджролі Мудра
Для удосконалення сили Ваджролі вчителя традиційної Йоги рекомендують втягувати рідини більшої щільності і в'язкості, такі як молоко, рослинне масло, вершкове масло "ги", мед і ртуть (6). Рис.2 показує, що висота h , на яку піднімається рідина, залежить від величини зниженого тиску. Ця висота визначається відносним положенням сечового міхура і рівня рідини в контейнері. Таким чином, замість втягування чужорідних, липких рідин в своє тіло, ми можемо використовувати чисту воду, що дистилює, і змінювати напругу, необхідну для пониження тиску, шляхом зміни висоти h (Рис.2 і 3).


Рис.2. Значення висоти сечового міхура по відношенню до рівня рідини під час практики ВаджроліРис.3.Различные позиції, в яких Наулі Мадхьяма виконується для цілей Ваджролі Крійі

Під'їм води на 13 см еквівалентний підйому ртуті на 1 см, оскільки питома вага ртуті і води - 13 гм/см3 і 1 гм/см3 відповідно. У положенні стоячи можливо створити нижчий тиск за допомогою Наулі Мадхьяма, чим в положенні Уткатасана (Рис.3).
Традиція свідчить, що коли Ваджролі досягає такої досконалості, що стає можливим втягувати рідку ртуть, людина набуває Біндусиддхи (здатність затримувати сім'я), (15), що дає можливість сімейній людині випробувати переваги Брахмачарьі (8)(9). Як показано на Мал. 2, вираз "втягнути ртуть" не має сенсу. Ми можемо сказати, "втягнути ртуть на стільки-то міліметрів". Підняття ртуті вже на 30 або 40 мм вимагає вельми могутньою Наулі. Після звільнення шлунку і кишечника (Гаджакарані, Дхауті і Басті) наступного дня за допомогою манометра (прилад для вимірювання зниженого тиску описаний нижчим) я підняв ртуть на 80 мм, виконуючи Наулі Мадхьяма в положенні стоячи (Мал.
3); і це після 12 років практики Наулі для інших цілей (Басті). Проте немає необхідності в такій тривалій практиці; один здоровий студент школи йоги Кайвалайадхами зміг втягнути ртуть на 95 мм після двох місяців тренування (10). Щоб втягнути ртуть в положенні стоячи із землі до сечового міхура (відстань приблизно 750 мм рт. ст., що еквівалентно 1 атмосфері) потрібні зусилля Геркулеса. Чи можливо для людини розвинути такий негативний тиск або до цього можна тільки прагнути? У мого приладу теоретична межа складала 740 мм рт. ст. Із закону Бойля легко обчислити кінцевий тиск.Припускаючи, що об'єм стислого сечового міхура на початку практики, до Наулі, рівний нулю (необгрунтоване припущення), об'єм Vн. складатиметься із залишкового повітря усередині катетера плюс повітря усередині трубки, що сполучає катетер з ртутним манометром. Обчисливши загальний об'єм всіх трубок (різного діаметру) я оцінив його приблизно в 13 см3 по формулі V = AL = (р r2) L, де L - довжина кожної трубки. Прийнявши максимальний зразковий об'єм мого сечового міхура за 473 см3 (припущення витікає з того факту, що 1 кухоль вміщає 1 пінту (473 см3), яку я втягував в сечовий міхур за допомогою Наулі Мадхьяма) згідно із законом Бойля ми знаходимо кінцевий тиск (після Наулі):Таким чином, 1 атмосфера (760 мм рт.ст.) може підняти ртуть на висоту 740 мм рт.ст., яку ми можемо назвати максимальною велічиной пониження тиску в сечовому міхурі. Це припущення, що потужність мого виконання Наулі достатня, щоб перевершити зовнішній тиск атмосфери на сечовий міхур, і приблизно рівна 14.7 фунтам на один квадратний дюймповерхні сечового міхура (абсолютно незаконне допущення, яке я використовую, щоб встановити теоретичну, але не актуальну межу). Кінцевий тиск Pк. може бути зменшено через зменшення початкового об'єму повітря Vн. у трубках шляхом використання коротших або тонших трубок, або заміною повітря якою-небудь нестискуваною рідиною, напр. водою або уриною.


Рис.4 Ртутний манометр з U-образною трубкою і міліметровою шкалою використовувався як прилад для вимірювання негативного тиску, що створюється в сечовому міхурі під час Ваджролі Крійя

Для того, щоб вимірювати прогрес в практиці необхідний прилад для вимірювання негативного тиску. Для цієї мети я сконструював простій манометр, що складається з прозорої пластикової U-образної трубки з міліметровою шкалою, наполовину заповненою ртуттю (Рис.4). Один кінець трубки катетера вставляється в сечовий міхур, інший кінець приєднаний до одного з плечей U-образної трубки. Коли виконується Наулі, ртуть піднімається на вимірну висоту в цьому плечі U-образної трубки, і ми отримуємо безпосередньо число міліметрів ртутного стовпа (зручний, універсальний загальноприйнятий прилад для вимірювання тиску нижче атмосферного, створюваного в порожньому сечовому міхурі).
Якщо ми піднімаємо ртуть на 10 см (100 мм) згідно шкалі U-образної трубки манометра, то стає можливим втягнути ртуть в сечовий міхур за тієї умови, що тазова область, пеніс і рівень ртуті в контейнері розташовані так, щоб зробити h більш ніж 10 сантиметрів (Рис.2).
Теоретично, шляхом зміни розташування елементів системи можна зробити h негативним числом (рівень ртуті вищий за рівень сечового міхура), і ми зможемо влити ртуть в сечовий міхур через воронку катетера без виконання якої-небудь Наулі взагалі. Це, зрозуміло, небажано і не допоможе нам в розвитку сили Ваджролі.
Наскільки я зрозумів, метою втягування важкої ртуті є створення зниженого тиску. Проте відносне розташування сечового міхура, [насінних] бульбашок і навколишніх лімфатичних судин (7), (19) підказує ще одну теорію. Якщо дія ртуті усередині сечового міхура це її вага, то ми можемо обговорити наступні можливості: Деяка кількість ртуті усередині сечового міхура чинитиме значний тиск на бульбашки унаслідок своєї ваги (особливо в Суптаваджрасане), здавлюючи і вичавлюючи насінну рідину в резервуар міхура (8).
І звідти Оджас (життєва першопричина в насінній рідині) розповсюджується в організмі через кров і лімфу (8), (9), а також до мозку через спинномозкову рідину (9) за допомогою Асан або масажу, оскільки лімфатична система не має насоса (на зразок серця в судинній системі). Наша Ваджролі повинна розвивати достатню силу, щоб утримати насінну рідину від викиду через еякуляторний канал в цьому процесі. Чи зберігається вона [насінна рідина], залишається під питанням, і навряд чи варто намагатися це зробити, поки організм повністю не очищений шляхом діуретічеського потоку з нирок і за допомогою Ваджролі Крійі будуть видалені мочевая і інші кислоти з сечового міхура.
Якщо ртуть затримується в сечовому міхурі і не покидає організм, то ртуть може вступити в хімічну реакцію і утворити з кислотами організму різні форми розчинних, високотоксичних і їдких солей ртуть, яка може викликати хронічне отруєння ртуттю (18).
Що може відбутися, якщо деяка кількість ртуті на своєму шляху в сечовий міхур випадково потрапить в сім'явивідну протоку або в [насінні] бульбашки (7)? Хто з нас знає про Расаяне достатньо, щоб передбачити результати, а також про ефекти рідкої ртуті при тривалому контакті з насінною рідиною in vivo? ( Токсичною дією володіють тільки соли ртуть, яка ніяк не може утворитися в сечовому міхурі унаслідок високої хімічної інертності ртуті. - прим. моє - Р. М. ).
Тиск на насінні бульбашки і резервуар, очевидно, може чинити до деякої міри. Так, досвідчений в практиці Асан може виконувати повну (пурна) Матсиендрасану (12) або переплетену Йога Мудру. На третьому етапі досконалості практики Сиршасану (13) або Віпарітакарані виконують в комбінації з Падмасаной і складаються вниз (14) - тиск на насінні бульбашки підсилює сила тяжіння з тим, щоб відправити Оджас до головного мозку. Гхеранда Самхита (15) описує під ім'ям Ваджролі зовсім іншу Мудру, порівняно з тією яка показана у Ін. Теоса Бернарда (16). Можливо, що при цих практиках тиск також витягає Оджас вгору. Ін.
Бернард описує також ще декілька техніки, щоб досягти досконалості на цьому ж шляху (17).
Після того, як збереження насінної рідини дало свої благотворні плоди (8), (9), цікаво було б поекспериментувати з психофізіологічними результатами не тільки збереженого сім'я, як це виконується природним чином в практику Брахмачарі, але і постежити ефекти, особливо на літніх людей і сімейних людей, закачування і напрями Оджас в тіло і мозок за допомогою Асан, Бандх і Мудрий. Необхідні нові дослідження і експерименти з Ваджролі і Расаяной перш, ніж ми зможемо відповісти на всі питання і передбачити всі можливі ускладнення, які тільки можуть прийти на думку.
Нові висновки і уточнення

1) Хірургічний гумовий уретральний катетер може бути введений в сечовий міхур з першої спроби (лікарі і медсестри роблять це як рутинну процедуру) і не вимагається щоденного поступового введення, як це було необхідно для жорсткої срібної зігнутої S-образної трубки.
2) Фраза "втягніть ртуть" не має сенсу без вказівки, на яку висоту. Експериментатор, що навіть не практикує йогу, може підняти ртуть всього на декілька сантиметрів після деякого тренування в практику Наулі.
3) Висота між сечовим міхуром і рівнем рідини в контейнері може бути змінена двома способами (Рис.2, Рис.3). Проте Наулі полегшує виконання в деяких позах в порівнянні з іншими, що встановлюється експериментально.
4) Односторонній клапан можна використовувати для запобігання зворотному струму між успішними циклами Наулі під час практики Ваджролі Мудрі
5) Ртутний манометр дає точну індикацію щоденного прогресу в практику Ваджролі Мудрі.
6) Вищезазначені апарати також можна використовувати як допоміжні в тренуванні і вдосконаленні сильної Ваджролі Мудрі шляхом підняття вгору ртуті, але так, щоб ртуть в пластиковій трубці насправді не потрапила в сечовий міхур.
7) Є вказівки на потенційну небезпеку ртуті, що потрапила в організм. Я не маю в своєму розпорядженні на цю тему наукових доказів; але, як я припускаю, ртуть, що опинилася усередині організму на тривалий час, може викликати хронічне ртутне отруєння. Я чув і читав про те, що експерти по Ваджролі дійсно втягують ртуть в сечовий міхур. Вони, мабуть, знають, як це зробити безпечно. 8) Достоїнства Ваджролі Садхани викладені науковою мовою з позицій анатомії і фізіології. Джерела додаються.
Декілька слів в застереження експериментаторам: будь ласка, дотримуйтеся крайньої обережності, коли вставляєте катетер. На початку можуть бути дні, коли ніякими зусиллями неможливо проштовхнути катетер крізь неподатливу уретру; якщо після деякого часу катетер не входить в сечовий міхур, то я раджу таким, що починає зупинитися і перенести це на інший день. Наполегливі спроби можуть пошкодити ніжну тканину уретри. Я переніс кровотечу і біль в підставі пеніса після спроб силою проштовхнути трубку катетера, що чинила опір, через вигин уретри.
Це змусило мене перервати Ваджролі Садхану на дві або три тижні, поки рана не зажила сама собою, після чого практика була відновлена з великою обережністю.
Ще одним утрудненням, яке я випробував, була інфекція придатка яєчка і лівого яєчка, яке розпухнуло і збільшилася більш, ніж в три рази протягом тижня, що зажадало лікування антибіотиком суміцином (250 міліграм). Це ніколи не траплялося, коли я втягував воду, але відбулося тільки тоді, коли я виконував "пхуткара", яка можливо була інфікована або, можливо, повітря потрапило туди, куди не повинен був потрапляти. По рекомендації уролога я почав кип'ятити трубки катетерів протягом трьох хвилин перед використанням, а також дотримував інші правила санітарної безпеки.

Досліди з Ваджролі →