Архів рубрики 'Фітнес течії'

Фітбол - фітнес з мячем

Підбираємо м'яч необхідного розміру.

Для того, щоб отримати найбільший результат від тренування по фітболу, одних регулярних занять по 30-40 хвилин недостатньо, необхідно також правильно вибрати м'яч - фітбол .
Коли придбаєте гімнастичний м'яч для занять в домашніх умовах, обов'язково потрібно враховувати своє зростання і вагу. При виборі м'яча - фітбола необхідно зважати на правило «прямого кута»: якщо сидіти на м'ячі, стегно і гомілка повинні утворити кут 90 градусів.
Коли зростання менше 155 см - купуємо м'яч діаметром 45 см, до 175 см - 55 см, вище - 65 див. Для дітей постом 135 см потрібний м'яч діаметром 30 див. Як правило, всі ці розрахунки відповідно до зростання і ваги можна дізнатися на упаковці. А разом з м'ячем бувають у продажу і насоси. Для того, щоб напевно переконається в тому, що цей фітбол вам підходить, ідеально було б протестувати його в магазині.
Не забувайте що окрім зростання, потрібно розрахувати вагу. У випадку якщо вага декілька перевищує норму (більш ніж на 15 кг), фітбол потрібно купувати на розмір більше.
Якщо ви плануєте заняття на фітболе з обважнювачами або з гантелями більше 500 г, звернете увагу на м'ячі з щільнішої гуми.
Буває, що фітбол вам можуть подарувати і він окажеться з великим розміром, чим вам потрібно, ви також можете користуватися їм, але при цьому не накачувавши м'яч до межі. Також перед тим, як займатися фітболом, в перший місяць, не потрібно накачувати м'яч дуже сильно.
Вправи на м'ячі - фітбол е - допомагають швидко придбати і повернути красиву фігуру, струнке тіло, королівську поставу і гарний настрій, навіть в тому разі якщо у вас була велика перерва в заняттях фітнесом.
Можна використовувати гімнастичний м'яч - фітбол по-різному. В першу чергу як недорогою, простій в обігу і мобільний тренажер, що дозволяє досить швидко повернути форму. Тому що поки ви просто сидите, ваші всі м'язи, а особливо м'язи спини і ніг, напружені, намагаючись утримувати рівновагу. Фітбол можна використовувати на роботі. У офісі, замість стільця сидите на м'ячі, додатково спалюючи близько 300 ккал в день. Але одне з важливих те, що ваша спина не болить навіть після 12 годин роботи знаходження за столом . Тільки півгодинні тренування на фітболе в день, і результат буде помітний вже через місяць .

Основні вправи для занять на фітболе :

Фітбол - фітнес з мячем →


Бодіфлекс - боротьба із зайвою вагою

Іноді наша «лінь» спонукає нас до великих відкриттів. Так, американка Грір Чайлдерс кілька років тому знайшла «новий шлях» до красивої фігури і здоров'я. Будучи, простій домогосподаркою, вона щодня займалася в основному побутовими справами. Як всі жінки вона стирала, прибирала, готувала смачні блюда для своєї сім'ї. І поступово стала помічати, що деякі з її речей стали на неї малі, та і енергія не вистачало як в «молоді» роки. Щоб відвідувати тренажерний зал або клас аеробіки не вистачало час і сили, а залишатися стрункою хотілося. Відвідувати салони краси було «невигідно», а дотримання дієт давало тільки короткочасний результат.
Грір розробила власний комплекс вправ, додавши до них дихальну гімнастику, і назвала «бодіфлекс», тобто гнучке тіло. Роблячи вправи щодня, вона стала помічати добрі результати - покращало самопочуття, стала винослівей, скинулися «ненависні» кілограми. Подруги її підтримали, на практиці застосувавши «новий метод». Результат був приголомшливим.

Після часу в світ вийшла книга «Прекрасна фігура за 15 хвилин в день» під авторством Грір Чайлдерс. Тепер бодіфлексом займаються не тільки домогосподарки, а жінки різних країн і професій. А для кращого навчання в магазинах продають відеодиски із записом проведених занять.

Деякі особливості бодіфлекса

Бодіфлекс - боротьба із зайвою вагою →


Пілатес - гімнастика для всіх Комплекс вправ

При підготовці статті з'ясувалося, що про пілатес багато навіть і не чули. А тим часом ця унікальна система вправ, заснована на злитті східних і західних форм тренування, таких як йога, східні бойові мистецтва, медитація, греко-римська боротьба, бокс, здатна не тільки зробити ваше тіло граціозним і гнучким, укріпити м'язи, але і допомогти відновитися після травм хребта.

З історії.
Джозеф Пілатес, що народився в Германії в 1880 році, був кволою дитиною, страждав астмою, ревматичною лихоманкою і іншими хворобами. Проте сильна воля і бажання перемогти свої недуги спонукали Пілатеса розробити свою власну систему вправ. До чотирнадцяти років він володів здоров'ям і тілом атлета і навіть позував як модель. Джозеф Пілатес розглядав тіло як цілісну систему, частини якої повинні оптимально взаємодіяти. Кожна вправа викликає до дії велику кількість м'язів у всьому тілі без розділення на окремі м'язові групи.
У 1912 році Джозеф переїхав до Англії, де він заробляв на життя, працюючи боксером, циркачем і тренером по самообороні детективів Скотланд-ярду. Під час Першої світової війни його система реабілітаційних тренувань допомагала солдатам, що отримали поранення і що проходили лікування в госпіталі. Ця система дозволяла навіть лежачим хворим робити вправи і тим самих сприяла їх швидкому одужанню.

Пілатес - гімнастика для всіх Комплекс вправ →


Ай-чи - стародавня китайська гімнастика фітнес

Прекрасна м'яка фізична практика, що не вимагає великих зусиль і доступна людям обох полови, всіх віків і фізичних станів. Тай-чи - це стародавніше трехлікоє китайське мистецтво: граціозний танець, техніка ведення бою і система загального оздоровлення. Як і в більшості східних традиційних мистецтв руху, в тай-чи жодна з складових не є домінантною, і всі вони, гармонійно переплітаючись один з одним, утворюють унікальне ціле.
Тай-чи дозволяє Вашій свідомості повернути втрачений контакт з тілом: так, виконуючи який-небудь рух, Ви виконуєте його не тільки руками або корпусом, але і розумом, концентруючись і візуалізуючи свої найдрібніші відчуття. Завдяки цій дистанційованості від насущних проблем тай-чи надає могутню цілющу дію на Вашу психіку і нервову систему, а крім того:

- Підвищує гнучкість тіла

- Укріплює суглоби

Ай-чи - стародавня китайська гімнастика фітнес →


Будокон - нове захоплення Голлівуду

Новий вигляд фітнеса з'являється кожного тижня і багато хто з них приходить з Америки, а якщо на нім коштує знак якості "перевірено Голлівудом", то успіх йому гарантований наперед. Будокон - новий вигляд фітнеса і, згідно його засновникові, ціла філософія життя і руху, яким не тільки поголовно займаються знаменитості, але і народився він власне на Фабриці Марень. Як мовиться: все нове - це добре забуте старе, і Будокон по-новому об'єднує в собі тисячолітні традиції йоги, східних бойових мистецтв і медитації.

Сучасний фітнес еволюціонував на вищий рівень розвитку, і до прагнення володіти ідеальною фігурою приєдналося прагнення до досягнення духовного балансу, гармонії з навколишнім і внутрішнім світом. Саме гострим браком останнього страждають багато зірок Голлівуду: життя під пильним поглядом поклонників і папарацци нерідко приводить до нервових зривів і психічного виснаження. Зрозуміло, що будокон з'явився саме в Голлівуді. Ярою прихильницею нової методики є Дженніфер Еністон, і, як признаються інші послідовники, а серед них багато успішних акторів, моделей і спортсменів, будокон змінив їх життя.
Будокон - це не релігія, і мета не його прояснення, це, скоріше, мистецтво життя або мистецтво жити, простіше кажучи - інтегральна форма фітнеса.

Будокон - нове захоплення Голлівуду →


Що таке ськіпінг або яка користь від скакалки

Назва “skipping” походить від англійського “ськіп” - стрибати, підстрибувати. Цим новомодним словом названа сама як там не є наша, до болю знайома, скакалка. У США і Європі разом з модою на здоровий спосіб життя ськіпінг придбав популярність і розвивається як вид спорту з 80-х років вже минулого століття. Спортивні федерації створені більш ніж в 30 країнах світу.

Назва “skipping” походить від англійського “ськіп” - стрибати, підстрибувати. Цим новомодним словом названа сама як там не є наша, до болю знайома, скакалка. У США і Європі разом з модою на здоровий спосіб життя ськіпінг придбав популярність і розвивається як вид спорту з 80-х років вже минулого століття. Спортивні федерації створені більш ніж в 30 країнах світу. У Росії ж розповсюдження ськіпінга почалося за часів Агнії Барто (у 50-і роки). Звичайно, ніхто тоді, стрибаючи з скакалкою, не говорив, що він займається ськіпінгом.
Діти просто брали в руки скакалки з “з поворотом, і з прискоком, і з розгону, і на місці, і двома ногами разом. у дворі і на бульварі, в провулку і в саду, і на кожному тротуарі у перехожих на вигляді” скакали з ранку і до самого вечора.
Жодне тренування боксера або баскетболіста не обходиться без стрибків з скакалкою. Це нехитру вправу розвиває витривалість, укріплює серцево-судинна і дихальна системи, розвиває стрибучість, допомагає позбавитися від жирових запасів, укріплює м'язи ніг, робить фігуру стрункою і привабливою.

Скакалка, ця зручна і забавна штука, - недорогий портативний тренажер. І він відмінно працює! Що стосується спалювання калорій, заняття з скакалкою перевершують велосипед, теніс і плавання. Середня людина вагою близько 70 кг за годину вправ з скакалкою витрачає до 720 калорій (при 120-140 стрибках в хвилину). Скакалка - це просте тренування, доступне кожному в будь-якому місці і у будь-який час. Це один з кращих, якщо не найкращий, метод підвищення рівня фізичної підготовки, що майже не має яких-небудь меж або обмежень.

Що таке ськіпінг або яка користь від скакалки →


Верхова їзда модний фітнес

Кінь - унікальний «живий тренажер», який приводить в тонус відразу всі м'язи вершника. А про позитивний психотерапевтичний ефект, який це тварина надає на психоемоційний стан людину, написана безліч наукових праць. JustLady розповідає про кінську терапію, про класичні і нетрадиційні види кінного спорту і про те, чому кентаври нам до цих пір такі симпатичні і приємні. Отже, галоп до досконалості!

Кінська терапія
Ще Гіппократ відмітив, що травмовані в бою воїни швидше видужували, якщо продовжували їздити верхи. Сьогодні оздоровлюючий контакт людини і коня має широку наукову базу.
Іпотерапія - це індивідуальна форма реабілітації, при якій використовуються гімнастичні вправи на коні. По суті, вона не що інше, як форма лікувальної фізкультури (ЛФК), де як інструмент реабілітації виступають кінь, процес верхової їзди і фізичні вправи під час її, що виконуються людиною.
Завдяки цій унікальній терапії не тільки поліпшуються функції вегетативних систем, але і коректуються фізичні недоліки. Цей метод сьогодні широко застосовується у всьому світі, будучи гранню психотерапії і лікувальної фізкультури. Іншими словами, курс іппотераппії надає комплексна дія на фізичний і психоемоційний стан пацієнта. А що може бути краще?
Типові сумніви
Звичайно, іпотерапія може показатися, м'яко кажучи, екзотичною пропозицією (особливо тим, хто вважає, що деякі захворювання назавжди закрили їм дорогу в активне життя), тому відразу ж потрібно попередити ваші можливі заперечення.
1. Для того, щоб пройти курс іпотерапії, не потрібні навики верхової їзди.
2. Іпотерапії «всі віки покірні».
3. Іпотерапія не має обмежень і може бути рекомендована для реабілітації при захворюваннях різної форми і тяжкості (навіть при інвалідності III групи).
як це виглядає?
У ідеалі ви повинні принести в іппотерапевтічеській центр медичний висновок. Там вас зустріне фахівець, який знову вас протестує і запропонує ІНДИВІДУАЛЬНИЙ КУРС терапії.
Але, на відміну від верхової їзди, ви не будете самі управляти конем - її контролюватиме коняр. Також поряд обов'язково знаходиться іппотерапевт.
Коня водять в основному кроком. Тому не варто турбуватися про те, як ви зможете упоратися з такою величезною твариною. Всі коні, що беруть участь в терапії, ретельно відбираються фахівцями: тільки найдобріших і спокійніших з цих прекрасних створінь допускають до «оздоровчої діяльності», і вони проходять спеціальне навчання.
Марина Асвандіярова, іппотерапевт МККИ, запевняє, що за більш ніж 15-річну практику ніяких нещасних випадків, пов'язаних з агресивністю тварини, не було. Крім того, будь-який іппотерапевт завжди знайомить пацієнта з конем, дає її погладити, погодувати, розповідає про особливості її розвитку, і незабаром між «хворим» і «доктором» виникає сильний позитивний емоційний зв'язок.
За¬нятия проходять без сідла і стремян, для того, щоб підсилити контакт з конем і примусити ваші м'язи працювати активніше (сідло і стремена можуть з'явитися вже в лікувальній верховій їзді).
Сидячи на коні, ви виконуватимете, різні вправи в незвичайних позах: лежачи на спині або упоперек коня, сидячи на ній задом наперед, стоячи на колінах, доторкавшись руками до різних предметів, долаючи бар'єри.
Типовий приклад: у вас була зламана нога - як відновити її рухову активність? Під час ходьби на милицях нерівномірному навантаженню піддаються спина і плечі, тоді як м'язи зламаної ноги висихають, а здоровою, навпаки, перетруджують.
Через це часто з'являється біль. У такому разі іппотерапевти підберуть вам програму, яка сприятиме розслабленню тазового і плечового поясу. І завдяки відчуттю симетрії м'яза хворої ноги, що знаходиться, зміцняться і прийдуть в тонус, а зв'язки придбають еластичність.
В чому унікальність методу і його відмінність від будь-якого іншого виду ЛФК?
1. Особливості руху коня. Кінь передає пацієнтові 90-110 різноспрямованих рухових імпульсів в хвилину. Тобто, катаючись верхи, ви відчуваєте тривимірні коливання: вгору-вниз, управо-вліво, вліво-управо.
Сидячи на коні, рухаючись разом з нею, ви інстинктивно намагаєтеся зберегти рівновагу, щоб не впасти, і тим самим спонукаєте до активної роботи як здорові, так і уражені м'язи, самі того не помічаючи. У результаті працюють ВСІ основні групи м'язів. Кінь - кращий тренажер! .
Температура тіла коня на 1-1,5 градуса вища, ніж людини. А оскільки заняття проходять без сідла і стремян, тепло коню при зіткненні ваших тіл діятиме як що розігріває, стимулюючий і в той же час релаксирующий масаж.
2. Широка сфера застосування і відсутність протипоказань: наприклад, верхова їзда ніколи не викликає у вершника порушень серцевої діяльності (її використовують навіть для реабілітації пацієнтів після інфаркту міокарда).
3. Заняття проходять на свіжому повітрі , що додатково підсилює кровообіг.
4. Коли людина приходить на заняття іпотерапією, він бачить перед собою не людей в білих халатах, а манеж, коня і інструктора. Процес реабілітації сприймається вершником як навчання навикам верхової їзди, а не як «нестерпно осоружний, але корисний» курс лікування.
5. Виходячи із специфіки курсу, ви не можете ухилятися. Виникає особлива система спілкування, яка і надає могутню психотерапевтичну і інтелектуальну дію. Відбувається постійний контакт: пацієнта, коня, коняря і іппотерапевта (іноді і його асистентів). Під час процедур ви будете вимушені інстинктивно включити всю свою увагу.
6. Завдяки іпотерапії багато інвалідів стали займатися лікувальною верховою, а потім і спортивною їздою і дістали можливість брати участь в параолімпійськіх іграх по кінному спорту. А дітям з обмеженими можливостями вона допомогла краще інтегруватися в суспільство.
Кінний спорт
Незалежно від того, який вид спорту ви виберете, приблизно полгода (якщо ви буваєте на манежі 1-3 разів в тиждень) піде тільки на навчання управляти конем.
Куди?
Виберіть хороший клуб: почитайте відгуки про нього на форумах, проведіть самостійне міні-дослідження. Багато клубів переїздять за місто.
Вартість навчання в Москві - від 6оо крб. в годину, стандартне заняття - I година.
Одяг.
Навряд чи вам скажуть відразу ж купити бриджі і чоботи. На перші заняття цілком можна прийти в нешироких брюках (широкі штанини збиратимуться в складки і натиратимуть) або в джинсах і у взутті на низькому каблуці (у кросовках, наприклад, ноги провалюватимуться в стремена, а це небезпечно).
Перший Раз.
Кінь вам дадуть на базі, але готуйтеся до того, що, якщо ваше захоплення переросте в любов на все життя, вам доведеться задуматися про покупку свого чотириногого друга.
Спочатку вас посадять на коня і розповідять, як саме потрібно сидіти, як правильно тримати рівновагу, покажуть декілька вправ (залежно від напряму), орієнтованих на розкріпачення посадки і вироблення правильного балансу.
Кінь контролюватиме тренер. Швидше за все, спочатку її вестимуть на поводі, щоб ви просто звикли до відчуттів.
Типові сумніви .
Від вас не потрібна ніякої видатної фізичної підготовки. Для верхової їзди немає ніяких особливих протипоказань. Навпаки, при певних проблемах з хребтом кінний спорт дуже ефективний. Вік не має значення - є майстри міжнародного класу, які успішно виступають і в 55 років.
Який вид спорту вибрати?
Конкур - подолання перешкод, звичайно, припускає більш екстремальне відношення до життя. У виїждженні є щось від дрессури, тому для неї потрібний бо¬лее терплячий, медитативний характер.
Найголовніше - навчитися відчувати коня (багато в чому оправданна аналогія з «відчуттям автомобіля»). Корисно навчитися самій чистити і сідлати коня, оскільки таким чином посилюється контакт.
Перше завдання - навчитися управляти конем на кроку: «висилати» - дати команду йти, зупиняти і повертати.
Правильна посадка: пряма спина, руки зігнуті в ліктях, кулаки поряд на загривку коня, упор на внутрішню сторону стегна, коліна не розгорнені в сторони, а притиснуті до боками коня. Складність управління: щоб дати коню імпульс, потрібно зробити багато рухів тіла - і руками, і ногами, і корпусом. Це і відпрацьовується на тренуванні».
Класичні (Олімпійські) види кінного спорту
ВИЇЖДЖЕННЯ - вища школа верхової їзди. Вид спорту, в якому вершник винен про¬демонстрировать: здібність коня до правильних рухів на всіх аллюрах, правильну стійку, осадження (рух назад), рухи з бічними згинаннями, складні рухи (піруети, зміна ноги на галопі в 4-1 темпі, пасаж, піаф-фе).
При виконанні цих вправ кінь рухається, зберігаючи те або інше положення корпусу, відповідне номеру програми. Дії наїзника повинні бути майже непомітними. Оцінюється також загальний вид коня, її гармонійність і природна здібність до еластичних, красивих рухів.
КОНКУР (подолання перешкод) - наймасовіший і популярніший вид кінного спорту. У цьому вигляді вершник повинен пройти маршрут, долаючи встановлені на нім перешкоди, що складаються з окремих дерев'яних частин. (Маршрут зазвичай складається з 8 перешкод.)
При зачіпанні вони легко руйнуються, тим самим оберігаючи учасників від травм і падінь. Висота перешкод залежить від класу змагань: у класичному конкурі - до 60 см, в змаганнях на потужність стрибка - від 80 см і вище.
По своєму характеру змагання по конкуру досить різноманітні. Вони можуть проходити по наперед встановленому маршруту з певною послідовністю стрибків, а іноді вершникові надається можливість самому вибрати маршрут. Бувають змагання, на яких долають тільки частину перешкод (по розсуду вершника), естафети за участю двох спортсменів і цілий ряд інших.

Верхова їзда модний фітнес →


Стретчинг

Безумовно, перед кожним тренуванням дуже важлива розминка. Після звичайної "розігріваючою" разміникі (некториє нескладні вправи, кругові рухи кінцівками [можна з тим, що невеликим обтяжило], легкий біг і т.д.) і подальших вправ, а також після тренування корисно виконувати вправи на розтягання.

Безумовно, перед кожним тренуванням дуже важлива розминка. Після звичайної "розігріваючою" разміникі (некториє нескладні вправи, кругові рухи кінцівками [можна з тим, що невеликим обтяжило], легкий біг і т.д.) і подальших вправ, а також після тренування корисно виконувати вправи на розтягання.
Взагалі, є два типи вправ на розтягання: розтягання для досягнення еластичності м'язів, і вправи на розширення діапазону рухливості і гнучкості суглобів. Важливо займатися і тим і іншим. Вправи на розширення рухливості і гнучкості суглобів підтримують їх здібність до рухів у всьому доступному для них діапазоні - подібно до повних оборотів руки для тренування плечового суглоба або поворотів голови для тренування шиї. Вправи на розтягання м'язів просто натягують ваші м'язи і утримують їх в такому положенні декілька секунд.

В дитинстві ми всі володіємо природною гнучкістю, але коли ми стаємо старшими, то починаємо втрачати гнучкість суглобів і м'язів (якщо не займаємося регулярними вправами на розтягання). Хороша гнучкість м'язів і суглобів оберігає від таких пошкоджень, як розтягування і вивихи. Перш ніж розповісти про вправи на розвиток гнучкості, хочу звернути вашу увагу на наступне:

Стретчинг →